Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-08, 00:35   #1501
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Ce vor barbatii?

pana mea astea se intampla des pentru ca nu exista comunicare ... un cuplu normal vorbeste despre problemele ce apar pe parcurs ... aia care se despart asa din senin si zic ca nu mai au ce le trebuie ... pana mea ... fara comunicare = 0 ca mereu se ajunge la comunicare ... si la aia verbala si la aia prin semne si la aia din pat si peste tot si bla bla bla
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 05:05   #1502
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Ce vor barbatii?

ai dreptate, dar, de multe ori... nici comunicarea nu a prea plina de succes poti sa vorbesti cat vrei... daca celalalt s-a plictisit sa te tot asculte, sau pur si simplu nu iti poate indeplini nevoile... nici comunicarea nu mai ajuta si se ajunge la despartire
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 21:13   #1503
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ce vor barbatii?

robynet,nu uita,comunicarea functioneaza daca AMBII sunt dispusi sa asculte.
sa nu iti imaginezi cumva,ca este vre-un om pe lumea asta care nu are pasarici...adica niste chestii,care stie bine ca nu are cum sa le explice intr-un mod rational,dar ele totusi ii fac viata amara zi de zi...
solutia nu este sa faci pe orgolisul(in cazul tau sa te prefaci ca nu te deranjeaza) ci sa explici frumos care iti este durerea,iar ea daca este destul de desteapta va gasi o modalitate sa fie bine...tu capeti incredere...si uite asa se poate sa faci o relatie sa mearga bine.
retine insa,ca in cazul in care totusi ai sarit calul este foarte important sa
iti ceri scuze si sa discuti problema cu ea..sa inteleaga si ea...si poate chiar si tu poti sa inveti ceva.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 22:35   #1504
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Ce vor barbatii?

trixi , sa stii ca pasaricile alea de care vorbesti sunt intalnite mai des la femei.

noi stim sa explicam mai bine ce ne deranjeaza si ce nu
apache is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 22:53   #1505
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Ce vor barbatii?

stai lin nu avem probleme de genu ... ea nu are nicio vina ... asa e ea menita sa atraga priviri ) eu doar mai descurajez lumea din jur ) si cu comunicarea evident daca unu nu asculta celalalt degeaba vorbeste
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 20:26   #1506
b89kml
Alfa Romeo Driver

Stage 1
 
b89kml's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Member of:
[ALFA ROMEO]
[2 Roti]
Default Re: Ce vor barbatii?

gata ? sa terminat discutia ? barbatii nu mai vor nimic? nu mai au dorinte/vise/teluri?
b89kml is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 20:41   #1507
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Ce vor barbatii?

Noi vrem .. eheeee şi câte şi mai câte ..doar că asteptăm să ne mai şi surprindeţi. Aşa e frumos .. cum şi pe voi ,noi vă surprindem extrem de plăcut.
Vrem fete(adică eu unu vreau , la singular (nu săriţi pe mine ) ) romantice , hmm destul de romantice să înteleagă pe deplin simplitatea unui gest sincer izvorăt din sufleţelul nostru.
Să ne asculte , să comunice ..în orice alte situaţi indiferent de natura lor cred că printr-o bună comunicare ambele parţi se fac destul de înţelese de nevoile lor ,nu mai apare aşa zisa interpretare atunci când lucrurile merg prost să zici nu mi-a oferit, nu mi-a facut .. atât timp cât esti cu persoana respectivă .. pe aceealeşi lungimi de unde...e greu să apară neîntelegeri
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 20:59   #1508
b89kml
Alfa Romeo Driver

Stage 1
 
b89kml's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Member of:
[ALFA ROMEO]
[2 Roti]
Default Re: Ce vor barbatii?

"gest sincer izvorăt din sufleţelul nostru." cat de poetic ) si ai gasit? k vad k esti sigur de ce vrei....
b89kml is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 23:42   #1509
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Ce vor barbatii?

ce vor barbatii... vor multe, dar nu primim nimic. fetele vor.. si primesc si mai mult. si se mai spune de noi ca suntem misogini si nesimtiti!
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 02:34   #1510
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Ce vor barbatii?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Noi vrem .. eheeee şi câte şi mai câte ..doar că asteptăm să ne mai şi surprindeţi. Aşa e frumos .. cum şi pe voi ,noi vă surprindem extrem de plăcut.
Vrem fete(adică eu unu vreau , la singular (nu săriţi pe mine ) ) romantice , hmm destul de romantice să înteleagă pe deplin simplitatea unui gest sincer izvorăt din sufleţelul nostru.
Să ne asculte , să comunice ..în orice alte situaţi indiferent de natura lor cred că printr-o bună comunicare ambele parţi se fac destul de înţelese de nevoile lor ,nu mai apare aşa zisa interpretare atunci când lucrurile merg prost să zici nu mi-a oferit, nu mi-a facut .. atât timp cât esti cu persoana respectivă .. pe aceealeşi lungimi de unde...e greu să apară neîntelegeri
cauti acul in carul cu fan, dar nu e imposibil e doar aproape imposibil
trebuie sa ai foarte multa rabdare pana iti gasesti "printesa"

Last edited by bodyspeed; 09-01-09 at 13:28.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 06:06   #1511
b89kml
Alfa Romeo Driver

Stage 1
 
b89kml's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Member of:
[ALFA ROMEO]
[2 Roti]
Default Re: Ce vor barbatii?

Istoria umanitatii (pe scurt)
1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.
2. In pestera e frig. Femeia plange.. Barbatul descopera focul.
3. Copii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare.
4. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura.
5. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange.. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc.
6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.
7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si piatra.
8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte se poate prelucra si confectioneaza haine.
9. Hainele din piele precum si alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final hainele de matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus.
10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica.
11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile.
12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal.incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand... peste ani...
n. Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa .. un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

Morala: Cand femeile plang, umanitatea evolueaza.
Alta morala: Fara femei am fi trait si acum in copac.
si ultima morala: nimic nu e posibil fara BARBATI !
b89kml is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 08:16   #1512
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Ce vor barbatii?

Quote:
Originally Posted by b89kml View Post
Istoria umanitatii (pe scurt)
1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.
2. In pestera e frig. Femeia plange.. Barbatul descopera focul.
3. Copii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare.
4. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura.
5. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange.. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc.
6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.
7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si piatra.
8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte se poate prelucra si confectioneaza haine.
9. Hainele din piele precum si alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final hainele de matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus.
10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica.
11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile.
12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal.incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand... peste ani...
n. Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa .. un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

Morala: Cand femeile plang, umanitatea evolueaza.
Alta morala: Fara femei am fi trait si acum in copac.
si ultima morala: nimic nu e posibil fara BARBATI !
deci preeeeea tare ) si preeea adevarat ultima cu blogu a fost asa la corason )) deci +1 )
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 11:14   #1513
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ce vor barbatii?

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
ce vor barbatii... vor multe, dar nu primim nimic
poate tu nu primesti, eu nu ma plang

si da, primesc ceea ce vreau, numai sa stii cum sa ceri
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 13:54   #1514
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Ce vor barbatii?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
cauti acul in carul cu fan, dar nu e imposibil e doar aproape imposibil
trebuie sa ai foarte multa rabdare pana iti gasesti "printesa"
Răbdare, hmmm eu am şi ma bazez pe niste quote celebre de ex

cea mai tare...
Cu iubire şi răbdare, nimic nu este imposibil
Răbdarea este cheia fericirii
Răbdarea este ceva ce admiri la şoferul din spatele tău şi dispreţuieşti la cel din faţa ta.
Răbdarea este capacitatea de a avea lumină după ce ţi s-a ars siguranţa.

Dar mă îndepartez subiectului în sine,
On topic
Când eşti deja într-o relaţie şi încerci să-i oferi jumatăţii tale totul....încerci să o faci fericită, împlinită..deci îi oferi fericirea în toate aspectele ei (desigur asa cum o precepem şi noi ).... De ce şi atunci mai apar intrebări de genu, ce dorim noi de la voi şi vice-versa?!....Nu ar mai trebui să apară

Last edited by bodyspeed; 09-01-09 at 16:51.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 16:51   #1515
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Ce vor barbatii?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
De ce şi atunci mai apar intrebări de genu, ce dorim noi de la voi şi vice-versa?....
pai nu stiu... probabil pt ca suntem niste fiinte egoiste si ambitioase ) si vrem intotdeauna mai mult
niciodata nu e deajuns, oricat de mult te-ai straduii
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 10:26.


- Copyright 2024 4Tuning