Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-09, 16:10   #46
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Mi'e mi'au furat un S klass model 2006 , in ianuarie , in regim rent a cat , dupa 1 luna jumate m'am dus la politie si le'am pus pe masa un dosar cu toate organizatia , nume , date , numere de telefon , etc .. Hotii si acum raspund la telefon ,spun ca ei nu stiu nimic de masina , dar au furat pina acum 122 masini , in regim rent a car asta e ''abuz de incredere'' ...si sunt liberi . Asa nervi am , nu se mai poate cu politia asta ...ei fac abuz mai mare decat infractorii
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 17:19   #47
B 46 KTO
VW Driver

Stage 5
 
B 46 KTO's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,091
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Speed Daemons]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Mi'e mi'au furat un S klass model 2006 , in ianuarie , in regim rent a cat , dupa 1 luna jumate m'am dus la politie si le'am pus pe masa un dosar cu toate organizatia , nume , date , numere de telefon , etc .. Hotii si acum raspund la telefon ,spun ca ei nu stiu nimic de masina , dar au furat pina acum 122 masini , in regim rent a car asta e ''abuz de incredere'' ...si sunt liberi . Asa nervi am , nu se mai poate cu politia asta ...ei fac abuz mai mare decat infractorii
am auzit si eu de asemenea fenomene de masini furate in acest regim sau de masini luate in leasing si nu se mai platesc, dar utilizatorii circula cu ele fara nici un fel de problema, evident ca politia rutiera nu le poate face nimic.
Si am mai auzit si de masini luate de la rent a car gen audi a 4 2008 cu 20.000 de km si vandute pe 4 mii de euro ...
B 46 KTO is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 21:07   #48
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Romania te iubim !!! ... gasesc cea mai buna replica la pataniile noastre!
... Ce as putea, altceva sa comentez???
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 19:16   #49
morbidmind
VW Driver

Stage 5
 
morbidmind's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 370
Member of:
[VW]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

scuze de off-topic ...
am si eu o poveste asemanatoare ..
in 2004 am cumparat pt firma o dacie papuc alba ...
in 2005 a fost furata din sos pantelimon la 50 m de sectia 9 . am depus pangere la sectia 9 si mi-s-a spus k e deja piese si nu are rost sa o mai caut . dupa 2 zile masina a aparut exact de unde a fost luata , evident militia nu a gasit nici o urma .

anul acesta mai exact p 20 iulie 2009 aceeasi masina a fost furata , tot din pantelimon tot de langa sectia 9 . politita nu are nici un semn , nici o urma .

am auzit pana acum 3 povesti gen :
am gasit-o in padure in peris abandonata
am gasit-o in padure la baneasa dupa ce a fost vazuta de un vecin
un alt papuc furat din militari a fost gasit in fata la biserica Capra din pantelimon

al meu nu a aparut , militia nu a gasit nimik ...
intrebarea mea este :

IN ARHIVELE ALEA CU MASINI DEZMEMBRATE , FURATE , GASITE ETC , NU AU SI NISTE ADRESE LA CARE SA VERIFICE ??? CHIAR NU EXISTA O LISTA CU PERSOANE CU ANTECEDENTE ???

P.S.
LANGA SECTIA 9 , MAI SIGUR LANGA BANCA RAIFFEISEN SE FURA ORICE : BANDOURI , STERGATOARE , OGLINZI , TOBE ... SECTIA 9 MILITIE E LA 100 M SI AU PLANGERI LA GREU SI CU TOATE ASTEA NIMENI NU FACE NIMIK ...

SORRY DE OFF TOPIC
morbidmind is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 08:19   #50
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Stai linistit in legatura cu off-topicul!
Asta e! Va trebui sa ne obisnuim ca traim cu astfel de animale si sa mergem inainte.
Eu nu am mai fost la Candiano sa vad ce se intampla, dar ma voi duce sa vedem ce mai e nou sub soare.
Atat de mult mi-a placut acea masina, imi pare rau de mor dupa ea. Era o masina deosebita, cine stie pe unde zace acum.
In portbagaj aveam si multe piese de schimb, iar in masina era si o carte de-a mea de vizita. Daca ar fi vrut, hotii, ar fi dat vreun semn.
Cine stie cum, intr-o zi va iesi la iveala, ca nu am mai vazut NICIUN K70 pe strada, deci ar fi recunoscut imediat!

Va tin la curent!
__________________
MI-AU FURAT VW !!! ... Dati clic aici pentru detalii:
https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/42670-furt-auto-rog-ajutati.html

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3398918

= inchei ORICE tip de ASIGURARE pe ROMANIA =
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...re/page-8.html
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 08:45   #51
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

mare greseala sa lasi asa masina rara si cu istoric, cat d cat, p strada.sigur ti-a luat-o cineva care stia d ea, ce si cum
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 10-10-09, 23:11   #52
narcisvl

Stage 4
 
narcisvl's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 228
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

scz ca dezgrop threadul...... dar ai gasit masina?
narcisvl is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 22:39   #53
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Nu ai dezgroopat subiectul pentru ca ultima postare a fost pe 28.09.2009, asa ca, este cat se poate de actual!

Nu, nu am gasit masina!
Cine stie?! ... Poate ca intr-o zi o voi gasi, sau ... poate ca nu!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 22:41   #54
narcisvl

Stage 4
 
narcisvl's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 228
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

bafta!!
narcisvl is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 19:06   #55
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

sal!nici o veste de masina ta?( nici nu stii ce rau imi pare!!!( si noua nea fost furata dacia din 79,prima masina a lui taicameo,deci valoare sentimentala,dar din fericire am gasit-o! nustiu ce sati zic decat bafta!!!(
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 22:02   #56
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Nu am gasit nimic, nu m-a mai sunat nimeni, dar si eu am fost un indolent si nu am mai ajuns la Candiano Popescu - locul unde se declara furturile auto de pe raza de sector unde locuiam.

Da, valoarea sentimentala nu poate fi cumparata.

Chair ma gandeam sa ajung si sa dau o noua declaratie prin care sa reclam leziunea morala si de sanatate ce mi-a fost produsa si sa cer daune de cel putin 10.000 EUR.
Sa fim seriosi, oamenii aceeq chiar merita! ... In alta ordine de idei, daca voi gasi masina si daca voi gasi faptasii, ii voi face sa sufere, asa cum si ei m-au facut sa sufar! ... Mi s pare normal si cinstit! EGALITATE!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 22:57   #57
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

omu ma doare inima cand vad cum arata masina, un lucru ii cert masina nu are sanse mari sa fie dezmembrata cel mai probabil este intrun garaj la ceva colectionar acoperita cu tot felul de prostii sa nu bata la ochi, cauta colectionari, vorbeste cu ei da discret, nu pune problema direct, ai sanse mari sa o gasesti . succes



p.s. dac gasesti faptasi nu fa gresala sa mergi la politie, intai rupele piciorele si mainile da la propriu , si dupaia ce a da Domnu'
donz is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 07:53   #58
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

.... mersi donz.
Inteleg perfect ce spui. Am cautat pe la diversi colectionari, dar ... fara succes.
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 18:23   #59
Adrianov_2003

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2
Default Va rog, ajutati-ma !!!

Mi s-a furat masina!
Este vorba de o Dacia berlina 1310, model 2003, culoare galbena, numar DB 06 EDA.
Masina a fost furata de pe Bulevardul Regiei, Bucuresti, la data de 08-12-2009.
Ca semne distinctive, masina avea pe portbagaj lipit un abtipild cu un indian, volan sport (galben cu negru).

Va mult rog sa ma anuntati daca o zariti pe undeva!

0722248230
Adrianov_2003@yahoo.com
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1000180.JPG
Views:	185
Size:	93.4 KB
ID:	1217418  

Last edited by Adrianov_2003; 12-12-09 at 18:26.
Adrianov_2003 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 20:04   #60
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [ Furt Auto ] Va rog, ajutati-ma !!!

Salut Adi, imi pare rau ca ai patit-o!
Iti doresc sa o gasesti.
Daca o remarc, fii sigur ca te voi anunta!
U R S U is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -