Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-08, 13:42   #361
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini de gagici

ok, sters eu
la partea cu specia pe cale de disparitie, eu am inteles ca spui de soferite bune, cum ca ar fi specia asta de dispare...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:50   #362
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default Re: Masini de gagici

Ms Alex. La soferite bune m-am referit. Eu greu sa mai consideri femeile soferite bune cand iti e masina lovita, coincidenta numai de femei si niciodata din vina ta.

Am incercat si cu schimbatul masinii si n-a avut efectul scontat.

Am spus si mai sus ce inteleg prin soferinte bune.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 14:45   #363
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
cred ca notiunea de condus sportiv la tine este ca a celor care moama am 500 cp ii dau cu 250 cand e linie dreapta in Bucuresti....moa ce tare esti...gagica aia iti zic io era nula pe cheia sau pe orice drum de munte cu serpentine...am venit acu o sapt de la rm. valcea...erau cu 206-le ce vrei sa-ti zic ca am fost doar 8-9 masini care depaseau pe serpentine???restu stateau dupa camioane...pana unde?...pana pe autostrada acolo flashuri nebunii....claxoane...apropo cele 8-9 masini care depaseam pe autostrada am mers tot in coloana si nu cu 180 160...cu 140 145 max...intelegi tu .... si aia ce face o opreste militia ca merge pe sina de tramvai...face bot cui trebuie si scapa tu...
apropo de gagicile astea cu masini smekere de merg asa de "sportiv" cum zici tu....eram acum 2 ore veneam de la moghioros spre cora lujerului...ce sa-ti zic una cu un santa fe...nebunie mare sa se bage n-am lasat-o ca ma enerva si avea loc sa ma ocoleasca...la un moment dat hop salvarea...ce face gagica se pierde...o claxonau toti numai stia ce sa faca ca era rosu la semafor si cine stie era frica sa treaca...
.....asta a fost off....
on-topic: masina de gagica: Fiat Panda 4X4
ma scuzi sindrom ca te-a, jignit sau ce te simti prost cand zice lumea ca exista femei care stiu sa conduca, si sa stii ca ma uit la sora mea care a luat permisu o data cu prietena mea, iar sormea iti da clasa si prietena mea se cam pierde exact cum ai zis si nu toate femeile cu masini scumpe fac bot sau sunt " curve" aici poate iti jignesti nevasta care poate la un moment al vietii o sa faci multi banii , o sa ii iei o masina ca sa fie in siguranta si alti o sa zica ...... ca ia uite-o si pe asta cate...... pentru masina asta.Nu stiu cati ani ai dar daca totul la tine se rezuma la CP si jignesti lumea doar ca a zis ca a intalnit pe cineva care conducea bine, eu cred ca trebuie sa te mai nasti o data ca pana la varsta asta nu ai invatat nimik a si mai cred ca te oftici mult cand vezi o gagica care are o masina scumpa si tu ............ (intelegi ce vrei)

Quote:
Originally Posted by Indianu
.....@Alex82: Sa stii ca pentru mine notiunea de condus bine nu se mai aseamana cu ce zici tu. Dupa ce iti vezi viata prin fata ochilor de cam multe ori ajungi sa te bucuri de alea 5-10 minute in plus pe care le faci din A in B.
Mai mult apreciez fetele care se descurca in traficul din Bucuresti neobservate, fara sa incurce pe nimeni, decat categoria mentionata de tine.
Eu mi-am vazut viata prin fata ochilor cand veneam spre arcul de trimuf (de la casa presei llibere)acum 6 ani si ceva iar un dobitoc a intrat de pe a 3 banda pe prima fara sa se asigure sau fara semnal si masina mea mea s-a rasturnat (era o dacie ). Incercand sa il evit masina a inceput sa faca pirutete fiindca aveam viteza, s-a lovit de bordura de pe mijlocul soselei si a cazut pe partea cealalta. Cel care a fost de vina a sters-o si imi pare rau ca nu l-am facut praf, ca trebuia sa las masina sa il faca praf. In fiecare weekend fac Buc - CT ca acolo are parinti, logodnica mea , in 4 ani am vazut pe autostrada la 180 km/ora caini, roti, masini care depasesc si nu se uita in oglinda, dar nu imi e frica fiindca eu cred ca daca asa iti e sortit sa mori, poti sa mergi si cu 5 km/ora ca tot se intampla.Si nu inteleg cu ce te incurca cineva care vrea sa mearga cu 200 la ora sau vrea sa mearga pe linia de tramvai, fiecare merge pe unde stie sau pe unde poate, nu cred ca tu ai stat numai in coloana la seamafor si nu ai incalcat legea nicodata, sa fim seriosi daca stai in bucuresti nici nu poti sa nu o incalci.

Last edited by aleks; 11-04-08 at 11:45.
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 23:04   #364
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
ma scuzi sindrom ca te-a, jignit sau ce te simti prost cand zice lumea ca exista femei care stiu sa conduca, si sa stii ca ma uit la sora mea care a luat permisu o data cu prietena mea, iar sormea iti da clasa si prietena mea se cam pierde exact cum ai zis si nu toate femeile cu masini scumpe fac bot sau sunt " curve" aici poate iti jignesti nevasta care poate la un moment al vietii o sa faci multi banii , o sa ii iei o masina ca sa fie in siguranta si alti o sa zica ...... ca ia uite-o si pe asta cate...... pentru masina asta.Nu stiu cati ani ai dar daca totul la tine se rezuma la CP si jignesti lumea doar ca a zis ca a intalnit pe cineva care conducea bine, eu cred ca trebuie sa te mai nasti o data ca pana la varsta asta nu ai invatat nimik a si mai cred ca te oftici mult cand vezi o gagica care are o masina scumpa si tu ............ (intelegi ce vrei)
1 nivelul meu intelectual imi interzice sa-ti raspund la ce ai scris
2 din pacate o sa ma cobor la ce spui tu
3 ai zis ca nu stii cati ani am...e si greu rau de tot...sa afli
4 te-ai contrazis : "ca pana la varsta asta nu ai invatat nimik " de unde stii ce am putut sa invat daca nu stii cati ani am
5 ma gandeam sa nu zic dar "nimiK"
6 apuca-te de gandit si nu te mai ataca
7 cand afirmi ceva afirma sa inteleaga clar si cel caruia te adresezi
8 deja mi-am pierdut prea mult timpul cu tine
9(bonus) nu te mai ataca ca pici de fraier
10(bonus 2) dc sa ma oftic cand eu mi-am luat pana acum masini cu atatia cai cat au fost suficienti...la ce sa-mi iau 500 cp si sa merg cu 50 pe magheru? gandeste-te la asta. nu m-am nascut ieri...si am indurat mai multe ca tine...muncesc pentru fiecare banut....am ajuns sa-mi permit un lux....dar nu imi bat joc de bani...ca sa vada lumea ca am...gandeste-te la asta

Hai noroc si sper sa nu dea vreo gagica cu bani si masina "tare" peste cineva apropiat tie...atunci poate o sa gandesti altfel...pana atunci numai bine...


on topic: imi mentin parerea cu alfa brera...dar cu o conditie sa fie rosie...

Last edited by Sindrom; 10-04-08 at 23:08.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 23:44   #365
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Masini de gagici

respect pt soferitzele cu dacie din 80.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. pt aia care le iau la femei nave spatiale ca sunt sigure.......dak leati iubi cu adevarat nu leati lasa sa conduca, dak var pasa cu adevarat de prietenele voastre
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 00:38   #366
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by indianu View Post
Ms Alex. La soferite bune m-am referit. Eu greu sa mai consideri femeile soferite bune cand iti e masina lovita, coincidenta numai de femei si niciodata din vina ta.

Am incercat si cu schimbatul masinii si n-a avut efectul scontat.

Am spus si mai sus ce inteleg prin soferinte bune.
Si totusi ar trebui sa te bucuri ca inseamna ca ai un magnet asupra femeilor )
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 08:46   #367
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
******
Si se presupune ca tu esti mai matur decat el in gandire ...
Am observat ca cei care au "masini de masini" au un "rang" peste cei care au Dacie, Matiz, Cielo, Seat, etc etc. Spun "rang" pentru a nu folosi termenul de "sufera de ei".
Majoritatea femeilor sunt praf la capitolul sofat si cu asta basta. Nu zic ca toate, ci marea majoritate.

Si vreau sa iti mai zic ceva: ai afirmat ca sora-ta abia si-a luat permisul si ii da clasa lui Sindrom ... No offense mate, dar e putin cam puerila ideea ta. Incepatorul tot incepator este pentru ca nu se plimba cu masina nonstop cand nu are permis si tot ii trebuie un timp de acomodare.

Last edited by aleks; 11-04-08 at 11:51.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 12:11   #368
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Masini de gagici

nu va mai certati ca se creeaza mult off topic...si se duce topicu asta
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 20:30   #369
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini de gagici

nu se duce, sta bine, si o sa stea ... eu ce pazesc aici?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 21:54   #370
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
Si totusi ar trebui sa te bucuri ca inseamna ca ai un magnet asupra femeilor )
Daca nu erau toate urate cu certificat as fi avut motiv sa vad partea plina a paharului.

Nu ma deranjeaza cu nimic cei/cele care merg cum ai spus tu prin Bucuresti, numai ca da-mi voie sa nu-i/le consider mari soferi/ite pe cei/cele din categoria de mai sus.

Daca ne visam piloti si vrem sa ne vedem talentul, exista circuit de karting in Tunari, mergi, te descarci de energia negativa si apoi conduci linistit spre casa.

@Mustang: Fiecare conduce masina care ii place fie ca se numeste ea Dacia, Trabant, Lastun sau Ferrari. Nu ne face nici superiori nici inferiori masina si e trist daca unii si-o cumpara pentru statut.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:53   #371
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Masini de gagici

Indiane sincer nu sufar ca am masina scumpa sau nu stiu cum, fiindca am inceput cu o dacie si am fost mandru de masina mea dar mi se pare total deplasat ca SINDROM sa zica ca toate femeile fac un bot si scapa, fiindca imi jigneste prietena si cred ca si prietenele voastre s-ar simti jignite daca l-ar auzi cum gandeste, de asta m-am luat de el fiindca nu mi se pare corect sa bagi toate femeile in acceiasi oala
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:56   #372
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Si se presupune ca tu esti mai matur decat el in gandire ...
Am observat ca cei care au "masini de masini" au un "rang" peste cei care au Dacie, Matiz, Cielo, Seat, etc etc. Spun "rang" pentru a nu folosi termenul de "sufera de ei".
Majoritatea femeilor sunt praf la capitolul sofat si cu asta basta. Nu zic ca toate, ci marea majoritate.

Si vreau sa iti mai zic ceva: ai afirmat ca sora-ta abia si-a luat permisul si ii da clasa lui Sindrom ... No offense mate, dar e putin cam puerila ideea ta. Incepatorul tot incepator este pentru ca nu se plimba cu masina nonstop cand nu are permis si tot ii trebuie un timp de acomodare.
Nu sufar dar vad ca voi luati apararea celor care va fac prietenele cur.. , si sa nu ajungi vreodata sa iti permiti sa ii iei vre-o masina scumpa sotiei ca s-ar putea ca majoritatea sa zica ca a facut bot la tot cartierul ca sai aiba masina accea

Si promit ca numai scriu nimik off-topic ca ajunge, fiecare intelege ce vrea dar un singur lucru e valabil, nu voi accepta vreodata ca unu care sufera ca alti au masini mai scumpe decat a lui, sa zica ca " femeia face un bot si scapa "

Last edited by aleks; 14-04-08 at 10:00.
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 18:48   #373
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
Nu sufar dar vad ca voi luati apararea celor care va fac prietenele cur.. , si sa nu ajungi vreodata sa iti permiti sa ii iei vre-o masina scumpa sotiei ca s-ar putea ca majoritatea sa zica ca a facut bot la tot cartierul ca sai aiba masina accea
Imi pare rau mestere ... dar felul cum pusesei problema, dadea impresia ca jignesti toti posesorii de masini "sub-Mercedes".

@Indianu: totusi ... asta se intampla in Romania. Se cauta masini extravagante pentru a rupe gura targului. Si da ... este foarte trist.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 20:15   #374
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

toyota rav4.......
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 11:16   #375
Lauryn

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 70
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Masini de gagici




asta clar pt FEMEI
Lauryn is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 05:23.


- Copyright 2024 4Tuning