Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-08, 22:32   #1
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Cum maresc puterea unui M3??

Salut!As dori sa aflu si eu cum pot marii puterea unui Bmw M3 e46 de 340 de cai sa`l duc la vreo 400-500Eu nu prea le am cu partea mecanicaAstept sfaturi.Multumesc
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 00:14   #2
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
Salut!As dori sa aflu si eu cum pot marii puterea unui Bmw M3 e46 de 340 de cai sa`l duc la vreo 400-500Eu nu prea le am cu partea mecanicaAstept sfaturi.Multumesc
compresor / turbo, ai m3 e46 ? are 343 de cai .
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 09:33   #3
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Nu am euAre un prieten si eu vreau sa ma interesez k sa`i spun luiPoate il ducem la 500:PNiste link`uri cu magazine care distribuie aceste piese ca sa vad si eu niste preturi.Mersi Salut!
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 16:37   #4
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
Nu am euAre un prieten si eu vreau sa ma interesez k sa`i spun luiPoate il ducem la 500:PNiste link`uri cu magazine care distribuie aceste piese ca sa vad si eu niste preturi.Mersi Salut!
E dispus sa investeasca in motorul de M3 ? sau doar asa, sa vada cam cat costa ? Cautati pe net, ebay sau ceva de genu ... cel mai bine ..
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 17:52   #5
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Da este dispus
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 23:48   #6
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

daca are m3 atunci trebuie sa aiba si cascaval
nu poti investi intr-un motor de m3 bani putini deci trebuie sa te astepti la ceva (scor foarte mare).........ca deeeeee este m3 cei mari se rescpecta
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 00:52   #7
llauta

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 49
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

uite-te la ess tuning. www.esstuning.com. Au kit kompressor care il duce pe la 450cp si nu costa mult. Numai ca trebuie sa faci un drum ori in ungaria ori in bulgaria sa-l montezi
llauta is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 08:23   #8
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

eu as fii curios la "soferul" ala la care nu-i ajunge un M3?!?!?!? sa facem un testdrive si sa vedem cat stie el fata de masina sa..... eu zic asa la nevazute, cam 40%.....
bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 13:12   #9
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

cu atat mai mult, 40% din 500bhp va fi mai mult decat 40% din 300. simple as that, nu?
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 09:08   #10
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
cu atat mai mult, 40% din 500bhp va fi mai mult decat 40% din 300. simple as that, nu?

bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 31-10-08, 07:29   #11
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

mah frate! si eu daca as avea //M3 si bani de bagat in el, l-as modifica. aia va face diferenta intre stock si al tau. e vorba de tuning si pasiunea fiecaruia pt el. snt o gramada care tuneaza exclusiv optic. crezi ca pt ca nu le ajung caii? p.s. imi place ca argumentezi frumos in fiecare post. )
__________________
From WTF to DIY to OMG
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 17:14   #12
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
mah frate! si eu daca as avea //M3 si bani de bagat in el, l-as modifica. aia va face diferenta intre stock si al tau. e vorba de tuning si pasiunea fiecaruia pt el. snt o gramada care tuneaza exclusiv optic. crezi ca pt ca nu le ajung caii? p.s. imi place ca argumentezi frumos in fiecare post. )
d'aia sunt topicuri nu? ca sa zica fiecare parerea lui...
pe de alta parte nu am avut nicio rautate in mine cand am spus ca nu orea cred ca soferul respectiv are performante pentru un M3... eu am mers odata cu un m3 (e36) si am simtit ca ceace stiu eu despre condus, este egal cu zero, fata de perfrmata care "cere" un M3... bineinteles pe langa parerea mea, e posibil ca omu' intr'adevar stie rau si atunci i-si face un upgrade...
bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 14:51   #13
bonitaro

Stage 1
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 11
Smile Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
Nu am euAre un prieten si eu vreau sa ma interesez k sa`i spun luiPoate il ducem la 500:PNiste link`uri cu magazine care distribuie aceste piese ca sa vad si eu niste preturi.Mersi Salut!
piesele alea nu sunt ca niste cd-uri ...le bagi in cd-rom si gata asculti muzica
trebuiesc comandate cu mare grija si cu maximum de responsabilitate de cel carel monteaza care la rindul lui trebuie sa fie foooooarte bine pregatit in materie de auto ca altfel in loc de upgrade v-a deveni o masina stricata
deci sfatul meu este sa va adresati unei firme de specialitate sunt foarte multe in bucuresti ....M.BU.MU-ul si multe altele consacrate care au rezultate uimitoare in domeniu , a si mai este una foarte tare MUSTER TARNERRRRRRRRR, DA CICA AL AIA NU TREBUIE SA AI FRINA DE MINA LA MASINA CIND O PUI PE DYNO ( nu stiu de ce dar asa se spune poate este o gluma .....)
bonitaro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 18:19   #14
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: Cum maresc puterea unui M3??

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
Salut!As dori sa aflu si eu cum pot marii puterea unui Bmw M3 e46 de 340 de cai sa`l duc la vreo 400-500Eu nu prea le am cu partea mecanicaAstept sfaturi.Multumesc
uita asa .dute si cumparati niste cai
LAFv8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -