Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-10, 13:31   #1
adyta_20005

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3
Exclamation salut

am si eu o intrebare unde pot gasi un set motor de 1400 la o dacie sau daca pot sa pun pe un motor 1400 un set de 1300
adyta_20005 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 15:56   #2
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: salut

set de 1.4... gasesti la magazin.. sau poti sa gasesti si pe forum.. cauta atent...

daca schimbi tot setul (camasi pistoane seg).. e dif intre ext camasilor de 2.1mm.... deci.. nu ai cum sa bagi 1.3 in loc de 1.4... blocul de 1.4 e mai larg decat cel de 1.3

iar ca sa bagi doar seg si pistoane... e dif de 3mm diametru interior intre cele 2..


deci.. cauta set de 1.4..
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 15:59   #3
adyta_20005

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3
Default Re: salut

ms mult daca ai o idee de unde pot cumpara si eu un set motor 1,4 mai ieftin
adyta_20005 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 18:35   #4
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: salut

Daca pui o astfel de intrebare, chiar din Pitesti ... din cate`mi aduc aminte, acolo e mama daciei
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 20:21   #5
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: salut

e 4 si ceva nou... dar daca vrei mai ieftin.. iti recomand cu incredere in remat cauta pe acolo.. camasi bune..sa nu fie uzate..(eu am gasit fara pic de uzura 60lei toate 4) segmenti NOI neaparat... nu se merita improvizatii.. iar de pistoane.. poate gasesti pe la careva nefolosite... daca vrei sa faci tot setul.. dar acuma depinde cat de obosit e motorul.. unii se multumesc doar cu segmenti si atat? bine ar fi sa-l faci pe tot..

si.. cauta de polonia.. sau pitesti... nu lua set-car sau ghiote (cu dracu s-o scrie) ca zice lumea ca-s praf...

hai ca te descurci u..
saltare.. bft
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -