Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-11, 18:16   #1
chetrea

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2
Default RELANTIU BMV TDS

SALUT, va rog foarte mult sa maajutati si pe mine cu o problema,am un bmv 525tds E 34 cand pun schimbatorul inR,D,4,3,2 SAU cand virez volanul mi se opreste motorul,asta face numai cand e motorul cald.lam trecut prin 6 testere dar nimic,numi iese nimic de injectie.VA MULTUMESC ANTICIPAT
chetrea is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 17:43   #2
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: RELANTIU BMV TDS

La cat iti sta la relanti cand e motorul cald ? Poate e relantiul prea jos...
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 17:35   #3
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: RELANTIU BMV TDS

prietene, din pacate tre' sa-ti dau o veste proasta
problema ta e din pompa de injectie,e vorba de partea electronica, un fel de regulator de relanti care "adauga" ture in momentul in care intra un "consumator" gen pompa de servo (atunci cand o pui "la treaba" invartind volanu) sau alternatorul (care "munceste" mai mult cand dai drumu la un consumator.
cel mai rapid si mai putin costisitor ar fi pentru tine sa te duci la cineva care stie pompe de injectie (sunt vreo 2-3 in bucale si un nene bun de tot in Pitesti) si sa incerce sa-ti repare comanda electronica de la pompa...dar slaba speranta
varianta mai costisitoate ar fi sa iei alta pompa de injectie
dar atentie : nu cumpara una decat dupa ce auzi motorul pe care-l alimenteaza si e data jos in fata ta
am vazut gramezi de "dezmembratori" care le vand la preturi de nesimtire si dau piese stricate
bafta
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 19:23   #4
bebe no1

Stage 5
 
bebe no1's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,402
Default Re: RELANTIU BMV TDS

acelasi lucru iti zic si eu ca este .pompa pentru ca am un amic cu un td care tot asa ii facea. si el a ales varianta cu schimbarea pompei si nu mai are probleme. bafta
__________________
bebe no1 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 09:10   #5
chetrea

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2
Default Re: RELANTIU BMV TDS

VA MULYUMESC LA TOTI .AM FOST LA ALT TESTER SI MIAU IESIT ERORILE 136 SI 144. NU AM ALT CEVA DE FACUT DECAT SA SCHIMB POMPA
chetrea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -