Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-07-06, 13:07   #211
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
total de acord ,cu tot ce-ai zis..
nu mai zic nimic .

esti mandra de masina pe care ti-a luat-o tati .. esti fericita, da nu te apuci sa te iei de sculele altora facand comparatie cu masina si alte ***uri , in fine ,mie mi s-a parut suferindism , daca n-a fost, my bad, sry ..
parerea mea ramane aceiasi ..
in cazul in care te-a dus capu` .. sa produci bani , de-o masina .. da.. atunci suferi cat vrei tu
cat ti-a luat-o altu` , ciocu` mic si joc de glezne ca n-ai facut nimic.
e doar o parere

si totusi , stiu multi oameni , care nu sufera ma , si au masini smechere ..
ba chiar muncite .. cumparate pe banii lor , totodata mai stiu si alt fel .. de oameni care au primit masina ..
si tot nu sufera..

ori .. primesti primesti .. nu prea faci nimic , deja incepi sa .. iti permiti multe .. si . . ajungi sa..

ti-am zis, stiu prea multi .. care au si nu sufera, ca sa vina aici miss univers 1942 sa faca show

totodata, undeva in postul tau , poate am avut eu senzatia , poate nu , ai batut un mic apropo , cum ca .. eu n-as avea cui sa cer asa ceva, sau n-ar avea de unde sa dea , sa-mi iau masina la 18 ani , de unde .. vine atitudinea asta a mea , corect, din punctul tau de vedere, nu si din punctul meu de vedere banuti sunt .. cat de cat .. nu cat ar trebui sa fie , again , loc e , doar ca unii .. mai vor sa mearga si pe barba lor , si .. sa zicem macar din curiozitate .. isi pun problema asa ... " ma .. ia sa vedem .. sunt in stare ? sau nu ? pot sa fac sau nu ? " altii prefera sa. . . roage . . si gata.
n-am batut nici un apropo santos,ci ziceam in general fata de ce spuneai tu dap,corect,daca nu-i masina TA,nu te apuci sa-i faci de c***t pe ceilalti.si chiar daca ar fi,unii au posibilitatea,altii nu,nu tine neaparat de ei asta(nu mereu)..in fine,o.t. mult,scz
minirally is offline  
Old 14-07-06, 15:32   #212
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: alegerea fetelor

Aici depinde cum se pune problema.. cu alegerea fetelor. Sunt foarte putine fete care au habar despre masini.. in general fetele aleg o masina dupa cum arata si dupa renumele firmei. N-ai sa vezi o fata sa aleaga o masina mai uratica pt puterea mai mare.. So.. cred ca toate fetele ar prefera un cabrio, coupe ca sa faca senzatie.. si daca ar fi a prietenului.. ar fi perfect ) )

PS. Am fost rau, nu? )
B|shOp-VR6 is offline  
Old 14-07-06, 15:34   #213
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6
Aici depinde cum se pune problema.. cu alegerea fetelor. Sunt foarte putine fete care au habar despre masini.. in general fetele aleg o masina dupa cum arata si dupa renumele firmei. N-ai sa vezi o fata sa aleaga o masina mai uratica pt puterea mai mare.. So.. cred ca toate fetele ar prefera un cabrio, coupe ca sa faca senzatie.. si daca ar fi a prietenului.. ar fi perfect ) )

PS. Am fost rau, nu? )
Nu suficient.
Cred ca depinde si de fata.... Elenei Basescu ii sta bine in 307CC???
Credeti ca i-ar sta bine intr-un Navigator???
bluey is offline  
Old 14-07-06, 15:35   #214
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: alegerea fetelor

Si ca sa adaug.. ar trebui sa discutam si varsta fetei cand face alegerea )..
B|shOp-VR6 is offline  
Old 14-07-06, 15:36   #215
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: alegerea fetelor

Sincer.. cred ca i-ar sta bine intr-un mini coper si nu glumesc..
B|shOp-VR6 is offline  
Old 14-07-06, 18:08   #216
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by bluey

Off-topic: EvLSant0S ar trebui sa ne intalnim odata cu fetitza cu 350Z la un suc si o luam pe minirally ca moderator ) (Pentru bilete la show trimiteti pm)
O luam pe ea la un suc sa discutam ca sa ce ? la fiecare 5 minute ii da telefon lu` tati sa-l intrebe daca se poate =))
n-a facut topic ? cu nissan 350Z ROZ ?!
si acum na .. s-a apucat lumea de VT de astea.. s-a facut masina etc etc..
ca ea sa zica ..
pai vai .. daca m-ar auzi tata.. m-ar pune sa dorm in curte =))))
bravo ma .. tare ..
vbesti ca sa nu taci .. : /
neah , n-ar avea rost, sunt cateva persoane pe care as prefera sa nu le vad/cunosc vreodata in viata
si nu mai disperati cu ot`ul , ca ori se sterge , ori se face topic separat, daca se strange material ,ramane de vazut
EvLSant0S is offline  
Old 14-07-06, 19:09   #217
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
O luam pe ea la un suc sa discutam ca sa ce ? la fiecare 5 minute ii da telefon lu` tati sa-l intrebe daca se poate =))
n-a facut topic ? cu nissan 350Z ROZ ?!
si acum na .. s-a apucat lumea de VT de astea.. s-a facut masina etc etc..
ca ea sa zica ..
pai vai .. daca m-ar auzi tata.. m-ar pune sa dorm in curte =))))
bravo ma .. tare ..
vbesti ca sa nu taci .. : /
neah , n-ar avea rost, sunt cateva persoane pe care as prefera sa nu le vad/cunosc vreodata in viata
si nu mai disperati cu ot`ul , ca ori se sterge , ori se face topic separat, daca se strange material ,ramane de vazut
Esti mai rau ca mine...
Si esti mult mai tanar...
Sincer si eu am aceeasi parere despre astfel de persoane si i-am explicat-o fetei pe alt topic.
Te-ai gandit daca vine si cu tati???
bluey is offline  
Old 14-07-06, 19:31   #218
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: alegerea fetelor

eu nu am nik cu cei care au masini de la parinti..chiar ma bucura ca macar unii se pot bucura... dar sa fi fost in locu lu tasu' si sa aflu ca fiicamea face ***uri in fatza altora ca ce masina are ea, sa mor de nu luam masina si o dadeam lu aia/ala cu care facea fiicamea fitze ...numai de-al draq ! daca le face la dusmani nu e nik... dar la o intreaga comunitate ce draq ... oricine vrea binele copiilor,numai ca unii nu stiu ce bashini in cap au fiintzele crescute de ei... unii copii n-au nici o vina pt ca asa au fost invatzatzi dar altii vai de capu meu...
Eugen_TL is offline  
Old 14-07-06, 20:03   #219
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
eu nu am nik cu cei care au masini de la parinti..chiar ma bucura ca macar unii se pot bucura... dar sa fi fost in locu lu tasu' si sa aflu ca fiicamea face ***uri in fatza altora ca ce masina are ea, sa mor de nu luam masina si o dadeam lu aia/ala cu care facea fiicamea fitze ...numai de-al draq ! daca le face la dusmani nu e nik... dar la o intreaga comunitate ce draq ... oricine vrea binele copiilor,numai ca unii nu stiu ce bashini in cap au fiintzele crescute de ei... unii copii n-au nici o vina pt ca asa au fost invatzatzi dar altii vai de capu meu...
Vad ca arbitrul nostru minirally nu zice nimic.Asa ca o sa ii iau tot eu apararea:
daca oricare dintre voi ar avea un 350Z ce parere ar avea de ea?? Chiar daca este primita de la parinti?Din partea mea tot respectul pentru fata ca stie unele chestii despre masini pe care multi baieti nu le stiu.Nu zic ca ma roade invidia ca nu am o masina ca a ei dar totusi fiecare din noi isi lauda jucaria si crede ca a lui/ei este cea mai jmekera in comparatie cu ale altora.Nu trebuie sa fim chiar atat de rai cu fata doar pentru ca isi iubeste masina.Credeti ca sunt asa multe femei pe forumul asta? Cele care sunt ori cauta barbati cu masini tari (destepte frateeeeee) ori au intrat aici din pasiune (lucru care merita laudat).
Sper sa nu-mi sariti toti in cap ca ii iau apararea dar am devenit prea rai si nici macar nu o cunoastem...
bluey is offline  
Old 14-07-06, 20:39   #220
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: alegerea fetelor

eu generalizam..si ma refeream si la baieti si la fete... sa fie clar
Eugen_TL is offline  
Old 14-07-06, 22:12   #221
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: alegerea fetelor

bine bine..ziceti voi de va doriti..dar ..pana la urma ce masini aveti?
una e masina visurilor si ce iti place..si alta e ce ai.. cu mici exceptii la miliardarii din romania:P
sau..alta intrebare.. in ce masina te-ai urca?
in sensul de.. preferi o masina sport? sau un cabrio? o limuzina? sau un SUV?
sa fie scumpa si lucioasa, dar direct din fabrica, fara nimic schimbat la ea? sau cu un tuning frumos?
asta mi se pare o intrebare mai buna..nu-i asa?
aa..si inca o intrebare aici .. Astra H sau Corolla ; Lancer 1.6/Golf 5?
Sau una din astea de mai sus sau Octavia 1/2 sau megane 2?
nu prea ma atrage renault..mai ales cu vestitul lor service in parteneriat cu dacia;octavia ..si aici mai ales octavia 2 as doar doar fiindca imi plac masinile mai mari ,mai late asa..pur si simplu ma simt in siguranta in ele..
si intre astra,corolla e cam grea alegerea , lanceru si golfu ma duc cam la acelasi pret..aproape prohibitiv..
si chiar sunt curios ce ar alege o fata dintre masinile astea
pe culoarea neagra sau rosie.. depinde de masina , motor pe benzina..sa nu aud de tdi sau diesel:P

Last edited by sebaaa; 14-07-06 at 22:17.
sebaaa is offline  
Old 14-07-06, 22:45   #222
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6
Sunt foarte putine fete care au habar despre masini..
Sunt inca si mai putini dintre cei "priceputi" care se ofera sa le invete

Quote:
Originally Posted by bluey
Cred ca depinde si de fata.... Elenei Basescu ii sta bine in 307CC???
Credeti ca i-ar sta bine intr-un Navigator???
Nu, fiindca masina ei e neagra :P la fel de nashpa arata majoritatea baietilor/fetelor cu Audi TT gri-shobolan si alte culori anti-jeg care ne arata ca nu-si spala prea des masinile. Si nu, in Navigator nu-i sta bine nimanui in Bucuresti, mai ales cand ofera spectacolul ridicol al parcarii din zeci de manevre in mijlocul aglomeratiei

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
neah , n-ar avea rost, sunt cateva persoane pe care as prefera sa nu le vad/cunosc vreodata in viata
Cu atat mai bine ca nu-ti place, o cedezi altora care au o parere mai buna :P

Quote:
Originally Posted by bluey
daca oricare dintre voi ar avea un 350Z ce parere ar avea de ea??
De 350Z?! parerea ca nu i-ar strica un compresor + intercooler - ba chiar masina aia plange dupa un kit compresor sau biturbo

Quote:
Originally Posted by sebaa
bine bine..ziceti voi de va doriti..dar ..pana la urma ce masini aveti?
una e masina visurilor si ce iti place..si alta e ce ai.. cu mici exceptii la miliardarii din romania:P
sau..alta intrebare.. in ce masina te-ai urca?
in sensul de.. preferi o masina sport? sau un cabrio? o limuzina? sau un SUV?
sa fie scumpa si lucioasa, dar direct din fabrica, fara nimic schimbat la ea? sau cu un tuning frumos?
asta mi se pare o intrebare mai buna..nu-i asa?
Dupa mine, masina feminina ideala e Seat Altea, de preferinta cu cea mai puternica motorizare posibila si suspensie sport.. cel putin intr-o astfel de masina vad eu o femeie eleganta. Fara bodykits sau alte kitschuri, dar cu turbo sau compresor, multi, multi caluti sub capota - si obligatoriu in culori vii. Toti cei care sugereaza masini cat mai mici pentru femei ori sunt misogini, ori au avut numai partenere de 1,50m inaltime si 35 kg

Quote:
Originally Posted by sebaa
aa..si inca o intrebare aici .. Astra H sau Corolla ; Lancer 1.6/Golf 5?
Sau una din astea de mai sus sau Octavia 1/2 sau megane 2?
nu prea ma atrage renault..mai ales cu vestitul lor service in parteneriat cu dacia;octavia ..si aici mai ales octavia 2 as doar doar fiindca imi plac masinile mai mari ,mai late asa..pur si simplu ma simt in siguranta in ele..
si intre astra,corolla e cam grea alegerea , lanceru si golfu ma duc cam la acelasi pret..aproape prohibitiv..
si chiar sunt curios ce ar alege o fata dintre masinile astea
pe culoarea neagra sau rosie.. depinde de masina , motor pe benzina..sa nu aud de tdi sau diesel:P
Golf V all the way! Corolla sucks, si mai e si scumpa a dracului, aproape cat Celica, iar Octavia 2 e ditamai ladoiul pe roti, masina de carat porcul de la tzara

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 14-07-06, 23:51   #223
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: alegerea fetelor

corolla nu e scumpa cat celica..in primu rand..k asa imi luam celica fara discutii..
si daca o cumpar ..o iau in varianta de echipare aia ..full options
pe cand astra as lua cu motor 1.8 ..dar atat pe ea..adik cu ce imi da la cosmo..sau cum ii zice la echiparea aia..
si golf V la fel..tot ..cu ce imi dau ei din fabrica la 1.6..
octavia 2..m-am razgandit si eu...nu prea imi mai place asa mult..
da de lancer 1.6 nu are nimeni nici o parere?
deci eu sunt intre corolla, astra ,lancer si golf:P
si lanceru si golfu ..cu niste dotari simplute rau..adik un pachet de optiuni asa..de baza..trist
pe cand corolla ..am de toate pe ea..si astra ..as lua-o doar pt motorul de 1.8 dar tot o sa fie probl cu lipsa optiunilor..nush daca se merita sa imi iau un motor de 140 de cai dar sa nu am cine stie ce pe masina..nici aer conditionat automat ..o sa fie ..in mare parte ..masina de oras totusi..deci am nevoie de tot confortu..si aia 140 de cai ..unde sa ii folosesti? f rar o sa ies cu masina din oras..cred
sebaaa is offline  
Old 15-07-06, 13:33   #224
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: alegerea fetelor

ce discutii ba nene.....
nu masina aia ca e turbo,nu aia ca e prea galbena aia e prea mare aia e prea mica.....ce-i asta fratilor???
singurul post care e adevarat de aici e cel al lui bishop
intr-adevar o fata isi alege o masina dupa design in special.
e gresit spus ca ele nu stiu ce stiu ce scrie pe fisa tehnica a unei masini.si de ce zic ca e gresit?pt ca NU PREA LE INTERESEAZA asta sa o stiti de la mine.pt o fata e muuult mia importanta culoarea unei masini decat puterea acesteia
femeile nu vad intr-o masina ceea ce vedem noi,baietii,pt ele(ma refer la cele de 18-19-20 de ani) masina e un acceoriu,e ca si cum si-ar cumpara o poseta
ca de ce unele prefera coupe-urile si altele cabrioletele e vb de gusturi care nu se pot comenta

iar referitor la faza cu masina cumparata din banii parintilor sau din bani munciti,mai putin conteaza lucrul asta.doar ca eu cel putin as avea putin respect pt persoana care a muncit pt masina respectiva dar in fond daca X are figuri in cap,le are chit ca a dat din propriul buzunar pt masina chit ca a dat taticu banii .figurile raman figuri in ambele cazuri
needBrain is offline  
Old 16-07-06, 15:14   #225
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: alegerea fetelor

Quote:
Originally Posted by Nautilus


Nu, fiindca masina ei e neagra :P la fel de nashpa arata majoritatea baietilor/fetelor cu Audi TT gri-shobolan si alte culori anti-jeg care ne arata ca nu-si spala prea des masinile. Si nu, in Navigator nu-i sta bine nimanui in Bucuresti, mai ales cand ofera spectacolul ridicol al parcarii din zeci de manevre in mijlocul aglomeratiei~Nautilus
In sfarist o persoana care nu crede ca viitorul sta in X5 sau in ML

Poate vom ajunge si noi peste vreo 20 de ani sa ne fie rusine sa iesim cu SUV-ul in aglomeratia de la ora 14 si sa nu ne mai uitam din "tractor" de sus la cei cu Tico si Seicento care "dau ture" in jurul mastodontului parcat pe 3 locuri de parcare.
Desi fac pariu ca cel/cea care parkeaza un Q7 pe 3 locuri de parcare va putea face acelasi lucru si cu un Smart de 2,5 M lungime hmmm. Doar trebuie sa iasa in evidenta nuuuu??
bluey is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 07:31.


- Copyright 2024 4Tuning