Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-12, 21:19   #16
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Era vorba de filtre 'shport' parca...
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 21:21   #17
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

era, dar asa "ie" unele pi**e pe forum...ele le "stie" pe toate...
ba the_rifle, nu pot decat sa iti urez sa DEA DOMNUL SA ITI MANANCE CAINII CACAT DIN GURA....si aici am incheiat orice subiect...nu te duce capul nici cat pe o gaina constipata...seara buna si imi cer mii de scuze pt off
__________________
BMW. Sheer Driving Pleasure
LIFE`S HARD, BUT IS EVEN HARDER WHEN YOU`RE STUPID!!!
DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI
Bacteriile sunt singura cultura pe care o au unii oameni!
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 21:57   #18
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Observ ca ai un nivel destul de inalt si o exprimare ce denota multa cunoastere .
Cam cat te-ai uitat in curul gainii pana sa intelegi cand e constipata ? ( preocupari de Ramnicu Valcea... Noi astia de pe la orase nu prea le avem pe-astea cu porcii si gainile...)
Hai marsh la cotetz !

Last edited by the_rifle; 16-04-12 at 22:08.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 23:49   #19
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

@sharkylete
Cine a scris aici ca-i filtru sport, Filcor?
VARZA BA, VARZA!
@the_rifle
Esti caterinca, imi place, mai ales ca-si iau foc toti la ce scrii.
Nu poti scrie la marturii pentru ca nu ai filtru, daca ai avea filtru, ai lasa un feedback pe mail-ul de pe site sau mai stiu eu unde si ai avea marturia pusa.

Bine,pa!
__________________
Inovative air systems.FilcoR Filters
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 00:14   #20
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Sigur ca am filtru dar n-am unul stock. N-am filtru FILCOR. Asta-i adevarat...
Daca credeam ca filtru stock e cel mai bun de pe planeta de-ala imi puneam...
Fiecare e liber sa-si puna ce vrea pe rabla lui si sa debiteze orice tampenie atata timp cat exista libertatea opiniei.

In mod cert unele produse sunt cu mult mai bune decat cele stock. Un constructor e interesat de pretul cu care vinde masina nu de performanta maxima. Bmw nu poate vinde doar M-uri... mai vinde si 316....
Nu toti avem capetele la fel de patrate...

URA !

Last edited by the_rifle; 17-04-12 at 00:29.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 00:40   #21
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

)))) da.. Asa e,mai varza,mai castraveti,dam inainte in functie de gradinar... Eu unul sunt multumit momentan de filtrul stock... Si oricum daca ar fi sa schimb nu cred ca as alege FILCOR,pur si simplu portofoliul lasa de dorit...
Si mai ales ca nu e sport dupa cum spui tu, care ar fi motivul sa schimb filtrul de aer recomandat de producator pentru un NO-NAME ?

Da-mi un motiv!

'Succese'
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 01:37   #22
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Pentru ca lumea asa a evoluat.
Dupa cum ai pus tu intrebarea, asa ai fi putut sa intrebi un om al grotelor:
De ce sa facem foc, sa prajim carnea, cand uite cat de buna e cruda!
Evolutie. Incerci, vezi, poate-ti place, poate NU. Nu spune nimeni ca sigur o sa fie toata lumea multumita. Cat timp o proportie covarsitoare de clienti e multumita, atunci inseamna ca suntem pe drumul cel bun.
Portofoliu? Pai tu ai senzatia ca am spatiul necesar sa trec toate feedback-urile?

Sa-ti mai dau un motiv. Pionierat, curajul de a incerca ceva nou. (vezi ca scrie pe site ca in 30 de zile iti primesti banii inapoi, daca nu esti multumit)
Tu esti doar un hatter. Nu ai nici o treaba cu, daca-s bune sau nu filtrele. Te bagi in seama sa zici si tu ca esti cunoscator.
Ce ne mai place sportu asta de dat cu parerea.
Esti roman mediocru, normal. Caterinca si datu cu parerea sunt hobbiuri de rang inalt.
Daca te simti atacat, sa stii ca am facuto cu intentie. O intentie ascunsa.
Gandeste-te bine inainte sa-mi raspunzi

Mai merge aia cu: "Sarbatori fericite incontinuare" ?
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 02:22   #23
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Pai da,noi asa evoluam... Incercati voi pe banii altora daca merge sau nu... Misto ce sa zic...
Si ajungi tu la niste jigniri personale gratuite,pentru faptul ca mi.am spus parerea... Acesta fiind un topic special pentru a primi o parere despre un filtru de aer(care din punctul meu de vedere,din nou iti spun ca mi se pare o l a b a).
Cu ce te derajaza pe tine ca eu prefer un filtru original/stock pe producator decat sa schimb numai filtrul?sunt de parere ca ori faci o admisie cum trebuie ori lasi asa cum e,decat sa arunci un rahat de filtru sa iti traga numai aer cald,praf si sa faca galagie inutil!

Plm... Eu nu sunt 'reisar'.. Poate de'aia nu le stiu eu cu astea... Si le fac mai batraneste.. Ca un roman mediocru plin de ura din cauza unor derbedei de cea mai joasa speta... Te.a luat pe tine cu patriotisme pentru o chestiune de marketing... Sau habar nu aveai despre ce se vorbea?!

Imi cer scuze ca mi.am dat cu parerea sau daca am deranjat pe cineva cu spusele mele,nu asta era intentia!

Toate cele bune!
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 08:11   #24
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

) cata agitatie...
Omu incearca sa isi apere ce vinde si chiar crede ceea ce spune.Fix problema lui.Acum ca nu suntem de acord cu ce zice el si ca ne indoim de calitatea produselor...alegerea noastra!
Am intrat si eu pe site-ul cu pricina si sincer spun ca nu as pune gunoiul ala pe masina nici sa ma plateasca.Arata mai rau ca o chinezarie ordinara,materiale "Cheap" dupa cum se vede in poze sa nu mai zic de sistem de prindere cu banda OBO...WTF? aia se foloseste in constructii cu precadere.Orice firma care se respecta nu vine cu asa ceva si sistem Air Ram -burlan de hota.
Cum poti sa compari filcor cu K&N?
Daca K&N ar produce mizerii cum cred unii nu cred ca ar fi ajuns unde sunt azi si atat de celebri in toata lumea.Oricati bani ai avea de publicitate daca produsul e o mizerie nu va ajunge celebru.
In concluzie iti multumim pentru prezentarea produsului inovativ insa te rog lasa-ne si canta la alta masa.Nu halim asa ceva...iar cine isi cumpara si pune asa ceva pe masina e un idiot pe romaneste.
__________________

Last edited by da_joint; 17-04-12 at 08:29.
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 10:17   #25
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Am si eu cateva nelamuriri referitor la acest Filcor....

- Pe pagina Dvs. scrie ca "s-a infiintat in 2010" din pasiune..bla bla.. dar ati castigat o medalie de aur pe la vreun salon in anul 2008. Cum ati reusit? Ati inventat si calatoria in timp ? Pe langa faptul ca "E mai bun ca un filtru sport. MULT MAI BUN." pot sa si calatoresc in timp cu ajutorul lui daca il achizitionez?

-Sa revin la ideea cu "E mai bun ca un filtru sport. MULT MAI BUN.", sa inteleg ca un filtru "sport" Pipercross sau K&N "Sport" (de acesta probabil ati auzit) este sub nivelul Filcor?

- Marturii ?? asta e cea mai amuzanta parte a topicului, cat timp v-a luat sa le concepeti ? Sau ati angajat un scriitor ?
Nu vad nicaieri un link care sa duca la "marturiile" respective, care sa confirme autenticitatea lor. Ati pus sursa Reno.ro , la fel puteati sa puneti si Sursa:Internet; sau Sursa:Imagiantia fiului vecinului de la parter
Nu este nici o parere neutra sau negativa; sa fie oare atat de bune produsele oferite?

- In 30 Zile primesc banii inapoi.... Bun, unde trimit filtrul?? In grota de care ati mentionat mai sus? Nu este nici o adresa a sediului firmei pe pagina. De ce sa nu fie? Va este teama de ceva?

- Prin portofoliu nu cred ca s-a referit colegul la feedbackurile imaginare sau mai putin imaginare primite sau nu de la Gigel sau Dorel care si-a pus acest "Filtru" pe Tractor. Aveti contract cu vreun producator de masinii? Va recomanda vreo firma specializata? Cred ca ar fii in extaz sa afle marile concerne auto ca produceti filtre mai bine ca ale lor la jumatate de pret. Ati putea sa ii contactati, poate semnati vreun contract de milioane.

- Pionierat si Evolutie ?? ... trist si amuzant

Imi cer scuze daca nelamuririile mele sunt mediocre, romanesti si suna ca cele ale unui "hatter".... dar cine stie, poate ma conving si cumpar si eu un filtru
__________________
THIS POST HAS ALREADY BEEN REPORTED



JANTE fraților, JANTE, nu GENȚI, GIANTE, JENȚI!! E atât de greu???


Tief, Breit, Schnell...
"ein legendäres Sport-Coupe"
speed_csn is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 11:55   #26
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Daca te simti atacat, sa stii ca am facuto cu intentie. O intentie ascunsa.
Trebuia sa scriu la plural.
Daca va simtiti atacati

Ce va mai place shaorma cu detoate )

Slava domnului ca am mai intalnit "mecanici d'alu' Leob" in viata asta, intr-o alta serie in care am incercat sa ii conving ca acest produs chiar face ce scrie acolo pe site.

Jigniri gratuite zice un coleg de aici. Pai nu am jignit pe nimeni. Daca as incepe, dar nu vreau, dar sa zicem ca as incepe...pai as incepe cu speed_csn si i-as spune ca-i cel putin cretinopat cand se gandeste ca nu ar avea unde sa returneze filtrul, avand in vedere ca de cand s-au inventat curierii, se stie ca nu poti sa trimiti un colet fara ambele adrese valabile pe colet. Bine, asta-i la mintea unei gaini alienate mintal cu retard mintal grav.
Dar nu, nu o sa jignesc si nu o sa zic ce as putea zice.
Nu mai spun ca la fel, acelasi stimabil coleg, are la marturii posibilitatea de copy&paste in google o portiune din text, daca tot doreste sa afle sursa.
Bine, asta ar putea face si un copil de gradinita, chiar cu probleme grave de logica, dar nu...nu colegul nostru. El e preocupat sa ne intrebe daca am inventat masina timpului. Nu ca l-ar ajuta. Probabil nici in miliarde de ani, omenirea nu i-ar putea gasi leac.
Dar tot ce am scris aici defapt nu vreau sa zic si nu o sa zic, pentru ca nu vreau sa jignesc pe nimeni.

As putea totusi sa zic si de da_joint. (cool nickname btw. Erai fumat cand ai comentat?) Glumesc, evident, sigur nu era fumat. Asa e el. Ce? Am jignit? Nu.
Nu am zis ca...asa e el idiot. Nici nu CRED ca ma refeream la asa ceva. Cred.
Nu as putea sa ma gandesc ca e idiot, pentru ca el catalogheaza un produs "gunoi" fara sa-l fi incercat. Ii spune CHEAP pentru ca asa se vede din poze. Iti poti da seama ca el e facut din resturi genetice ramase pe fundul scrotului stimabilului sau tata, doar prin faptul ca are un sistem de valori extraordinar de superficial. El pune la indoiala puterea marketingului pe bani seriosi. Eu i-as raspunde: "Bai boul baltii, k&N, daca te uiti la ei pe site, recomanda strict filtrele lor sa fie folosite doar pe circuite. De ce? Pentru ca randamentul de filtrare este mult prea mic pentru a fi folosit pe strada. Normal ca, tampitii il folosesc pe masinile de zi cu zi". Dar nu...nu o sa-l jignesc si nu o sa-i raspund. La fel cum tot ce am scris aici este doar o plasmuire fantastico-bolnava a mintii mele.
Nu ma bagati in seama. Cum ar zice unu de nivelu' vostru (si ma refer doar la cine se simte):
Hai ca m-am distrat si cu voi!

Traiasca mediocritatea, superficialitatea si prostia!


P.S.
V-am zis?
E super oferta pe site
1 filtru e 175 lei (nu 450 ca un k&N care-ti face VARZA motorul)
2 filtre la 299 lei (DOUA la jumatate din pretul unui produs NUMAI de circuit ca k&N)

Ia vedeti: http://www.filcor.ro

Last edited by AirFilter; 17-04-12 at 12:13.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 12:05   #27
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Quote:
Originally Posted by AirFilter View Post
incepe, dar nu vreau, dar sa zicem ca as incepe...pai as incepe cu speed_csn si i-as spune ca-i cel putin cretinopat cand se gandeste ca nu ar avea unde sa returneze filtrul, avand in vedere ca de cand s-au inventat curierii, se stie ca nu poti sa trimiti un colet fara ambele adrese valabile pe colet. Bine, asta-i la mintea unei gaini alienate mintal cu retard mintal grav.
esti mai prost decat prevede legea, si prin postul tau ai reusit sa demonstrezi asta la toti.
Cei ca tine ar trebuii inchisi undeva intr`o grota uitata de lume si cheia aruncata pe fundul oceanului.
Daca adresa de returnare este fictivA? stii ce se intampla in cazul ala? pai sa vedem...prostul(ca numai un prost ar cumpara asa ceva) care il returneaza, il trimite la acea adresa, iar dupa ceva timp tot acel prost care il returneaza isi primeste coletul inapoi pentru ca nu a fost ridicat de nimeni.
Ce face filtrul asta atat de deosebit? cum reduce consumul? o sa mai vinzi tu filtre dinastea la SFANTUL ASTEAPTA dupa reclama pe care o faci aici...eu unul si dacia 1100 sa am nu as pune un cacat dinasta de care vinzi tu.
Sunt sigur ca altii se bat pe filtrele astea, ai coada in fata magazinului, nu?
de azi incolo iti sugerez alta denumire FILCUR
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 12:27   #28
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Raman la FilcoR.
Treaba adevarata e ca...am coada la lista de comenzi
Dar am scris:
"Daca te simti atacat, sa stii ca am facuto cu intentie. O intentie ascunsa."
Adresa fictiva?
Pai in 30 de zile nu as mai exista. Plangeri penale pentru inselatorie, escrocherie, etc.
N-ai tu de unde sa stii, lipsa de scoala, viziune, etc.

Stai si te gandesti daca am eu coada la magazin sau ce nume sa pun?. hai sa-ti zic o vorba, pe care n-o sa o-ntelegi.
"Cainele moare de drum lung, iar prostu de grija altuia".
Hai ca esti plictisitor. Cei dinainte erau interesanti, aveau cat de cat idei logice, care se legau. Tu esti doar un copil frustrat in cautare de anturaj pe net...
Ma plictisesti
Serios...fa ceva si distreaza-ma. Zi ceva mai interesant.
Astept.

P.S.
Pe http://www.filcor.ro gasesti informatiile necesare.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 12:34   #29
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

wow, esti impresionant, mi`au dat lacrimile...si nu de bucurie...mi`au dat lacrimile doar pentru simplu fapt ca PUTZI A PROSTIE...o stiam pe aia cu cainele, dar am sa raman la asta a mea clasica ce ti se potriveste maxim: DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI...hai, fugi, ia`ti o minge si dute de te joaca afara....GOOD BYE
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 17-04-12, 12:44   #30
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: foloseste careva filtru de aer FILCOR?PARERI

Dăsteptăciunea lu' tata. Ai grija la zicala de mai sus, ca tu nu erai cainele, ci alalalt. Vad ca nu te-ai prins, ca mori de grija mea )
Aici se discuta produse, nu oameni.
Of...nu ai inteles. Dar cum sa inelegi cu intelectu de ameoba. (sigur ai ratat si lectia aia de biologie, la fel cum ai ratat...VIATA) )
Hai ca m-am distrat si cu tine. (Am vazut ca mai devreme s-a distrat si the_rifle cu tine)
Erai ciuca batailor de joc cand erai mic? Ca vad ca-ti merge la fel si acum )

Te rog, nu-mi raspunde, ca te fac de ras mai rau dupa aia. Mai bine ignora-ma.
http://www.filcor.ro - Filtre de aer muult mai bune decat k&n! (imi permit aroganta asta pentru ca am curaj sa pun pariu pe randament de filtrare, performante pe dyno, diferente consum)
AirFilter is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -