Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-07, 12:40   #1
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default probleme cu A4

in primul ran: salut !!!
tatal meu are un A4 din 2004 si de o zi i se aprinde un bec(dc pot zice asa) in bord..la computerul de bord. Mai exact este un bec taiat de un X ...cand apasa pe butonul cu cheia..(cel care localizeaza problema) ii indica RIGHT REAR LIGHT ...adica becul din dreapta , becul de la marsarier... toate ca toate..o fi ala .. dar am verificat impreuna cu el toate luminile posibile...si toate functioneaza... in afara de problema asta,, .. de cand ii indica faza cu right rear light nu se mai aprind 2 beculetze de la butonul cu care aprinzi faruri,proiectoare etc..care e problema?? MARE DILEMA!!!
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 20:36   #2
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: probleme cu A4

va rog...spuneti-mi dc stiti ..va rog... am mai citit ca s-ar putea sa fie de la bec sau asa cv la cnv cu audi tt.. inca o data va rog..un sfat cat de mic poate fi de ajutor
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 12:54   #3
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: probleme cu A4

Verifica Pozitia Spate Ca Ai Cate 2 Becuri Pe Fiecare Stop.mai Mult Ca Sigur Sunt Arse Cele De Poztie De 10 W Rotunde.iar Becurile De La Schalter Sunt Leduri Si Nu Ti Le Arata Nicaieri.
__________________
FullSpeed Racing Club Pitesti
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 20:32   #4
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: probleme cu A4

ok , merci o sa verific se prea poate sa se fi ars.. ?
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 12:47   #5
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: probleme cu A4

vezi ca are nus ce dreaq de becuri pt parcare nui pozitie sau altceva chiar i un bec special pt parcare si eu am patit acelasi lucru,da eu am patito cu toate becurile
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 13:59   #6
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: probleme cu A4

Quote:
Originally Posted by turbonetta© View Post
in primul ran: salut !!!
tatal meu are un A4 din 2004 si de o zi i se aprinde un bec(dc pot zice asa) in bord..la computerul de bord. Mai exact este un bec taiat de un X ...cand apasa pe butonul cu cheia..(cel care localizeaza problema) ii indica RIGHT REAR LIGHT ...adica becul din dreapta , becul de la marsarier... toate ca toate..o fi ala .. dar am verificat impreuna cu el toate luminile posibile...si toate functioneaza... in afara de problema asta,, .. de cand ii indica faza cu right rear light nu se mai aprind 2 beculetze de la butonul cu care aprinzi faruri,proiectoare etc..care e problema?? MARE DILEMA!!!
la becurile de la nr di spate te-ai uitat?
GTRs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -