Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   Cum se face o toba de inox? (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/120549-toba-inox.html)

db 21 kat 26-04-09 06:32

Cum se face o toba de inox?
 
salutare! are cineva idee cum se face o toba din inox?p langa tabla ce imi mai trebuie?

brownshark 26-04-09 11:30

Re: cum se face o toba de inox?
 
ce calitate/grosime de tabla ai disponibil ?
pt ce masina toba ?
pune o poza cu toba p care vrei sa o copiezi , inlocuiesti.

laurentiu NT 26-04-09 12:19

Re: cum se face o toba de inox?
 
Pe langa tabla iti trebuie un sudor bun care stie sa sudeze in argon,o masinarie care sa roluiasca tabla si bani.:cry:Parerea mea este ca de cat sa te chinui si sa nu-ti iasa cum trebuie ,mai bine iti cumperi una noua:?:.Preturile sunt undeva de la 110ron in sus in functie de calitate si de pretentii.:rolleyes:

SUPAPA_Jr 26-04-09 13:02

Re: cum se face o toba de inox?
 
hmm...voi vorbiti serios?
:)) Doamne...de unde le scoateti frate.
O finala Magnaflow INOX NU TABLA e in jur de 100E...chiar crezi ca iti va face cineva tie o finala mai frumoasa sau durabila decat ce au baietii aia in catalog? in cel mai bun caz o sa iasa un mare caca urat si cu tips din targ...

db 21 kat 26-04-09 14:13

am eu o bucata de tabla de inox,sudor am, sitele alea mi-ar trebui, sau eu stiu ce are prin interior.si sa o fac dupa cea originala .
toba vreau sa o fac pentru un cielo

alea din comert la 150 ron sunt nasoale, ca am vazut una la un prieten si doar tipsul e din inox,restu e tabla nichelata.asa da k o fac la atelier la baietii aia o fac cum vreau eu cu vreo 30ron


All times are GMT +2. The time now is 19:27.

- Copyright 2026 4Tuning