Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Seat (https://forum.4tuning.ro/299-discutii-seat.html)
-   -   Trasfagarasan (https://forum.4tuning.ro/299-discutii-seat/200412-trasfagarasan.html)

mariusk_bv 24-07-10 01:22

Trasfagarasan
 
Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina

BOGY26 07-08-10 20:04

Re: Trasfagarasan
 
Quote:

Originally Posted by mariusk_bv (Post 3538894)
Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina

NU :oops:

Flo Cata 20-08-10 12:51

Re: Trasfagarasan
 
Quote:

Originally Posted by mariusk_bv (Post 3538894)
Sal am si eu o intrebare pentru cei are au leon 1.8t sau motoare mai mari de la alte marci...... vreau sa fac o iesire si nu stiu sigur daca i.mi ajunge benzina, vreau sa plec din brasov spre sibiu - treasfagarasan si sa ma intorc in brasov prin curtea de arges.
Acum intrebarea i-mi ajunge un plin in conditiile in care i-mi ia cam 10-12 % (4-5 persoane + bagaje)

plin= 55l benzina

Pai e simplu intra pe net calculeaza ruta pune o marja de eroare de 50 km si calculeaza cati km sunt in toatal si cata benzina iti trebuie ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning