Masina este un BMW E46 din 2000 cu climatronic .
E prima problema pe care o intampin la masina de cand o am , ieri dupa ce am spalat masina , climatronicul mergea impecabil , am ajuns acasa , si dupa 1 ora max sa zicem am plecat cu masina la cumparaturi , pe drum realizez ca desi clima era pornita nu se simtea nici un pic de aer prin venturila laterale sau centrale .
Compresorul de clima porneste ca il aud , controlul digital la fel functioneaza fara nici o problema , dezaburirea fata merge , pur si simplu nu se mai deschid clapitele care dau drumu la aer prin venturile laterale si centrale .
Sa fie de la sigurante ?