Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   audi tt (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/32578-audi-tt.html)

IonutzMFF 05-02-07 15:46

audi tt
 
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?

SFW 06-02-07 11:25

Re: audi tt
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 732705)
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?

Hmmm ... poate pompa de benzina .... :???: Mai bine mergi la un service sa-ti spuna ei exact (desi si eu am fost la unu pt ca imi patina ambreiajul si ei spuneau ca e pompa de benzina :twisted: )

AdriANNO 06-02-07 22:40

Re: audi tt
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 732705)
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?

cel mai bine e sa te duci la un service bun,ca asa sa asculti ce zice unu si altu,mai bine te lipsesti

mmihai82 19-05-07 12:09

Re: audi tt
 
da,clar un service bun este solutia.daca nu esti mecanic nu are rost sa iti bati capul cu "ce ar putea sa aiba...?"

Georgekey 19-05-07 14:30

Re: audi tt
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 732705)
am niste probleme cu masina mea ..audi tt . cateodata cand il pornesc si apas acceleratia nu accelereaza...asta se intampla destul de rar.oare ce problema ar fi?

Am avut si eu problema asta dar asa ceva poate sa apare de diferite motive.
Eu folosesc lapttopul meu cu cablu OBD-II VAG-com care citeste ECU motorului si mi afiseaza problemele "FAULT CODES" In cazul care nu ai asa
ceva trebuie sa cauti pas-de pas.

https://forum.4tuning.ro/282-zona-tehnica-audi/41016-vag-com.html

-Benzinele proaste fac brobleme (verifica benzinaria )!!!!!!!!!!!!!!!!!
-verifica presiunea turbinei poate ai ai pierderi la rece ,verifica Valva N75 si BOV neaparat,WESTGATE (uitete cum se comporta ,pe care presiune se deschide??)!!!!!!!!!
-Verifica senzorul L
-Verifica buziile
-Curata"THE INTAKE SISTEM"" scoatel si curata cu sprei special bine!
-cind aprizi motorul dimineata dute in spate si uite toba finala sa vezi daca scoate fun cum miroase daca este colorat....

Turatie pe relantiu este fixata bine sau zoaca??


All times are GMT +2. The time now is 23:06.

- Copyright 2026 4Tuning