Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Zona tehnica Mitsubishi

Zona tehnica Mitsubishi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-11, 22:00   #1
Robert-323

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 32
Default dpf infundat grandis

salutare, am luat de curand un mitsubishi grandis 2008 2.0 DI-D la 97k km, iar dupa 2 saptamani mi s-a aprins un bec in bord(acela galben cu robinetul) iar la diagnoza mi-au spus ca am filtrul de particule infundat, mi-a sters eroarea in wiena deoarece nu am avut timp sa stau sa-l rezolv cum trebuie si in ungaria mi s-a aprins iar. problema e ca se manifesta urat masina, cand am venit cu ea nu se tura mai mult de 3000 rpm iar ajungea pana acolo greu de tot, de depasiri nu mai pomenesc...in romania am mers cu ea mai turata(mare parte la 3000) si a inceput sa-si mai dea drumu, acum urca la 5000 dar tot greu si n-are demaraj, cu a 6-a nici nu mentine viteza....intrebarea mea este: Exista in targoviste sau ploiesti vreun service capabil sa imi stearga acea eroare? sau trebuie sa ma duc la bucuresti cu ea?(mentionez ca am garanti la dealer-ul din wiena de unde am luat-o si o fac acolo definitiv) dar vreau sa sterg eroarea aia ca merge groaznic acum sau exista alta metoda sa-l pacalesc?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image001.jpg
Views:	86
Size:	462.0 KB
ID:	2278425  
Robert-323 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 12:05   #2
Robert-323

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 32
Default Re: dpf infundat grandis

puteti sterge topicul ca am anulat dpf-ul
Robert-323 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -