Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-04-10, 15:29   #31
AndreyHKS

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 35
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
Dar ai fost pe la cineva care ti-ar face modificarea asta sau tu numa asa te gandesti ca o faci tu si daca iti va rezista dacia ca trebuie intarituri de numa ca patesti ca si SGM pacat de masina aia eu Andrey iti sustin ideea numa sa vedem ce faci pe viitor daca continui sau renunti la idee.
am cativa prieteni care se pricep la mecanica+ca la partea de sudura se ocupa tata....toata vara am ce face.
AndreyHKS is offline  
Old 01-04-10, 15:31   #32
AndreyHKS

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 35
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
Sefu`, aranjarea unei dacii = muzica si folie?


SOLENZAXJG... 1: in toate posturile ai cel putin o greseala (lucru care ma enerveaza la culme). 2: intai documenteaza`te despre subiectul SGM. 3: orasul "ANONIM" nu l`am gasit pe nicio harta. Sfat: rezolva cele trei probleme si poate gasesti cateva raspunsuri la intrebarile tale ....
Nu omule!O sa fie desfacut si cel mai mic surub de pe ea.Reconditionare totala,sasiu intarit,sudari,chituiri,vopseli..mai departe vedem cu tractiunea cum ramane.Nici n-am de gand sa pun folie pe geamuri.
AndreyHKS is offline  
Old 01-04-10, 15:33   #33
AndreyHKS

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 35
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Quote:
Originally Posted by TGeorge View Post
Eu zic ca nu are rost sa ii faci doar tractiune fata mai bagi putintei bani si o faci integrala !!! ca nui mare lucru, un diferential niste suspensii nimicuri dastea o pregatesti si de drift .... daca tot vrei sa faci ceva ...
ar fi o idee...sa vedem pana la vara cum va fi tractiunea,dar motor de bmw va fi sigur
AndreyHKS is offline  
Old 01-04-10, 19:30   #34
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Daca ai vointa si bani poti sa pui ce motor vrei tu, ca tine au fost zeci de baieti care au incercat ceva dar nu s-a mai auzit nimic de iei,asa ca spor la treaba...
__________________
south's racersmotorsport www.sr-club.ro




www.forum.sr-club.ro
deniel is offline  
Old 01-04-10, 19:39   #35
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Quote:
Originally Posted by AndreyHKS View Post
Nu omule!O sa fie desfacut si cel mai mic surub de pe ea.Reconditionare totala,sasiu intarit,sudari,chituiri,vopseli..mai departe vedem cu tractiunea cum ramane.Nici n-am de gand sa pun folie pe geamuri.
Sper ca nu ai ce face cu banii de ai in cap asa ceva. Ti s-a mai spus: intai documenteaza-te si apoi. Ai luat in calcul costul materialelor (la un asemenea proiect calitatea are un cuvant greu de spus)? Un spatiu bine utilat pentru ce vrei tu sa faci ai? De visat e usor, crede-ma, de pus in practica e putin mai complicat. Chiar daca vei reusi sa faci ce zici, cum o vei inmatricula? Te vei bucura de ea doar la diferite concursuri la care te vei duce cu platforma dupa tine, pentru ca (evident) masina nu va mai avea drept de circulatie pe drumurile publice. Spor la modificat!
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline  
Old 01-04-10, 21:52   #36
AndreyHKS

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 35
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

multumesc de sfaturi.se poate inchide!
AndreyHKS is offline  
Old 02-04-10, 13:05   #37
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: Motor Bmw E30 pe Dacia 1300!!!!!

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
Dar ala pe DACIA SGM ce motor de bmw a avut pe ea.

Era de bugatti

OnTopic:Cu banii pe care ii investesti intr-un motor de "bmw pe dacie" ,iti iei un motor de R5 GTT si ai rezolvat,dar nu uita ca trebuie sa te si opresti

Robert si-a facut dacia cum a vrut el pentru ca s-a bazat in mare parte(poate in totalitate) pe cunostintele lui ,nu s-a bazat pe x si y.Nu si-a facut-o pe "bancile forumului".

Last edited by Snoopz; 02-04-10 at 13:27.
Snoopz is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -