Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-09, 20:14   #61
Adrianov_2003

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2
Default Multumiri

Ms mult!
Imi puteti spune cateva locuri unde as putea cauta-o prin Bucuresti?locuri gen Vitan..
Adrianov_2003 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 22:48   #62
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Multumiri

Quote:
Originally Posted by Adrianov_2003 View Post
Ms mult!
Imi puteti spune cateva locuri unde as putea cauta-o prin Bucuresti?locuri gen Vitan..
Frate io sincer pot sa zic ca poate fi oriunde in tara...io nu cred ca hotii au o tin in bucuresti...io tias zice sa cauti mai mult pe la periferia bucurestiului:Pantelimon,jilava,rahova cartiere dastea mai rau famate...imi pare raw pt tne...daca e ceva te anunt multa subces in cautari..
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 21:44   #63
RazvanS500

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 4
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Km cat costa acum un vw din ala?
RazvanS500 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 11:08   #64
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Nu stiu cat ar costa. Mai presus de tot, pt mine era o valoare sentimentala.
Asta e!
Niste taximetristi l-au carat de acolo, politia da din umeri si asta e povestea.
Pacat! ... Si-au facut un mare pacat cu mine, dar ... asta e!
Deja, au trecut 2 ani jumate de atunci.
Nu mai am sperante ca ar putea fi gasita.
__________________
MI-AU FURAT VW !!! ... Dati clic aici pentru detalii:
https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/42670-furt-auto-rog-ajutati.html

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3398918

= inchei ORICE tip de ASIGURARE pe ROMANIA =
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...re/page-8.html
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 11:37   #65
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!


ne poti spune cu asta ce sa intamplat???
donz is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 11:47   #66
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

B-71-ADN: In martie 1998 am vandut masina unui "prieten"m i-am dat toate acetele si urma sa le perfectam. Eu am lipsit din zona vreo 3 luni, iar cand am revenit el avea un Golf I si mi-a zis ca a dat masina la combinatie, s-a mutat si de unde locuia, a schimbat locul de muca si tot asa.
Problema e ca am fost fraier si din 98 pana azi, ganditi-va la impozit pt motor 2.8.
Promit ca pana in primavara ma duc si o radiez din circulatie fara sa ma mai gandesc la cel ce o detine.
Daca ar fi vrut sa perfecteze actele, avea toate datele mele.
Voi plati totul la zi, dar masina nu va mai avea niciun fel de act.
Daca actualul posesor ar fi prins pe strada cu autoturism radiat, va raspunde conform legii.
Sfat prietenesc: nu lasati masina din mana fara sa perfectati actele ca se pot intampla o gramada de neplaceri si nu are niciun rost sa le suportati.
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 12:44   #67
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

iooooi din 98 tre sa platesti impozit??? sti k ai de platit vreo 30mil cel putin teai gandit k masina sar fi putut dezmembra? cauto la politie dute vb cu copoii si zile de situatie. si cartea masinii iai dato la ala???
donz is offline   Reply With Quote
Old 29-12-09, 15:28   #68
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

VW ul e la fier vechi sigur ... trebuia sa cauti la toate centrele de colectare din zona in ziua aia in loc sa te gandesti la nush ce colectionari care ti-au saltat fieru din fata blocului...
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-09, 22:02   #69
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Da, am gandit si asta. Am gandit ca e vorba despre 2 prosti cu 2 clase ce au vrut sa faca si ei rost de cativa lei de tuica. Dar erau taximetrici, deci .. mai stiau cateceva despre masini. Masina a apartinut lui Nicu Ceausescu atunci cand a fost noua. Poate ca era o informatie pe care o stiau sau poate ca cineva o stia si a dat comandam sau ...
Ipoteze sunt multe. Ideea e ca au furat-o si, intr-o zi, candva, vor plati pentru asta! ... Pentru mine era o valoare sentimentala si nu intru in amanunte. Sentimentul nu il poate cumpara nimeni.
Altceva, nu stiu ce sa mai spun.
Nu mai am sperante sa o mai gasesc, dar gandul meu va fi urat pentru hoti. Nu sunport sa imi bage cineva mana in buzunar. Daca vreau sa dau, pai dau eu, NU MA FURAT! ... asa gandesc eu!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 29-12-09, 23:57   #70
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Taximetristii au toti adunati doua clase ... nimeni nu fura o masina rara la care nu gaseste acte sau pe care nu o poate face piese pentru ca nu are cui sa le vanda ...

Daca a luat-o cineva care stia despre ce e vorba ... cred ca am o vaga idee cine ar putea sti ceva detaliem mai multe pe MP maine.
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 07:35   #71
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

... mersi,
Poate fi un inceput, un fir.
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 18:55   #72
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Quote:
Originally Posted by U R S U View Post
B-71-ADN: In martie 1998 am vandut masina unui "prieten"m i-am dat toate acetele si urma sa le perfectam. Eu am lipsit din zona vreo 3 luni, iar cand am revenit el avea un Golf I si mi-a zis ca a dat masina la combinatie, s-a mutat si de unde locuia, a schimbat locul de muca si tot asa.
Problema e ca am fost fraier si din 98 pana azi, ganditi-va la impozit pt motor 2.8.
Promit ca pana in primavara ma duc si o radiez din circulatie fara sa ma mai gandesc la cel ce o detine.
Daca ar fi vrut sa perfecteze actele, avea toate datele mele.
Voi plati totul la zi, dar masina nu va mai avea niciun fel de act.
Daca actualul posesor ar fi prins pe strada cu autoturism radiat, va raspunde conform legii.
Sfat prietenesc: nu lasati masina din mana fara sa perfectati actele ca se pot intampla o gramada de neplaceri si nu are niciun rost sa le suportati.
U R S U.... vezi ce omisiuni gasesti in lege astfel incat sa nu platesti atatea milioane...
Ce naibii...

In legatura cu sfatul tau la vanzarea unei masini...poate o sa te amuze copia de ecran, facuta de mine chiar de pe site-ul 4tuning-ului.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Sa tot vinzi la asa oameni.JPG
Views:	675
Size:	211.9 KB
ID:	1245288  
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 19:01   #73
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

URSU imi pare rau de masina ta..dar pana acum cred ca e piese sau fier vechi...
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 23:46   #74
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Quote:
Originally Posted by U R S U View Post
B-71-ADN: In martie 1998 am vandut masina unui "prieten"m i-am dat toate acetele si urma sa le perfectam. Eu am lipsit din zona vreo 3 luni, iar cand am revenit el avea un Golf I si mi-a zis ca a dat masina la combinatie, s-a mutat si de unde locuia, a schimbat locul de muca si tot asa.
Problema e ca am fost fraier si din 98 pana azi, ganditi-va la impozit pt motor 2.8.
Promit ca pana in primavara ma duc si o radiez din circulatie fara sa ma mai gandesc la cel ce o detine.
Daca ar fi vrut sa perfecteze actele, avea toate datele mele.
Voi plati totul la zi, dar masina nu va mai avea niciun fel de act.
Daca actualul posesor ar fi prins pe strada cu autoturism radiat, va raspunde conform legii.
Sfat prietenesc: nu lasati masina din mana fara sa perfectati actele ca se pot intampla o gramada de neplaceri si nu are niciun rost sa le suportati.
poti radia masina cu declaratie pe propria raspundere ca auto numai exista fizic.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 08:32   #75
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

@DOHC16: Daca ai mai multe informatii legate de aspectul asta cu declaratie, sau .. nu stiu ce, zi-mi si mie te rog?

Mersi,
URSU
U R S U is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -