Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 02-09-10, 07:19   #16
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Executiv vs Cielo

GLE = EXE.
GL = STD.
Cele de mai sus sunt doar variante de echipare, nu difera absolut nimic la mecanica. GLE si EXE au inchidere centralizata, geamuri electrice, deschidere portbagaj din buton, scaun sofer cu reglaj pe inaltime, antena electrica, proiectoare... GL si STD nu au.
In functie de anii de fabricatie, s-au mai modificat motorizarile.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 18:14   #17
bogdan_FVJ
Daewoo Driver

Stage 5
 
bogdan_FVJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,839
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Executiv vs Cielo

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
GLE = EXE.
GL = STD.
Cele de mai sus sunt doar variante de echipare, nu difera absolut nimic la mecanica. GLE si EXE au inchidere centralizata, geamuri electrice, deschidere portbagaj din buton, scaun sofer cu reglaj pe inaltime, antena electrica, proiectoare... GL si STD nu au.
In functie de anii de fabricatie, s-au mai modificat motorizarile.
la mecanica variaza pe langa motor si sistemul de franare...
bogdan_FVJ is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 19:46   #18
emylyo

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 197
Default Re: Executiv vs Cielo

Intre 95 si 200o s-au facut GL si Exe noneuro.Dupa 2001 sau 2002 s-au facut Executive cu DOHC adica 16 valve si euro 2 si Standard cu OHC-8 valve pana in 2004..Modelele euro 3 de dupa 2005 sunt EXE DAR CU 8 VALVE Standard cu 8 valve model AC- AER,Ac si LPG sau STD LPG fiind toate euro 3.Deosebirile la euro 3 fata de modelele vechi-atat pe STANDARD cat si EXE sunt ca au jante pe 14,planetare alt model,alte sisteme de franare,alti rulmenti,alte role,alta distributie.Cel Exe are in plus fata de Standard-proiectoare,antena electrica,grila argintie,buton deschidere portbagaj din interior,centralizata,ceas in bord-clock,scaune reglabile si pe inaltime,radio casetofon,emblema cu executive,oglinzi rotunde vopsite la culoare caroseriei,AC,geamuri electrice,lampa si cheie la torpedou.Cel Standard Euro 2 din 2000-2004 nu are turometru-in locul lui este mare un ceas de temperatura apa.Momentan am un Cielo STANDARD AC-LPG EURO 3 din 2006 oct si care azi a implinit 4 anu si 113000km din care 112000 pe LPG.Am schimbat doar rulmentii fata-spate si placutele de frana o singura data in acest timp si masina este ok.Consumul de gaz cam mare=economic 11-12 l,cutia cam turata-la 3000ture am 101 km pe ora pe GPS in timp ce modelele vechi au aproape 130.
emylyo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -