Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-07, 12:51   #1
doggy PH85MRS

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 21
Default c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

io am un 1,6 ambition si dupa parerea mea chiar lucreaza bene.chiar m-a scos din situatii destul de neplacute.sunt multumit de cum lucreaza.voi c ziceti.respect
doggy PH85MRS is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 21:20   #2
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

Iti spun de la un logan 1.4 pe motorina, ca functioneaza foarte bine la 130 km/h sa descurcat foarte bine, nu degaba au facut centurile asa stranse cand intra ABS-ul in functiune de arunca in fata
__________________
Feriti-va de comenzi de produse pe net adresa nr de tel tot !! eu sunt in mare problema cu mafia ! https://forum.4tuning.ro/showthread.p...21#post1091021
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 22:39   #3
peugeot 206

Stage 5
 
peugeot 206's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 396
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

nu se compara cu abs-ul de pe alte masini....dar e bunicel, isi face treaba
peugeot 206 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-07, 18:01   #4
doggy PH85MRS

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 21
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

peugeot 206 ma rog d c se diferentiaza abs d la logan fata de unul de la alta masina.daca vorbesti exemplifica si u c sunt multi k tine care vb sa se afle in treaba si nici macar nu au o apasat o pedela cu abs.multumesc tuturor soferilor de logan k au fost baieti destepti d si-au luat logan.respect
doggy PH85MRS is offline   Reply With Quote
Old 16-07-07, 21:33   #5
peugeot 206

Stage 5
 
peugeot 206's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 396
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

Quote:
Originally Posted by doggy PH85MRS View Post
peugeot 206 ma rog d c se diferentiaza abs d la logan fata de unul de la alta masina.daca vorbesti exemplifica si u c sunt multi k tine care vb sa se afle in treaba si nici macar nu au o apasat o pedela cu abs.multumesc tuturor soferilor de logan k au fost baieti destepti d si-au luat logan.respect
domnu doggy, si eu sunt posesor de logan cu tot cu abs, deci poti trage de aici concluzia ca am apasat si pedala de frana si mi-am dat seama de capacitatile abs-ului care nu mi s-au parut extraordinare.. am condus si alte masini si mi-am facut o parere..felicitari pt alegerea facuta de a-ti lua logan
peugeot 206 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 14:03   #6
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

Quote:
Originally Posted by DaciaGID View Post
Iti spun de la un logan 1.4 pe motorina, ca functioneaza foarte bine la 130 km/h sa descurcat foarte bine, nu degaba au facut centurile asa stranse cand intra ABS-ul in functiune de arunca in fata
1.4 diesel?
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 22:00   #7
bo$$u

Stage 5
 
bo$$u's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 760
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

Quote:
Originally Posted by doggy PH85MRS View Post
peugeot 206 ma rog d c se diferentiaza abs d la logan fata de unul de la alta masina.daca vorbesti exemplifica si u c sunt multi k tine care vb sa se afle in treaba si nici macar nu au o apasat o pedela cu abs.multumesc tuturor soferilor de logan k au fost baieti destepti d si-au luat logan.respect
oricum nu se compara... si daca e sa imi iau logan tot trb sa recunosc ca e o pocnitoare de masina
bo$$u is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 17:53   #8
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: c parere aveti de cum lucreaza ABS-ul loganului

Pentru cei care nu stiu exact sistemul ABS de pe Renault si cel de la Dacia este un ABS Bosch 8.0 adik este cel mai nou sistem ca si tehnologie creat de cei de la Bosch (cei care au inventat sistemul din cate stiu eu, adik cei care in lumea asta stiu sa faca ABS) singurele slabiciuni ale acestui sistem sunt pneurile si poate suspensia..un sistem ABS este atat de bun cat ii permit pneurile si suspensia ..cu cat "puterea" de aderare la carosabil este mai mare cu atat mai mult "lucreaza" ABS-ul mai bine.
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -