Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-08, 17:31   #1
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default audi tt

intentionez ca in uramatoarele 2 luni sa imi cumpar un audi tt de prin 2001. va rog spuneti-mi cum sunt masinilea astea!!! au probleme multe,sunt greu de intretinut,consumul mare etc? pt ca povesti am auzit destule si vreau sa imi spuna cineva care are un tt si care stie cum sta treaba cu aceasta masina. ms mult si astept raspunsurile voastre
soaarecu is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 17:28   #2
B-95-WZW

Stage 1
 
B-95-WZW's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 16
Default Re: audi tt

o masina foarte costisitoare dar dupa care intorc toti capu,te sfatuiesc sa nu privesti computerul de bord care indica consumul,consumabile destul de ieftine...vad ca ai 21 ani ca si mine..e aspirator
B-95-WZW is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 20:03   #3
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default Re: audi tt

Quote:
Originally Posted by B-95-WZW View Post
o masina foarte costisitoare dar dupa care intorc toti capu,te sfatuiesc sa nu privesti computerul de bord care indica consumul,consumabile destul de ieftine...vad ca ai 21 ani ca si mine..e aspirator
de tras cum trage? in ce sens i constisitoare.? la pret? si mersi ca mi-ai rasp ca in afara de tine nu zice nimeni nimica,zici ca nu are nimeni tt..oricum sunt destul de rare ...in baia mare pana acum cateva luni nu era nici unul...acuma sunt vreo 4
soaarecu is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 22:47   #4
B-95-WZW

Stage 1
 
B-95-WZW's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 16
Default Re: audi tt

trage foarte tare, e ushoara si puternica daca scoti esp si nu iei pe cea quattro, primele 2 trepte mergi "tarash"...o sa ai probleme cu vizibilitatea interior-exterior,costisitoare( am cumparat azi un senzor de acceleratie-500 ron, Distributie-1500 ron fara manopera) sa ti-o cumperi de afra ca suspensia e foarte pretentioasa si daca are deja cativa ani in romania ii e de ajuns..in rest iti recomand..e o mashina facuta cu simt de raspundere,calitatea e nemtzeasca.
B-95-WZW is offline   Reply With Quote
Old 12-06-08, 01:45   #5
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default Re: audi tt

Quote:
Originally Posted by B-95-WZW View Post
trage foarte tare, e ushoara si puternica daca scoti esp si nu iei pe cea quattro, primele 2 trepte mergi "tarash"...o sa ai probleme cu vizibilitatea interior-exterior,costisitoare( am cumparat azi un senzor de acceleratie-500 ron, Distributie-1500 ron fara manopera) sa ti-o cumperi de afra ca suspensia e foarte pretentioasa si daca are deja cativa ani in romania ii e de ajuns..in rest iti recomand..e o mashina facuta cu simt de raspundere,calitatea e nemtzeasca.
ms mult pt sfaturi si pareri...o sa tin cont de ele si te voi anunta dupa achizitionare ce parere am depspre masina...dar va fi cam la sfarsitul verii.....ca asa sta treaba
soaarecu is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 00:42   #6
vlad_2341

Stage 2
 
vlad_2341's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 26
Default Re: audi tt

sefu', am un a3 2004, imi rugineste in parcare ( am masina de servici ), scapa-ma de el ( " aspira " si asta bine )
vlad_2341 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 18:01   #7
Bungu

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2
Default Re: audi tt

Prietene ti ai mai luat tt? Te pot ajura cu info daca vrei
Bungu is offline   Reply With Quote
Old 19-01-09, 13:34   #8
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default Re: audi tt

Quote:
Originally Posted by Bungu View Post
Prietene ti ai mai luat tt? Te pot ajura cu info daca vrei
nu mi-am mai luat...desi am gasit cateva modele frumusele...era unul chiar la noi in baia mare...unul rosu superb cu 16 mii....dar din pacate acuma ,banii sunt o problema... mai asteptam...sa vedem ce s va intampla...daca ma razgandesc......acuma am inceput sa imi modific masina actuala....un ford fiesta 2006, 1.3, iam pus folie,jante mak .am luat acuma nist spoilere frumoase pt ea...si o toba sport.....si pun si un link https://www.youtube.com/watch?v=z6U5CDMoONs......o zi buna va doresc si mai povestim
soaarecu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -