Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/166414-scanning-bugatti-veyron-arata-personalitatea.html)

boy_wonder 28-01-10 15:42

Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
2 Attachment(s)
Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea

Ma numesc Bugatti Veyron, ma uit la Top Gear, servesc Corvette ZR1 la pranz si Ferrari la cina. M-am facut inteles?

"TOPGR", ca numar de inmatriculare, e destul de cool, si mai ales pe un Bugatti Veyron. Dar atunci cand suportul placutei ne declara "ZR-1 for lunch" si "Ferrari for Dinner", totul devine si mai cool. Si poate ca o fi amuzant, dar acest tip pe nume Veyron chiar poate face ce spune...

Attachment 1286549 Attachment 1286550

mihai_bogdan 28-01-10 22:10

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
si la micul dejun vreun e46,asa ceva mai usor sa nu-i pice greu la stomac:))

agentulsecret3 28-01-10 22:14

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by mihai_bogdan (Post 3026019)
si la micul dejun vreun e46,asa ceva mai usor sa nu-i pice greu la stomac:))

o fi si e46 vreo fiara:)

mihai_bogdan 28-01-10 23:03

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by agentulsecret3 (Post 3026034)
o fi si e46 vreo fiara:)


ma refeream la e46 m3 da am uitat sa specific

Tzzantaru 28-01-10 23:30

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
daca tot va luati de BMW uitati aici o masina care dupa parerea mea ii face fata cu brio dupa atatia ani.
https://www.youtube.com/watch?v=DMldM...eature=related

si da.stiu ca e McLaren F1 dar motoru ala e o capodopera a inginerilor de la ///M.

22VIN 29-01-10 00:32

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Acest cocalar pe nume Veyron face ce spune, dar mai mult pe linie dreapta.
Sincer sa fiu, nu cred ca vreun pasionat adevarat de automobilism va cheltui 1milion euro pe asa ceva. Persoanele care cheltuiesc 1milion de euro pe asa ceva ii cheltuiesc doar ca sa zica ca au Veyron, doar ca sa ii vada lumea in ea, nu ca ar folosi aia 1001cp la altceva decat un filmulet pe youtube sau "umezirea" unui anumit organ aflat in alcatuirea persoanei asezata pe scaunul din dreapta.
Dar in fine, asta-i rolul de masina exotica; cred ca daca ar fi pus 200cp si ar fi mintit ca are 1001cp ar fi avut acelasi succes.

agentulsecret3 29-01-10 01:05

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3026344)
daca tot va luati de BMW uitati aici o masina care dupa parerea mea ii face fata cu brio dupa atatia ani.
https://www.youtube.com/watch?v=DMldM...eature=related

si da.stiu ca e McLaren F1 dar motoru ala e o capodopera a inginerilor de la ///M.

:blahblah::blahblah:

YGD-sef 29-01-10 10:04

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by agentulsecret3 (Post 3026553)
:blahblah::blahblah:

off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine !:lol: on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!

Tzzantaru 29-01-10 13:33

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 3027092)
off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine !:lol: on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!

mmmm...mai nou da si nu prea , da pe vremea aia facea motoare de motoare.sa nu uitam de 3.5 CSL din anii 70 , sa nu uitam de motoru de F1 cu blocu de M10 care la 4 cil in linie 1499cmc si 1 turbo la 5.5bari dezvolta 1350hp in 86(presiune folosita in calificari cea de cursa fiind de 5.2 bari) , sa nu uitam motoru de M3 E30 care din 4 cil in linie dezvolta un maxim de 340hp echipat de cursa si aspirat.si bineinteles motoru de McLaren F1 care a fost original conceput pt prototipu de M8 , 6.1l V12 aspirat de 627hp , si lista poate continua

3S-FE 29-01-10 13:46

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Jay Leno,in ciuda colectiei sale colosale de masini, a zis ca nu il intereseaza Veyron-ul

"The McLaren is a dancer; the Veyron a girl with big boobs"

agentulsecret3 29-01-10 19:06

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 3027092)
off-topic:
bla-bla-bla dar BMW face cele mai bune motoare din lume ....asta asa ca pentru tine !:lol: on-topic:Veyron =masina de cocalari !cu 1 milion de euro imi iau si un si un Ferrari si un Corvette ZR1 si un Lamborghini ,si voi fi destul de multumit de performantele lor !nu imi trebuie sa ating 400 km/h!oricum toate cele enumerate mai sus sunt net superioare pe un circuit ca Veyron-ul!

:blahblah::blahblah::blahblah::blahblah::blahblah: :blahblah::blahblah::blahblah:
sa inteleg ca nu estu cocalar cu un milion de euro? esti cu un milion de lei? ca nu inteleg

YGD-sef 30-01-10 17:46

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by agentulsecret3 (Post 3028863)
:blahblah::blahblah::blahblah::blahblah::blahblah: :blahblah::blahblah::blahblah:
sa inteleg ca nu estu cocalar cu un milion de euro? esti cu un milion de lei? ca nu inteleg

Mi-ai dat un raspuns care iti face "cinste" !;)u veziti de "droaga" ta de Porsche si nu mai ataca colegii de forum ok?;) go out!:arrow:

YGD-sef 30-01-10 17:51

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3027751)
mmmm...mai nou da si nu prea , da pe vremea aia facea motoare de motoare.sa nu uitam de 3.5 CSL din anii 70 , sa nu uitam de motoru de F1 cu blocu de M10 care la 4 cil in linie 1499cmc si 1 turbo la 5.5bari dezvolta 1350hp in 86(presiune folosita in calificari cea de cursa fiind de 5.2 bari) , sa nu uitam motoru de M3 E30 care din 4 cil in linie dezvolta un maxim de 340hp echipat de cursa si aspirat.si bineinteles motoru de McLaren F1 care a fost original conceput pt prototipu de M8 , 6.1l V12 aspirat de 627hp , si lista poate continua

Corect!;)off-topic: Si e eu am toate aceste date despre BMW stimate coleg!;) respect oricum !;)vad ca mai sunt si oameni cu adevarat pasionati de marca asta ...;)ON: referitor la numarul lui Veyron.....:rolleyes: da ...in visele lui ...ma repet ....poate face "tot ce zice " pe numarul ala "costum" poate doar pe un circuit cum e Top Gear ,dar pe un circuit adevarat se intoarce roata!:lol:;)

agentulsecret3 30-01-10 18:12

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 3031711)
Mi-ai dat un raspuns care iti face "cinste" !;)u veziti de "droaga" ta de Porsche si nu mai ataca colegii de forum ok?;) go out!:arrow:

:boxing::boxing::boxing::blahblah::blahblah: sa nu deschidem subiectul masini gen porsche vs.bmw pierzi din start ca de obicei ``racer`e``

bmwm5 30-01-10 18:38

Re: Scanning: Bugatti Veyron isi arata personalitatea
 
putem comenta ...on topic?


All times are GMT +2. The time now is 18:55.

- Copyright 2024 4Tuning