Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SEAT > Alte discutii Seat

Reply
 
Thread Tools
Old 24-07-10, 01:22   #1
mariusk_bv

Stage 2
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 41
Default Trasfagarasan

Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina
mariusk_bv is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 20:04   #2
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Trasfagarasan

Quote:
Originally Posted by mariusk_bv View Post
Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina
NU
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 12:51   #3
Flo Cata

Stage 3
 
Flo Cata's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 115
Member of:
[SEAT]
Default Re: Trasfagarasan

Quote:
Originally Posted by mariusk_bv View Post
Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina
Pai e simplu intra pe net calculeaza ruta pune o marja de eroare de 50 km si calculeaza cati km sunt in toatal si cata benzina iti trebuie
Flo Cata is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -