Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   BadBoy (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/371824-badboy.html)

bWa 23-04-13 02:35

BadBoy
 
Va salut , tin minte ca am vazut un Cielo visiniu cu un badboy care venea si peste semnal , numai ca nu ii mai gasesc topicul..poate puteti sa-mi dati si mie topicul daca il stiti.
Mersi

kowally 23-04-13 16:54

Re: BadBoy
 
asta este ?

http://s1.4tuning.ro/?mmid=a9c1d1314dcb875e40 http://s2.4tuning.ro/?mmid=0df921314dcc8c33ef

bWa 23-04-13 22:19

Re: BadBoy
 
Quote:

Originally Posted by kowally (Post 5449428)

Da , mai ai si alte poze cu ea?
Mersi

kowally 23-04-13 22:26

Re: BadBoy
 
nu... uite asta le-a postat pe topicul unui baiat .. forum.4tuning.ro/member.php?u=61930 intreaba`l pe el ..;)

bWa 23-04-13 22:28

Re: BadBoy
 
Quote:

Originally Posted by kowally (Post 5449845)
nu... uite asta le-a postat pe topicul unui baiat .. forum.4tuning.ro/member.php?u=61930 intreaba`l pe el ..;)

Mersi

Edyson 24-04-13 02:31

Re: BadBoy
 
badboy peste semnal?adica peste semnalizare?sau peste far?:rolleyes2 ma intereseaza si pe mine subiectu ...8)

bWa 24-04-13 14:14

Re: BadBoy
 
Quote:

Originally Posted by Edyson (Post 5449983)
badboy peste semnal?adica peste semnalizare?sau peste far?:rolleyes2 ma intereseaza si pe mine subiectu ...8)

Badboy-u la cielo visiniu daca te uiti atent vine si peste semnal..adica coltu de la aripa e putin lasat in jos , peste semnal. Se vede mult mai bine asa..

Edyson 24-04-13 16:18

Re: BadBoy
 
deci aripa era...da chiar da ff bine !:-)8):-)

Geo_ZGA 25-04-13 11:02

Re: BadBoy
 
O da bine, dar daca vrei sa scoti semnalul sau farul... ups! :rolleyes2:lol:

kowally 25-04-13 14:55

Re: BadBoy
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 5451302)
O da bine, dar daca vrei sa scoti semnalul sau farul... ups! :rolleyes2:lol:

l-am intrebat pe cel care are masina si a zis k trebuie sa demonteze aproape toata aripa ca sa dea farul jos :))) dar pana la urma , nu e presulet ca sa il dai toata ziua jos sa il speli sau etc :))

Geo_ZGA 25-04-13 14:59

Re: BadBoy
 
Corect, nu il dai jos mereu... dar si cand vrei sa dai jos...
Din punctul meu de vedere nu merita efortul.

bWa 25-04-13 22:16

Re: BadBoy
 
Eu zic ca merita tot efortul..ti-e asa greu sa desfaci 5 suruburi?.. Daca nu ai ghinion nu ai de ce sa dai semnalu jos. + ca se vede de o mie de ori mai bine asa decat bb doar din capota.

Geo_ZGA 26-04-13 10:26

Re: BadBoy
 
Cam cate aripi de Cielo ai dat tu jos, de vorbesti cu atata usurinta de "5 suruburi"? Si pt ce, pt un semnal sau un far dat jos, sa demontezi si aripa?
Pana la urma e treaba fiecaruia ce face...

Lucian MC 26-04-13 21:31

Re: BadBoy
 
Lasai in pace geo . Cum vrei sa castige serviceurile manopera? De obicei modificarile le faci sa ai acces mai usor sa faci un lucru nu sa il ingreunezi si sa schimbi un bec ca la renault megane unde tre sa desfaci jumate de masina sa ajungi la becul propriu zis. Care vrea bad boy peste semnale sincer stie ce vrea si stie sa se ocupe de masina lui de unul singur nu sa apeleze la service decat daca are buzunare"grele". Sincer nu ii vad rostul doar pentru design. Daca esti tare apeleaza la cineva care sa iti faca un bad boy pentru capota si sa iti faca doua pleoape pentru semnale care sa se imbine milimetric cu aripa astfel incat aproape sa nu se vada locul de imbinare si sa poti si demonta usor semnalul. Cap sa ai ca minte iti vine. Mai erau o serie in iasi care faceau caroserii super evazate (bineinteles fara sa aiba jante pentru caroseriile respective) si cand dadeau masinile jos de pe caprele pe care lucrau vedeau ca masina statea suspendata in tuningul lor:)) deci mai mult nu zic.

bWa 26-04-13 23:37

Re: BadBoy
 
Quote:

Originally Posted by Lucian MC (Post 5452994)
Lasai in pace geo . Cum vrei sa castige serviceurile manopera? De obicei modificarile le faci sa ai acces mai usor sa faci un lucru nu sa il ingreunezi si sa schimbi un bec ca la renault megane unde tre sa desfaci jumate de masina sa ajungi la becul propriu zis. Care vrea bad boy peste semnale sincer stie ce vrea si stie sa se ocupe de masina lui de unul singur nu sa apeleze la service decat daca are buzunare"grele". Sincer nu ii vad rostul doar pentru design. Daca esti tare apeleaza la cineva care sa iti faca un bad boy pentru capota si sa iti faca doua pleoape pentru semnale care sa se imbine milimetric cu aripa astfel incat aproape sa nu se vada locul de imbinare si sa poti si demonta usor semnalul. Cap sa ai ca minte iti vine. Mai erau o serie in iasi care faceau caroserii super evazate (bineinteles fara sa aiba jante pentru caroseriile respective) si cand dadeau masinile jos de pe caprele pe care lucrau vedeau ca masina statea suspendata in tuningul lor:)) deci mai mult nu zic.

Nu-i vad rostu postului tau..eu prin acest topic am vrut doar sa vad masina, crede-ma ca mi-as face bb-u ala fara sa ma gandesc de 2 ori. Ti se pare ca stai sa dai jos aripa in fiecare zi?


All times are GMT +2. The time now is 12:00.

- Copyright 2024 4Tuning