Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-09, 12:36   #61
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Eu in primul an de permis am avut in jur de 14 amenzi de viteza(le pastram in torpedou si le-am numarat odata). Partea buna este ca erau amenzile ieftine(35 ron/48 ore) si fara puncte ca acum.
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 15:28   #62
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Quote:
Originally Posted by chiper View Post
sa ma laud ?! greu de zis "lauda" dar a fost cam in felul urmator :
Permisu' obtinut in Iunie 2008 , amenda in Iunie 2008 , Accident soldat cu masina mea la FIER VECHI (a fost un fiat ritmo 75) , Amenda iulie 2008 , Permis suspendat pe 29 August pentru "depasirea coloanei de masini la semafor pe culoarea rosie" + 6.5 mil amenda ca aveam si folie...Septembrie eram inca in suspendare , Noiembrie luna trista fara nici 1 eveniment , Decembrie accident pentru neacordare de prioritate 3 luni suspendare + 3.5 mil amenda + farul meu cu capota ,aripa si bara fata praf.....ianuarie februarie martie luni de suspendare , Aprilie amenda de viteza (multumesc Lui Dumnezeu ca aveam doar 80 pe un sector de drum de 50 ) , si acum stau linistit ca daca mai e ceva de suspendare imi dau militienii direct anulare

Trist nu ?

N'a ca am avut tupeul sa le zic pe toate
ai stat mai mult pieton decat ai mers cu masina )
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 20:39   #63
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

in prima saptamana de incepator am trecut pe rosu era sa raman fara permis,dar mi-am uitat un prieten in talon(un prieten care valora 50 de lei) asta acum vreo 3 ani

am prostul obicei(sau ghinionul) de a prinde semafoarele pe galben rosu,evident ca nu tocesc placutele de frana

la activ am doua tamponari
prima pe podu grant in bucuresti,urcam de pe grivitei spre crangasi,si in fata mea era un nene cu o octavia,s-a asigurat si a plecat,in acelasi timp ma asiguram si eu,si cand am prins liber am plecat->in cel cu octavia,pentru ca mersese cca 1m si s-a oprit,dar eu credeam ca el plecase...i-am luat prafu de pe spoiler,m-a injurat si a plecat (o meritam )

al doilea,anu asta pe 2 ianuarie in colentina era un nene cu un suv in fata mea(ceva mitubisi pajero cred) ,se mergea cu 60,pe jos asfalt umed si ii taie astuia unu fata,pune frana,pun si eu ;eram prea aproape de el si l-am pupat cu coltul stang al aripii in coltul lui drept al spoilerului...la mine far spart,aripa sifonata si coltul capotei indoit,la el cateva zgarieturi sau doar praf luat

si inca o tampenie,facuta de doua ori
la arcul de triumf am pus masina de doua ori de-a latu(din fericire noaptea) pentru ca am intrat cu 60 la ora,si am tras brusc de volan si am iesit cu spatele din sensu giratoriu
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 20:59   #64
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Zi si ca te uitai urat la mine cand eram pe trecerea de pietoni din Bariera Bucuresti si nu ma grabeam
Desigur,asta nu prea se incadreaza in categorie...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 21:13   #65
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

sa stii ca sunt mari sanse,norocu meu ca nu pun asa mult la suflet chestiile astea,ca altfel carmagedonu devenea real
p.s. asta pentru ca daca sunt pietont fug din calea masinilor ca de dracu,nu stii niciodata cine e la volan
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 21:34   #66
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

13 ianuarie 2009 luat permisul, 13 februarie, vineri seara pe la 22 ma intorceam acasa dupa ce arsesem gazul aiurea prin oras, in cartier la mine pe o portiune de vale unde merg destul de tare dar in seara aia aveam in jur de 100, la baza pantei iese un politist dintre masini...eu masca frana brusca oricum am oprit destul de departe de el.. vine omu la mine ma intreaba daca's la rallyuri imi zice de centura.. si ma cheama la masina, o gramada de masini oprite , imi pune fiola 0.00 scrie un poroces verbal de 120 roni pt centura si ma intreaba daca'mi da dovada sa nu pt permis eu vazut ca nu avea radr pe masina dar masca din nou, bag permisul si porcesul verbal in buzunar zic respectos bunaseara si o tai acasa, dupa vreo saptamana undeva la iesirea din oras la un semafor prind galben muzica data cam tare olaca ud pe jos (abia schimbasem rotile din fata cu cele din spate care erau mai carnoase, deci alea din spate cam subtiri) intru' pe galben cu vreo 90 cred ca aveam, muzica data tare, intr'o curba de 90* la stanga imi fuge spatele in dreapta trag de volan tot dreapta sa redresez, si imi fuge spatele mai rau in stanga si ajung de'a latul iar in fata eram perpendicular pe un stalp , adica stalpul era cam pe mijlocul masinii mele daca , de acolo mi s'a taiat filmul, lovesc bordura destul de inalta de la trotuar si impacul mare dintre roti si bordura imi arunca masina in stanga stalpui pe spatiul verde dintre cele doua trotuare.. salva domnului ca era foarte lat spatiul ala, ca altfel intram intr'un gard de beton , si asa am scapt .. daune spoiler fata zgariat tare de stalp...si o janata stramba tare...
apoi prin martie alt accident lovesc un matiz care a franat brusc la o trecere de pietoni, bineinteles femeie la volanul lui... 2 punce penalizare 120 lei in 48h capota infundata si spoiler fata si mai sifonat decat era..matizul n'a patit nimici nimic...am fost eu fraier ca m'am dus la politie sa declar accidentul am luat amenda aiurea..aia nici nu vroia sa mearga.
dupa accidentula sta am zis ca nu mai conduc o perioada.. da de unde, pe la inceputul lui aprilie intr;o vineri i'au eu masina sa ma duc la scoala asta pe la 10, pe aleea de la liceul meu dau prioriate la o trecere de pietoni, apoi accelrez schimb a doua al 4000 si cand ridic ochii din turometru pe mijlocul drumului un taxi de'a latu care vroia sa intoarca...franez cat mai pot si lovesc taxiu in plin in portiere...plm, eu cam ametit nu stiam ce sa zic.. ala a sarit la mine..eu am zis sa mergem al politie, am explict eu la gabor "cum mi'a iesit taxiu in fata si mi'a taiat calea" taximetristu prostut n'a stiut cum sa se aprere.. si ma crezut politistu si mi'a dat sa'mi repar masina pe rca lui, astfel din alea doua accidente in care imi facusem fata praf am reparat'o toata acum pe asiguratea lu' asta spoiler fata nou capota indreptatata far dreapta ce sa mai.. mi'am facut maisna stasin 3 zile vopseaua a iesit foare bine la nuanta de atunci am zis ca nu ma mai risc pt nimic... e foare foarte naspa sa mergi cu masina lovita...
cam astea's aventurile mele in cele 4 luni de permis si peste 5000km
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.

Last edited by 26WRC; 07-05-09 at 21:39.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 08:07   #67
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

ce te costa sa pui centura? :P
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 00:04   #68
Zebe

Stage 2
 
Zebe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 64
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
dupa accidentula sta am zis ca nu mai conduc o perioada.. da de unde, pe la inceputul lui aprilie intr;o vineri i'au eu masina sa ma duc la scoala asta pe la 10, pe aleea de la liceul meu dau prioriate la o trecere de pietoni, apoi accelrez schimb a doua al 4000 si cand ridic ochii din turometru pe mijlocul drumului un taxi de'a latu care vroia sa intoarca...f
De ce te uitai la turometru?

On topic, astea 5 luni de carnet au trecut fara vreun eveniment major, cu exceptia unei oglinzi agatate.

Last edited by Zebe; 09-05-09 at 00:06.
Zebe is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 10:21   #69
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

mi-am adus si eu aminte de o chestie...asta toamna plouase si pe jos era mazga, am iesit din spalatorie bineinteles de-a latu si dupa ce am indreptat masina pur si simplu nu inteleg din ce cauza a inceput sa o ia de cur stanga dreapta am ajuns pe trotuar cu fata si m-am oprit intr-un papuc chiar pe stalpul dintre usi pe stanga...mi-am indoit usile amandoua putin, nu s-a zgariat, papucul nu avea nimic...in 5 secunde deja plecasem de acolo
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 19:18   #70
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

de la faza cu amenda port tot timpul centura

hmm, de multe ori ma uit in turometru sa nu schimb la tratie prea mare dar nici la prea mica
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 01:40   #71
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
la activ am doua tamponari
prima pe podu grant in bucuresti,urcam de pe grivitei spre crangasi,si in fata mea era un nene cu o octavia,s-a asigurat si a plecat,in acelasi timp ma asiguram si eu,si cand am prins liber am plecat->in cel cu octavia,pentru ca mersese cca 1m si s-a oprit,dar eu credeam ca el plecase...i-am luat prafu de pe spoiler,m-a injurat si a plecat (o meritam )
asta cu podu grant numai eu stiu cel putin 10 persoane care au facut accident asa ,sau i a lovit cineva cum ai facut tu , sunt cativa si pe aici pe forum da numai stiu pe unde am citit.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 08:58   #72
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

asta e,nu sunt schumacher la volan,de obicei sunt atent,atunci s-a intamplat pur si simplu sa nu ma mai uit in dreapta ca sa ma asigur ca celalalt a plecat,si cum breteaua aia ca sa intri pe pod e destul de lunga,i-am tras un pupic
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 19:23   #73
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

1. Prin martie anul asta ma facut o gafa deloc de trecut cu vederea ! cred k era cam 3 dimineata si ma introceam de la club ! in drum spre casa am prins un semafor pe portocaliu si am dat talpa se facuse rosu si aveam timp de franare dar nu m-am sinchisit ... pe langa faptul ca era sa lovesc un taximetrist sa luat si politia dupa mine cu girofarele aprinse si sirena la fel .. norocull meu a fost ca m-au vazut tarziu si am reusit sa ma strecor pe o straduta dupa care am aprcato am stins luminile si am rupto la fuga ) .. nici nus tiu de ce am fugit pentru ca politaii nu vazusera ca am intrat pe straduta aia si si-au continaut urmarirea in fata ! si eram cu un Microbuz vwLT 35 nu cu bmw-ul )

2.A doua gafa majora facuta sa intamplat in vara anului 2009 .. conduceam linistit Microbuzul Vw LT35 cu 80kmh ! si ma apropiam usor de un tir pe care intentionam sa il depasesc ... lucru pe care l-am si facut dar l-am depasit pe pod si pe linie continua ... ar fi fost ok daca vedeam si politia mai din timp si nu mai intram in depasire .. dar eu i-am vazut doar dupa ce trebuia sa termin depasirea .. asa ca am incetinit usor si am mers paralel cu tirul pana cand am trecut de gascani norocul meu a fost ca erau ocupati cu alt sofer de microbuz pe care il oprisera si nu m-au obserat !..

Pot spune ca am invatat multe din aceste 2 intamplari .. poate daca ma opreau si imi luau permisul incalcam si a doua oara aceste reguli .. dar acum ma uit din timp la semafor si nu mai depasesc pe line continua sau pod! (nu mereu).
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:27   #74
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Iti zic eu, din contra! Acum poate mai faci, ca nu se stie, dar daca iti luau permisul, nu mai treceai pe rosu toata viata ta!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:54   #75
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Spune-ne cat de PRAF esti la volan !!!

Quote:
Iti zic eu, din contra! Acum poate mai faci, ca nu se stie, dar daca iti luau permisul, nu mai treceai pe rosu toata viata ta!
Oricum nu mai trec pe rosu toata viata .. dar credema ca am prins o frica de cand m-au alergat .. probabil daca trageam pe dreapta cand au pus sirenele imi lua permisul si nu mai eram asa speriat incat puteam sa o comit iarasi.. dar cand vad semaforul rosu parca aud sirenele )
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -