Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-07, 08:32   #1
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default ,scoala, carnet de soferi

Nu am incadrat eu bine acet topic dar nu stiam unde sa il plasez. Intrebarea mea este : ce se da acum la sala atunci cand dai de carnetul de soferi ? eu acum 9 ani am dat cu totul altceva, iar acum am inteles ca probleme legate de circulatie si semne, altceva ce mai da ? Astept un raspuns
__________________
Feriti-va de comenzi de produse pe net adresa nr de tel tot !! eu sunt in mare problema cu mafia ! https://forum.4tuning.ro/showthread.p...21#post1091021
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Old 17-07-07, 23:18   #2
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: ,scoala, carnet de soferi

nu stim ce se mai da ...... da problema este k daca faci accident cu masina nu mai este treaba valabila cu 48 d ore k sa te prezinti la politie ..... daca nu te duci pana seara la politie si intrii deja in a 2a zi ti se ia si tie permisu chiar daca esti nevinovat..... treaba asta nu este scrisa nicaieri ...... si nu stiu cati dintre noi o stim.... eu am aflat aseara d la un politist.......
__________________
Presedinte DRT

B 39 T D H / AG 70 R N O / B 85 F E G
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 08:15   #3
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: ,scoala, carnet de soferi

uite nu am stiut treaba asta
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 17:47   #4
valy_cool_16

Stage 2
 
valy_cool_16's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 59
Cool Re: ,scoala, carnet de soferi

Quote:
Originally Posted by DaciaGID View Post
Nu am incadrat eu bine acet topic dar nu stiam unde sa il plasez. Intrebarea mea este : ce se da acum la sala atunci cand dai de carnetul de soferi ? eu acum 9 ani am dat cu totul altceva, iar acum am inteles ca probleme legate de circulatie si semne, altceva ce mai da ? Astept un raspuns
eu akum studiez in vederea obtinerii permisului de consucere si pot sa iti spun k nush cum erau aku 10 ani cand ai dat tu dar regulile nu prea sunt scimbate poate doar in sensul in care aku 9 ani nuu era q puncte de penalizare si la 15 acumulate se ia permisu si referitor la chestia q accidentu DA chiar trebuie sa suni imediat la politie si o sa vina politia din zona in care s-a intmplat accidentu si o sa fak constatare si apoi mergeti la politie dak masina mai poate merge pe roti......ast important este sa fim atenti si sa NU facem nociodata ACCIDENT
valy_cool_16 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 14:29   #5
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: ,scoala, carnet de soferi

SAu schimbat multe in codul rutier unele in bine altele in rau, ce a mai proasta lege este ce a cu Prima inmatriculare loc sa faca la masinii le noi taxa mai mica sa cumpere lumea o masina nou, pt a nu mai polua etc, ei o fac mai mare si la cele vechi mai mici care polueaza ingrozitor,
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 13:40   #6
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: ,scoala, carnet de soferi

te pot ajuta eu cu cateceva....ca sa iti dai seama ce se da acum la examen la sala....iti las id meu de messenger:laur3ntyu2000
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -