![]() |
audi tt
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?
|
Re: audi tt
Quote:
|
Re: audi tt
Quote:
|
Re: audi tt
da,clar un service bun este solutia.daca nu esti mecanic nu are rost sa iti bati capul cu "ce ar putea sa aiba...?"
|
Re: audi tt
Quote:
Eu folosesc lapttopul meu cu cablu OBD-II VAG-com care citeste ECU motorului si mi afiseaza problemele "FAULT CODES" In cazul care nu ai asa ceva trebuie sa cauti pas-de pas. https://forum.4tuning.ro/282-zona-tehnica-audi/41016-vag-com.html -Benzinele proaste fac brobleme (verifica benzinaria )!!!!!!!!!!!!!!!!! -verifica presiunea turbinei poate ai ai pierderi la rece ,verifica Valva N75 si BOV neaparat,WESTGATE (uitete cum se comporta ,pe care presiune se deschide??)!!!!!!!!! -Verifica senzorul L -Verifica buziile -Curata"THE INTAKE SISTEM"" scoatel si curata cu sprei special bine! -cind aprizi motorul dimineata dute in spate si uite toba finala sa vezi daca scoate fun cum miroase daca este colorat.... Turatie pe relantiu este fixata bine sau zoaca?? |
| All times are GMT +2. The time now is 23:06. |
- Copyright 2026 4Tuning