Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-10, 16:42   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Ma numesc Bugatti Veyron, ma uit la Top Gear, servesc Corvette ZR1 la pranz si Ferrari la cina. M-am facut inteles?

"TOPGR", ca numar de inmatriculare, e destul de cool, si mai ales pe un Bugatti Veyron. Dar atunci cand suportul placutei ne declara "ZR-1 for lunch" si "Ferrari for Dinner", totul devine si mai cool. Si poate ca o fi amuzant, dar acest tip pe nume Veyron chiar poate face ce spune...

Click image for larger version

Name:	bugatti_veyron_topgr.jpg
Views:	90
Size:	261.9 KB
ID:	1286549 Click image for larger version

Name:	veyron.jpg
Views:	134
Size:	64.1 KB
ID:	1286550
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 23:10   #2
mihai_bogdan

Stage 3
 
mihai_bogdan's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 131
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

si la micul dejun vreun e46,asa ceva mai usor sa nu-i pice greu la stomac)
mihai_bogdan is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 23:14   #3
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by mihai_bogdan View Post
si la micul dejun vreun e46,asa ceva mai usor sa nu-i pice greu la stomac)
o fi si e46 vreo fiara
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:03   #4
mihai_bogdan

Stage 3
 
mihai_bogdan's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 131
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by agentulsecret3 View Post
o fi si e46 vreo fiara

ma refeream la e46 m3 da am uitat sa specific
mihai_bogdan is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:30   #5
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

daca tot va luati de BMW uitati aici o masina care dupa parerea mea ii face fata cu brio dupa atatia ani.
https://www.youtube.com/watch?v=DMldM...eature=related

si da.stiu ca e McLaren F1 dar motoru ala e o capodopera a inginerilor de la ///M.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 01:32   #6
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Acest cocalar pe nume Veyron face ce spune, dar mai mult pe linie dreapta.
Sincer sa fiu, nu cred ca vreun pasionat adevarat de automobilism va cheltui 1milion euro pe asa ceva. Persoanele care cheltuiesc 1milion de euro pe asa ceva ii cheltuiesc doar ca sa zica ca au Veyron, doar ca sa ii vada lumea in ea, nu ca ar folosi aia 1001cp la altceva decat un filmulet pe youtube sau "umezirea" unui anumit organ aflat in alcatuirea persoanei asezata pe scaunul din dreapta.
Dar in fine, asta-i rolul de masina exotica; cred ca daca ar fi pus 200cp si ar fi mintit ca are 1001cp ar fi avut acelasi succes.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 02:05   #7
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
daca tot va luati de BMW uitati aici o masina care dupa parerea mea ii face fata cu brio dupa atatia ani.
https://www.youtube.com/watch?v=DMldM...eature=related

si da.stiu ca e McLaren F1 dar motoru ala e o capodopera a inginerilor de la ///M.
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 11:04   #8
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by agentulsecret3 View Post
off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine ! on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 14:33   #9
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine ! on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!
mmmm...mai nou da si nu prea , da pe vremea aia facea motoare de motoare.sa nu uitam de 3.5 CSL din anii 70 , sa nu uitam de motoru de F1 cu blocu de M10 care la 4 cil in linie 1499cmc si 1 turbo la 5.5bari dezvolta 1350hp in 86(presiune folosita in calificari cea de cursa fiind de 5.2 bari) , sa nu uitam motoru de M3 E30 care din 4 cil in linie dezvolta un maxim de 340hp echipat de cursa si aspirat.si bineinteles motoru de McLaren F1 care a fost original conceput pt prototipu de M8 , 6.1l V12 aspirat de 627hp , si lista poate continua
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 14:46   #10
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Jay Leno,in ciuda colectiei sale colosale de masini, a zis ca nu il intereseaza Veyron-ul

"The McLaren is a dancer; the Veyron a girl with big boobs"
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 20:06   #11
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine ! on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!

sa inteleg ca nu estu cocalar cu un milion de euro? esti cu un milion de lei? ca nu inteleg
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 18:46   #12
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by agentulsecret3 View Post

sa inteleg ca nu estu cocalar cu un milion de euro? esti cu un milion de lei? ca nu inteleg
Mi-ai dat un raspuns care iti face "cinste" !u veziti de "droaga" ta de Porsche si nu mai ataca colegii de forum ok? go out!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 18:51   #13
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
mmmm...mai nou da si nu prea , da pe vremea aia facea motoare de motoare.sa nu uitam de 3.5 CSL din anii 70 , sa nu uitam de motoru de F1 cu blocu de M10 care la 4 cil in linie 1499cmc si 1 turbo la 5.5bari dezvolta 1350hp in 86(presiune folosita in calificari cea de cursa fiind de 5.2 bari) , sa nu uitam motoru de M3 E30 care din 4 cil in linie dezvolta un maxim de 340hp echipat de cursa si aspirat.si bineinteles motoru de McLaren F1 care a fost original conceput pt prototipu de M8 , 6.1l V12 aspirat de 627hp , si lista poate continua
Corect!off-topic: Si e eu am toate aceste date despre BMW stimate coleg! respect oricum !vad ca mai sunt si oameni cu adevarat pasionati de marca asta ...ON: referitor la numarul lui Veyron..... da ...in visele lui ...ma repet ....poate face "tot ce zice " pe numarul ala "costum" poate doar pe un circuit cum e Top Gear ,dar pe un circuit adevarat se intoarce roata!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 19:12   #14
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
Mi-ai dat un raspuns care iti face "cinste" !u veziti de "droaga" ta de Porsche si nu mai ataca colegii de forum ok? go out!
sa nu deschidem subiectul masini gen porsche vs.bmw pierzi din start ca de obicei ``racer`e``
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 19:38   #15
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

putem comenta ...on topic?
bmwm5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -