Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-12-04, 14:16   #76
Lry_ice

Stage 2
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 30
Default

Stiu ca Pao a suferit o operatie la cap dar operatia a iesit bine fara probleme asta am vrut sa zic. Stiu ca este in coma. Si de pasagerul din masina asa a zis lumea care a fost la spital si a vb cu parintii lui ca este si el in coma, nu il cunosc personal nu stiu cine este. Mai bine nu mai comentez nimic....voi stiti. Daca ziceti ca e ok si ca nu e in coma atunci ati vorbit cu el si ati aflat din ce cauza s-a intamplat accidentul?
Lry_ice is offline  
Old 22-12-04, 14:18   #77
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Frumos din partea ta sa vorbesti asa la adresa mea. Multumesc.
Tu esti boss-ul nu mai pot comenta, saru-mana.
Ce imi aduci de Craciun? vreau o bicicleta.
__________________
luca is offline  
Old 22-12-04, 14:34   #78
bavareze

Stage 4
 
bavareze's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 254
Default

am o semicursiera Ukraina cu ratrape la pedale, model sport ( fara aripi) si cu clopotzel. te aranjeaza? BONUS cosh pentru cumparaturi de atasat la ghidon.
bavareze is offline  
Old 22-12-04, 22:14   #79
Maniac

Stage 1
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 23
Default

Eu am trecut prin ceva similar cu ce a patit PAO acum un an. Tot ce pot sa spun este ca pentru cei din spital conteaza foarte mult sa stie ca cineva este alaturi de ei, mai ales ca o sa fie in spital mult timp ( eu am stat 2 luni ). Sper din tot sufletul ca PAO sa scape cu viata avand in vedere ca prietenul lui e in afara pericolului. Ar fi frumos sa se mearga la spital, chiar conteaza.
Maniac is offline  
Old 23-12-04, 00:26   #80
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Doamne, ce-a iesit din topicul asta! Ipocriti care striga \"ipocritilor\". Se pare ca unii nu inteleg ca, in momente de greutate, latura buna a naturii umane te obliga la compasiune si sprijin pt cei in suferinta, INDIFERENT de conflictele anterioare. Cu alte cuvinte, cine l-a injurat sa-l injure in continuare sau sa taca din gura. Cu parere de rau, sunteti niste nesimtiti!!! Pana si animalele au compasiune unele fata de altele. Ar mai fi ceva de zis? Cred ca nu. Ba mai mult, cred ca ar tb marginalizate astfel de specimene. Sa va fereasca D-zeu de chestiuni din astea si sa nu vina nimeni la capataiul vostru, indiferent cat de \"ipocriti\" ar fi. Mai mult, fiind in pragul Craciunul, asta ar trebui sa aiba si o semnificatie aparte pt oameni in general.
In rest, doresc sanatate la toata lumea, toate cele bune si insanatosire grabnica lui PAO.

PS: Luca, no comment...faci ce faci si reusesti sa iriti o gramada de lume.
 
Old 23-12-04, 01:18   #81
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Da frate am observat si eu asta, si o sa iau masuri.
Acum toate gandurile bune sunt indreptate spre PAO, sper sa nu ne paraseasca, ar intrista prea multa lume de sarbatori. Doamne ajuta.
luca is offline  
Old 23-12-04, 01:38   #82
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

E prima mea interventie in ceea ce priveste subiectul asta. Am urmarit inca de la inceput mesajele care s-au scris pe toate topicurile care fac referire la acest accident stupid, tragic, nedorit, luati-l indiferent cum vreti.

Aseara am urmarit, pe mIRC, o discutie intre Rabanne si inca un tip, discutie care n-avea nimic bun in ea, poate doar acea picatura de compasiune pentru situatia creata.

Fratii mei, indiferent ce fel de om era PAO, nu merita aceasta polemica, daca poate fi numita asa, din partea noastra. S-a creat, intr-un topic unde trebuia sa se exprime niste sentimente - ca doar d'aia se numeste Si la bine si la rau - o cearta super frumoasa pe tema... care tema ? Pentru ca spune unu' ceva si altu' nu e de acord cu ce spune respectivul si... pm. Toate astea au fost scrise in zadar. Pana si mesajele de aici au fost scrise in zadar, pentru ca nu niste mesaje il vor scoate pe PAO din spital, pe propriile-i picioare, ci doar dorinta lui de a-si continua viata, fara sa mai faca abuz de ea, si voia lui Dumnezeu.

Indiferent de cum e PAO in realitate, ca-i misogin, ca-i ingamfat sau cu impresii in cap, asa ceva nu poti sa doresti la cineva. Spun asta pentru ca era sa patesc asa ceva si frate-meo chiar a patit-o. Cu un Golf II am dat intr-un ac de par (n.r. curba de 180*) cu 140-150 km/h si frate-meo s-a rasturnat cu o Dacia Nova pe 36 de metrii (1 data pe lateral si de 5 ori din bot in cur). Ambele masini au fost facute ***, daca intelegeti ce vreau sa zic... si doar soarta ne-a facut sa scapam (in ambele cazuri). Poate am batut campii, dar stiu cum e sa treci prin asa ceva.

Tot ce putem face pentru PAO, este sa ne rugam sa scape cu viata si fara deficiente locomotorii. Daca iese din spital paralizat, sau cu semipareza, e ca si cand ar mort, pentru ca va fi schilodit pe viata, iar daca va iesi pe picioarele lui, sa speram ca de acum incolo va fi constient de ceea ce se poate intampla pe strada, chiar si cu un BMW.

Daca va deranjaza ce-am scris aici, dati-mi un PM, ca sa nu mai batem campii in continuare.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -