Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-13, 03:35   #1
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default BadBoy

Va salut , tin minte ca am vazut un Cielo visiniu cu un badboy care venea si peste semnal , numai ca nu ii mai gasesc topicul..poate puteti sa-mi dati si mie topicul daca il stiti.
Mersi
bWa is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 17:54   #2
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: BadBoy

asta este ?

kowally is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 23:19   #3
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: BadBoy

Quote:
Originally Posted by kowally View Post
asta este ?

Da , mai ai si alte poze cu ea?
Mersi
bWa is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 23:26   #4
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: BadBoy

nu... uite asta le-a postat pe topicul unui baiat .. forum.4tuning.ro/member.php?u=61930 intreaba`l pe el ..
kowally is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 23:28   #5
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: BadBoy

Quote:
Originally Posted by kowally View Post
nu... uite asta le-a postat pe topicul unui baiat .. forum.4tuning.ro/member.php?u=61930 intreaba`l pe el ..
Mersi
bWa is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 03:31   #6
Edyson

Stage 3
 
Edyson's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 92
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Default Re: BadBoy

badboy peste semnal?adica peste semnalizare?sau peste far? ma intereseaza si pe mine subiectu ...
Edyson is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 15:14   #7
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: BadBoy

Quote:
Originally Posted by Edyson View Post
badboy peste semnal?adica peste semnalizare?sau peste far? ma intereseaza si pe mine subiectu ...
Badboy-u la cielo visiniu daca te uiti atent vine si peste semnal..adica coltu de la aripa e putin lasat in jos , peste semnal. Se vede mult mai bine asa..
bWa is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 17:18   #8
Edyson

Stage 3
 
Edyson's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 92
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Default Re: BadBoy

deci aripa era...da chiar da ff bine !
Edyson is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 12:02   #9
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: BadBoy

O da bine, dar daca vrei sa scoti semnalul sau farul... ups!
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 15:55   #10
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: BadBoy

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
O da bine, dar daca vrei sa scoti semnalul sau farul... ups!
l-am intrebat pe cel care are masina si a zis k trebuie sa demonteze aproape toata aripa ca sa dea farul jos )) dar pana la urma , nu e presulet ca sa il dai toata ziua jos sa il speli sau etc )
__________________

[B]
Dezmembrez cielo+motor

LIVRARE GRATUITA LA BUCURESTI SAU CALARASI
kowally is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 15:59   #11
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: BadBoy

Corect, nu il dai jos mereu... dar si cand vrei sa dai jos...
Din punctul meu de vedere nu merita efortul.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 23:16   #12
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: BadBoy

Eu zic ca merita tot efortul..ti-e asa greu sa desfaci 5 suruburi?.. Daca nu ai ghinion nu ai de ce sa dai semnalu jos. + ca se vede de o mie de ori mai bine asa decat bb doar din capota.
bWa is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 11:26   #13
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: BadBoy

Cam cate aripi de Cielo ai dat tu jos, de vorbesti cu atata usurinta de "5 suruburi"? Si pt ce, pt un semnal sau un far dat jos, sa demontezi si aripa?
Pana la urma e treaba fiecaruia ce face...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 22:31   #14
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: BadBoy

Lasai in pace geo . Cum vrei sa castige serviceurile manopera? De obicei modificarile le faci sa ai acces mai usor sa faci un lucru nu sa il ingreunezi si sa schimbi un bec ca la renault megane unde tre sa desfaci jumate de masina sa ajungi la becul propriu zis. Care vrea bad boy peste semnale sincer stie ce vrea si stie sa se ocupe de masina lui de unul singur nu sa apeleze la service decat daca are buzunare"grele". Sincer nu ii vad rostul doar pentru design. Daca esti tare apeleaza la cineva care sa iti faca un bad boy pentru capota si sa iti faca doua pleoape pentru semnale care sa se imbine milimetric cu aripa astfel incat aproape sa nu se vada locul de imbinare si sa poti si demonta usor semnalul. Cap sa ai ca minte iti vine. Mai erau o serie in iasi care faceau caroserii super evazate (bineinteles fara sa aiba jante pentru caroseriile respective) si cand dadeau masinile jos de pe caprele pe care lucrau vedeau ca masina statea suspendata in tuningul lor) deci mai mult nu zic.
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Old 27-04-13, 00:37   #15
bWa

Stage 3
 
bWa's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 139
Default Re: BadBoy

Quote:
Originally Posted by Lucian MC View Post
Lasai in pace geo . Cum vrei sa castige serviceurile manopera? De obicei modificarile le faci sa ai acces mai usor sa faci un lucru nu sa il ingreunezi si sa schimbi un bec ca la renault megane unde tre sa desfaci jumate de masina sa ajungi la becul propriu zis. Care vrea bad boy peste semnale sincer stie ce vrea si stie sa se ocupe de masina lui de unul singur nu sa apeleze la service decat daca are buzunare"grele". Sincer nu ii vad rostul doar pentru design. Daca esti tare apeleaza la cineva care sa iti faca un bad boy pentru capota si sa iti faca doua pleoape pentru semnale care sa se imbine milimetric cu aripa astfel incat aproape sa nu se vada locul de imbinare si sa poti si demonta usor semnalul. Cap sa ai ca minte iti vine. Mai erau o serie in iasi care faceau caroserii super evazate (bineinteles fara sa aiba jante pentru caroseriile respective) si cand dadeau masinile jos de pe caprele pe care lucrau vedeau ca masina statea suspendata in tuningul lor) deci mai mult nu zic.
Nu-i vad rostu postului tau..eu prin acest topic am vrut doar sa vad masina, crede-ma ca mi-as face bb-u ala fara sa ma gandesc de 2 ori. Ti se pare ca stai sa dai jos aripa in fiecare zi?
bWa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -