Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-09, 19:11   #16
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

am uitat sa-ti spun ca le am montate pe o LAGUNA2,asa ca ideal ar fi inainte sa platiti un subwoofer,monteazal in masina si vezi cum se aude,daca nu-ti place incearca un altul pana ajungi la efectul scontat,este diferit soundul intre o masina cu haion in doua volume si una berlina in trei volume.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 21:36   #17
cipilikkka

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 8
Default Re: boxe pentru renault megane

aha e suficient poate reusim sa ne intalnim in 1 zi sa vedem pe viu cum arata fac cinste
cipilikkka is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 21:38   #18
cipilikkka

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 8
Default Re: boxe pentru renault megane

si eu intai vreau sa pun dvd-ul si tetierele
mai tarziu tubul si alte minuni
cipilikkka is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 21:40   #19
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

da,am vazut ca pasionati marci RENAULT se strang vinerea la sala polivalenta,eu n-am fost niciodata,dar as incerca sa vad care-i treaba pe acolo
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 21:45   #20
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

descarca orice concert SENSATION ascultal mai intai acasa pe home cinema mai tare unpic asa,apoi inchipuieti cum s-ar auzi in masina pe dvd cu subwoofer,tetierele pe parcurs sau poti incerca cu o plafoniera
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:04   #21
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: boxe pentru renault megane

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
www.4tuning.ro,intri pe site de acolo pe bazar si cauti ce te intereseaza,cat despre ce stie sa faca,eu am o statie Magnat ULTRA 2000 de 500W,un subwoofer JBL,cu un condensator de 1,6 farazi(pana sa-l iau am distrus o baterie),boxele din usi le-am schimbat cu altelede aceeasi marime(13),dar nu e mare jmekerie cu ele,ideal ar fi sa modifici fetele de usi cu fibra de sticla in dreptul buzunarelor si sa-ti montezi sisteme de boxe pe trei cai dar separate,adica basul in locul acoperit cu fibra,mediile in actualele locase iar tweterele in locasele lor originale pe fata sunt pe bord,eventual orientate spre tine iar cele spate sunt in usii+pe policioara de la luneta ai putea sa mai pui doua boxe legate la statie.In afara de iesirile pt cele 4 boxe,amplificaror mai ai 2 pt monitoare gen tetiere,mufa pt camera mers innapoi,sistem de 5+1 surround,card SD,stik de memorie,mufa USB,intrare casti,telefon cu posibilitatea tastari numarului pe ecranul DVD-lui prin touch screen,se activeaza telefonul tau cu dvd-ul prin bluetooth,interlocutorul se aude in boxele masinii iar microfonul este in rama dvd-lui,mai multe...

zici bine,dar,daca isi pune un sistem cu 3 cai o sa aiba mari batai de cap la reglaje!!!cel mai usor si mai simplu este sa-si ia niste componente pe 2 cai,cu filtre si amplificate,nici nu se complica cu fibra si multe modificari si iese si mai ieftin!!!iar daca isi mai si insonorizeaza usa respectiva....se v-a auzi intr-un mare fel!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:17   #22
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

lasem in calcul si fidelitatea,daca tot incepe cu investitia
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:18   #23
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

isi poate monta si asa filtre,aproppo cate kile a luat in plus masinute ta dupa toata treaba?
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:21   #24
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: boxe pentru renault megane

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
isi poate monta si asa filtre,aproppo cate kile a luat in plus masinute ta dupa toata treaba?
care dintre ele...la care masina te referi?
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:25   #25
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

cea cu care ai castigat bestsound-ul,incerc sa o vad dar nu merge,am vazut acu' 3-4 zile meganu' rosu dar atat,nu mai stiu unde il prezentai tu pe site
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:49   #26
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: boxe pentru renault megane

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
cea cu care ai castigat bestsound-ul,incerc sa o vad dar nu merge,am vazut acu' 3-4 zile meganu' rosu dar atat,nu mai stiu unde il prezentai tu pe site
..de asta zici https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/78657-megane-brasov/page-9.html


ps:cu meganul rosu nu am participat la nici un concurs audio!!!doar cu cel albastru am participat!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:58   #27
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

pe cel rosu l-am vazut(jentile parca erau de vanzare),mi-am dat seama ca nu-i cel rosu,s-ar fi vazut ca-i pt concurs,eu iti spuneam doer ce-am vazut,n-am vaz pe cel albastru
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 23:01   #28
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: boxe pentru renault megane

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
pe cel rosu l-am vazut(jentile parca erau de vanzare),mi-am dat seama ca nu-i cel rosu,s-ar fi vazut ca-i pt concurs,eu iti spuneam doer ce-am vazut,n-am vaz pe cel albastru
....asta e cel albastru....https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/78657-megane-brasov/page-2.html
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 23:11   #29
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: boxe pentru renault megane

frumos,iti place designul bordului si a fetelor de usi sau nu crezi ca-ti scoti banii pe investitie daca va fi sa o vinzi si atunci le dai separat
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 23:26   #30
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: boxe pentru renault megane

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
frumos,iti place designul bordului si a fetelor de usi sau nu crezi ca-ti scoti banii pe investitie daca va fi sa o vinzi si atunci le dai separat
nu e vb de asta!!!normal ca imi place un sistem pe 3 cai si niste fete de usa turnate in fibra!!!aici depinde ....de fiecare persoana in parte!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -