Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 14-08-08, 00:09   #1
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Unhappy s-a stricat pistonul?

salutare....am un bmw e46 318i de 4 luni si a inceput sa imi bata ceva la motor,cam pe la 3000 de ture...am incercat sa scot alimentarea de la pistonul 2 si nu mai bate deloc...oare este pistonul stricat sau poate fii si altceva???
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 17:15   #2
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: s-a stricat pistonul?

mai poate fi si biela, daca tace cand ii scoti fisa.. oricum ar fi, sigur e nasol.
mistreku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -