Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

View Poll Results: Fumator sau nefumator .... ce tigari fumati?
Fumator - Marlboro 80 8.76%
Fumator - Kent 200 21.91%
Fumator - Pall Mall 43 4.71%
Fumator - Vice Roy 5 0.55%
Fumator - Parliament 20 2.19%
Fumator - Altele 76 8.32%
NEFUMATOR 489 53.56%
Voters: 913. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-09, 13:30   #736
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fumator/nefumator

Eugen,din gura ta ca nefumator e usor de zis,si din gura mea e la fel de usor de zis,dar,omniprezentul "dar" cand ai deja ceva timp de cand fumezi,e foarte greu sa te lasi,mai ales cand umbli in grupuri in care 95% fumeaza...
VladM is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 14:00   #737
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Eugen,din gura ta ca nefumator e usor de zis,si din gura mea e la fel de usor de zis,dar,omniprezentul "dar" cand ai deja ceva timp de cand fumezi,e foarte greu sa te lasi,mai ales cand umbli in grupuri in care 95% fumeaza...
dar de ce sa te apuci sa fumezi ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 14:46   #738
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
De nu imi luam masina la cati bani am aruncat pe tigari in 6 ani
asta cam e o greseala pe care multi o fac (sper sa nu te superi pe mine, dar intr-un fel asta e adevaru)

@VladM: Vad ca ultima propozitie ce ai zis "e foarte greu sa te lasi,mai ales cand umbli in grupuri in care 95% fumeaza...", este true, foarte foarte adevarat (din pacate). Pt. ca multi se cred foarte cool si "smekeri" pt. ca fumeaza.

bag ceva bonus: 2 fete de la mine din clasa (si atentie, au doar 13 ani si sunt in clasa a 7-a) au inceput sa fumeze, doar pentru faptul ca ceilalti isi bateau joc de ele ca si cum ar fi "ţărănci"
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 15:46   #739
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
asta cam e o greseala pe care multi o fac (sper sa nu te superi pe mine, dar intr-un fel asta e adevaru)

@VladM: Vad ca ultima propozitie ce ai zis "e foarte greu sa te lasi,mai ales cand umbli in grupuri in care 95% fumeaza...", este true, foarte foarte adevarat (din pacate). Pt. ca multi se cred foarte cool si "smekeri" pt. ca fumeaza.

bag ceva bonus: 2 fete de la mine din clasa (si atentie, au doar 13 ani si sunt in clasa a 7-a) au inceput sa fumeze, doar pentru faptul ca ceilalti isi bateau joc de ele ca si cum ar fi "ţărănci"
Astea-s niste chestii de copii fara cap cu batutul joc ,ce crezi ca de mine si-a batut cineva joc de fumez? Nu tata ,daca ai vointa nu fumezi ,daca nu .....
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 15:54   #740
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Fumator/nefumator

Daca esti fumator si ii stii gustu tigarii , pa si la revedere .Daca nu ii stii gustu ,nu are nici un rost sa l afli .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 17:33   #741
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Daca esti fumator si ii stii gustu tigarii , pa si la revedere .Daca nu ii stii gustu ,nu are nici un rost sa l afli .
Perfect corect ! Eu nu fumez ca sa fiu "smecher" ca nu sunt daca fumez,eram daca nu fumam,asa sunt prost.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 18:33   #742
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fumator/nefumator

TOTI prietenii mei fumeaza... ete ca stau cu ei si nu fumez. Tatal meu a fumat ani buni si f mult, si s-a lasat BRUSC. Mama mea la fel desi fuma putin. Acum incerc sa o dezvat si pe prietena, deocamdata le-a rarit.

Asa ca VladM.. la 17 ani ai tai, e cam grav sa gandesti asa.. esti slab daca nu-ti poti impune ceva.

Un alt exemplu: desi iubeam dulciurile,sucurile etc, sa vezi de jumatate de an cum beau numai ceai si apa plata, si nimic dulce, doar pentru ca Mi-am PROPUS sa fac asa avand probleme la stomac, iar acum ma simt f bine, si tot nu pun in gura suc,acid,dulciuri tampite.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 18:38   #743
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
TOTI prietenii mei fumeaza... ete ca stau cu ei si nu fumez. Tatal meu a fumat ani buni si f mult, si s-a lasat BRUSC. Mama mea la fel desi fuma putin. Acum incerc sa o dezvat si pe prietena, deocamdata le-a rarit.

Asa ca VladM.. la 17 ani ai tai, e cam grav sa gandesti asa.. esti slab daca nu-ti poti impune ceva.

Un alt exemplu: desi iubeam dulciurile,sucurile etc, sa vezi de jumatate de an cum beau numai ceai si apa plata, si nimic dulce, doar pentru ca Mi-am PROPUS sa fac asa avand probleme la stomac, iar acum ma simt f bine, si tot nu pun in gura suc,acid,dulciuri tampite.
stiu si ai dreptate, insa e o mica mare diferenta intre ambitie( constiinta ) si oameni delasatori ( inconstienti ).

Nu stiu daca a procedat bine, dar mama mea mi-a dat la varsta de 10 ani sa trag un fum si mi-a zis...trage tare in plamani, normal.. nu mi-a placut si nu m-am apucat niciodata de fumat.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 19:02   #744
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fumator/nefumator

Am 18 ani,fara 2 luni,am vointa,dar,nu pot. Cand vad ca altii fumeaza si stau cu ei nu pot sa nu trag,oricum am scazut din "doza",din 2 pachete am ajuns la unu. Uite de exemplu,mi-am propus sa slabesc,si saptamana trecuta am slabit 3 kg,deci vointa este,dar aici,e altceva.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:12   #745
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
TOTI prietenii mei fumeaza... ete ca stau cu ei si nu fumez. Tatal meu a fumat ani buni si f mult, si s-a lasat BRUSC. Mama mea la fel desi fuma putin. Acum incerc sa o dezvat si pe prietena, deocamdata le-a rarit.

Asa ca VladM.. la 17 ani ai tai, e cam grav sa gandesti asa.. esti slab daca nu-ti poti impune ceva.

Un alt exemplu: desi iubeam dulciurile,sucurile etc, sa vezi de jumatate de an cum beau numai ceai si apa plata, si nimic dulce, doar pentru ca Mi-am PROPUS sa fac asa avand probleme la stomac, iar acum ma simt f bine, si tot nu pun in gura suc,acid,dulciuri tampite.
Nu compara dulciurile cu tigarile .Daca nu esti fumator , e usor de zis , daca erai un fost fumator , am fi inteles mesaju tau .Oricum felicitari ca nu te ai paucat de fumat cu atatia fumatori in juru tau .

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Am 18 ani,fara 2 luni,am vointa,dar,nu pot. Cand vad ca altii fumeaza si stau cu ei nu pot sa nu trag,oricum am scazut din "doza",din 2 pachete am ajuns la unu. Uite de exemplu,mi-am propus sa slabesc,si saptamana trecuta am slabit 3 kg,deci vointa este,dar aici,e altceva.
Fara nici o gluma , daca te lasi de fumat te faci cat casa poporului .Baga pastile de slabit , unele chiar sunt bune pt slabit , nu lua mai multe decat ti se recomanda ca o sa te sui pe masini
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:21   #746
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fumator/nefumator

Nu,ca nu am slabit datorita tigarilor,am slabit ca am mancat mai putin si fara fast-food si paine
VladM is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 22:06   #747
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fumator/nefumator

DOHC16... mi-am permis acea comparatie cu dulciuri si sucuri pentru ca eu ziceam ca fara ele nu pot ) asa cum spuneti voi ca fara nu puteti... eu mancam f multa ciocolata! e acelasi lucru daca ne gandim o secunda ca e o slabiciune pt noi atat tigara pt tine, cat si ciocolata sucul pentru mine )
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 27-11-09, 23:00   #748
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,947
Default Re: Fumator/nefumator

NEFUMATOR !!! si sunt mandru ca nu fumez :P
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 22:52   #749
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Fumator/nefumator

Nefumator si nu am bagat in viata mea tigara in gura, niciodata dar absolut niciodata.Avantajul e ca la mine in familie nu fumeaza nimeni, prietena nu fumeaza si prietenii cam 50%-50%.Tata mi-a explicat de mic cum sta treaba cu tigarile si faptul ca mai de mult cand nu prea stateam in fum de tigara, adica nu tu cluburi, nu tu discoteci etc imi era rau de la fumul de tigara, dar acum m-am obisnuit m-a facut sa nu fumez.Unii mi-au zis ca nu sunt "smecher" daca nu fumez dar nu i-am bagat in seama si astept sa vad peste vreo 5-10 ani cine a fost mai smecher, eu ca nu m-am apucat de fumat sau ei .Insa am avut alte "pofte" de care am reusit sa ma las, adica Coca-Cola si Pepsi de care te lasi destul de greu...dar am avut dorinta si am reusit, la fel cum am am dorinta si reusesc in continuoare sa nu ma apuc de fumat, daca ai dorinta si ambitie poti sa faci orice, nimic nu e imposibil.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 13:54   #750
DRZ

Stage 1
 
DRZ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 11
Default Re: Fumator/nefumator

Fumator de la 21 de ani. Preferabil Kent
DRZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -