Quote:
Originally Posted by mm-07-sor
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?
|
Am avut si eu problema asta dar asa ceva poate sa apare de diferite motive.
Eu folosesc lapttopul meu cu cablu OBD-II VAG-com care citeste ECU motorului si mi afiseaza problemele "FAULT CODES" In cazul care nu ai asa
ceva trebuie sa cauti pas-de pas.
https://forum.4tuning.ro/282-zona-tehnica-audi/41016-vag-com.html
-Benzinele proaste fac brobleme (verifica benzinaria )!!!!!!!!!!!!!!!!!
-verifica presiunea turbinei poate ai ai pierderi la rece ,verifica Valva N75 si BOV neaparat,WESTGATE (uitete cum se comporta ,pe care presiune se deschide??)!!!!!!!!!
-Verifica senzorul L
-Verifica buziile
-Curata"THE INTAKE SISTEM"" scoatel si curata cu sprei special bine!
-cind aprizi motorul dimineata dute in spate si uite toba finala sa vezi daca scoate fun cum miroase daca este colorat....
Turatie pe relantiu este fixata bine sau zoaca??