Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   salut (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/169214-salut.html)

adyta_20005 10-02-10 13:31

salut
 
am si eu o intrebare unde pot gasi un set motor de 1400 la o dacie sau daca pot sa pun pe un motor 1400 un set de 1300
:?:

(!8Y_M 10-02-10 15:56

Re: salut
 
set de 1.4... gasesti la magazin.. sau poti sa gasesti si pe forum.. cauta atent...

daca schimbi tot setul (camasi pistoane seg).. e dif intre ext camasilor de 2.1mm.... deci.. nu ai cum sa bagi 1.3 in loc de 1.4... blocul de 1.4 e mai larg decat cel de 1.3

iar ca sa bagi doar seg si pistoane... e dif de 3mm diametru interior intre cele 2..


deci.. cauta set de 1.4..

adyta_20005 10-02-10 15:59

Re: salut
 
ms mult daca ai o idee de unde pot cumpara si eu un set motor 1,4 mai ieftin

Ja_Rule 10-02-10 18:35

Re: salut
 
Daca pui o astfel de intrebare, chiar din Pitesti ... din cate`mi aduc aminte, acolo e mama daciei :)

(!8Y_M 10-02-10 20:21

Re: salut
 
e 4 si ceva nou... dar daca vrei mai ieftin.. iti recomand cu incredere in remat;) cauta pe acolo.. camasi bune..sa nu fie uzate..(eu am gasit fara pic de uzura 60lei toate 4) segmenti NOI neaparat... nu se merita improvizatii;).. iar de pistoane.. poate gasesti pe la careva nefolosite... daca vrei sa faci tot setul.. dar acuma depinde cat de obosit e motorul.. unii se multumesc doar cu segmenti si atat:-?? bine ar fi sa-l faci pe tot..

si.. cauta de polonia.. sau pitesti... nu lua set-car sau ghiote (cu dracu s-o scrie) ca zice lumea ca-s praf...

hai ca te descurci u..
saltare.. bft


All times are GMT +2. The time now is 02:03.

- Copyright 2026 4Tuning