Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-12, 23:24   #16
steven20

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 70
Default Re: Elv sau racire clasica(cu palete)

ok mersi!ii o idee buna si trebuie sa schimb cureaua daca pun fulie de oltit?si vreau sa caut o termocupla straina ca sa fiu sigur ca nu o sa am probleme respectiv caut o piulita cu pas mic care se potriveste ca sa fac T-ul.
steven20 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 09:43   #17
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Elv sau racire clasica(cu palete)

Pai cam trebuie sa schimbi si cureaua, sa pui una mai mica si ca sa nu lucrezi de 2 ori, ar fi bine sa pui si o flulie de pompa de apa de la o Dacia Nova, este mai mica iar racirea va fi mai buna

Dupa ce ai montat ambele fulii iei cu o scoara sarma sau ce vrei tu si masori intre cele trei fulii ale masini si te duci la magazinu de piese auto si ceri curea pe dimensiunea care o ai tu
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 21:18   #18
steven20

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 70
Default Re: Elv sau racire clasica(cu palete)

eventual nu stii undeva 2 fulii despre care am vorbit?
steven20 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-12, 12:20   #19
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Elv sau racire clasica(cu palete)

Fulia de pompa de apa de Nova o gasesti la orice magazin cu piese Dacia iar cea de Oltcit.. tot prin magazine, daca mai ai noroc sa gasesti pe stoc vechi... sau intreaba pe sectiunea Oltcit pe forum, poate te ajuta vrun baiat
b08ygs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -