Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-08, 15:04   #346
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Masini de gagici

....nu demult am ajuns acasa.am fost la romexpo cu fordul tovarasului meu de club.masina se vinde,si ma jur ca masina aia va fi cumparata ori de o femeie,ori din cauza unei femei!nush cum se face,dar 90% femeile s-au oprit sa faca poze cu ea...si erau lesinate...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4TUNINH SHOW 2008 016.jpg
Views:	84
Size:	3.31 MB
ID:	486766   Click image for larger version

Name:	220730062O979830269.jpg
Views:	113
Size:	394.3 KB
ID:	486768  
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:13   #347
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Masini de gagici

faina masina
se stie :P
Spark is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 16:13   #348
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
Indiane sa iti zic ce mi s-a intamplat intr-o noapte ca si eu ziceam ca femeile nu prea le au cu sofatul dar ma intorceam de la Urziceni si era o masina care mergea numai in fundul meu (aveam 160 - 180) pana la buc s-a tinut numai dupa mine iar cand am intrat in voluntari tot imi dadea flashuri, asa ca m-am dat la o parte, fiind curios cine conduce la fel de nebuneste ca mine am avut surprinderea sa fie o femeie care mai arata si super bine :P si m0am tinut dupa ea pana in colentina, dar foarte greu fiindca conduce foarte repede si mergea numai pe linia de tramvai, mie mi-a placut super mult cum conducea acea femeie iar daca as mai reintalni-o intr-o zi m-as tine dupa ea oriunde s-ar duce )) fiindca e o placere sa vezzi o femeie conducand asa sportiv


cred ca notiunea de condus sportiv la tine este ca a celor care moama am 500 cp ii dau cu 250 cand e linie dreapta in Bucuresti....moa ce tare esti...gagica aia iti zic io era nula pe cheia sau pe orice drum de munte cu serpentine...am venit acu o sapt de la rm. valcea...erau cu 206-le ce vrei sa-ti zic ca am fost doar 8-9 masini care depaseau pe serpentine???restu stateau dupa camioane...pana unde?...pana pe autostrada acolo flashuri nebunii....claxoane...apropo cele 8-9 masini care depaseam pe autostrada am mers tot in coloana si nu cu 180 160...cu 140 145 max...intelegi tu .... si aia ce face o opreste militia ca merge pe sina de tramvai...face bot cui trebuie si scapa tu...
apropo de gagicile astea cu masini smekere de merg asa de "sportiv" cum zici tu....eram acum 2 ore veneam de la moghioros spre cora lujerului...ce sa-ti zic una cu un santa fe...nebunie mare sa se bage n-am lasat-o ca ma enerva si avea loc sa ma ocoleasca...la un moment dat hop salvarea...ce face gagica se pierde...o claxonau toti numai stia ce sa faca ca era rosu la semafor si cine stie era frica sa treaca...
.....asta a fost off....
on-topic: masina de gagica: Fiat Panda 4X4
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:11   #349
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,171
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
Indiane sa iti zic ce mi s-a intamplat intr-o noapte ca si eu ziceam ca femeile nu prea le au cu sofatul dar ma intorceam de la Urziceni si era o masina care mergea numai in fundul meu (aveam 160 - 180) pana la buc s-a tinut numai dupa mine iar cand am intrat in voluntari tot imi dadea flashuri, asa ca m-am dat la o parte, fiind curios cine conduce la fel de nebuneste ca mine am avut surprinderea sa fie o femeie care mai arata si super bine :P si m0am tinut dupa ea pana in colentina, dar foarte greu fiindca conduce foarte repede si mergea numai pe linia de tramvai, mie mi-a placut super mult cum conducea acea femeie iar daca as mai reintalni-o intr-o zi m-as tine dupa ea oriunde s-ar duce )) fiindca e o placere sa vezzi o femeie conducand asa sportiv

Mi s-a intamplt de curand o faza asemanatoare...(totul in Bucuresti)
Intorcandu-ma acasa intr-o noapte... obisnuita sa fim pe sosea doar eu si taximetristii.... mergeam mai tare (nu prea depasesc suta in oras - decat unde stiu ca nu-s reflectorizanti). La vreo 12 km de casa vad un seria 3 ca-mi "sufla in ceafa"... asa ca am eliberat banda, sa il las pe om sa treaca. Spre surprinderea mea a ramas in paralel si apoi m-a lasat sa o iau inainte....
In cele din urma imi dau seama ca ma urmareste si sincer m-a speriat ideea(totusi era 3 a.m.) asa ca am incercat sa-l pierd, dar s-a tinut dupa mine.... Ajung la bloc, parchez, se opreste langa mine... si vine sa vorbim. Prima replica a fost: "taaare mai mergi". Nici el si nici altul nu au de unde sa stie ca asta e stilul meu de condus ... ideea e ca nu tre sa ai super masina(cum zicea sindrom) ca sa practici asta.... De precizat ca am 65 de caluti pe un motor de varsta mea
Dupa ce am stat de vorba cu tipul si am realizat ca e ok m-a amuzat ideea ca s-a abatut cu f. multi km de la traseul lui, doar ca sa ma opresc.

Last edited by Claudia; 18-03-08 at 18:14.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 07:22   #350
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masini de gagici

si de ce i-a luat asa mult?: )))
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 09:46   #351
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
....nu demult am ajuns acasa.am fost la romexpo cu fordul tovarasului meu de club.masina se vinde,si ma jur ca masina aia va fi cumparata ori de o femeie,ori din cauza unei femei!nush cum se face,dar 90% femeile s-au oprit sa faca poze cu ea...si erau lesinate...
Asta ti-am zis...., am remarcat de cum au inceput sa vina vizitatori .. sambata...
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 10:55   #352
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
gagica aia iti zic io era nula pe cheia sau pe orice drum de munte cu serpentine
.... si aia ce face o opreste militia ca merge pe sina de tramvai...face bot cui trebuie si scapa tu...
stii ca nu se descurca pe cheia sau ca daca o opreste politia se transforma in prostituata...
nu va mai dati cu parerea asa radical, ca daca era vorba de cineva cunoscut voua va suparati repede...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 22:49   #353
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,521
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
unde vrei sa bati?? ca daca iti iei masina mare trebuie sa umbli cu cate 4 dupa tine neapart???? masina o iei pt tine daca iti place si daca esti in stare s`o conduci nu dupa dimensiuni si nu cred ca, conteaza daca mergi singur sau nu
asa si dak mie imi place sa conduc un tir de 20 de tone, mas simti mai periculos nu? ce dak nu am nimic in remorca......doar sa vada lumea ca am cea mai mare masina si ca ocup toata strada cand parchez, sau eventual cand ma duc la mall sa le zgarii masinile la fraierii cu masini mici nu? asta e bine nu? io am zis din pc meu de vedere, nam condus des berline, prefer hatchurile, am vazut zeci de femei care nu le au cu parcatu, nu am nimic cu ele dar siar usura munca dak ar avea masini mai mici si dak tot le intereseaza pretu masini , inca raman multe masini de ales si cu o proportie mult mai mica
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 08:22   #354
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
asa si dak mie imi place sa conduc un tir de 20 de tone, mas simti mai periculos nu? ce dak nu am nimic in remorca......doar sa vada lumea ca am cea mai mare masina si ca ocup toata strada cand parchez, sau eventual cand ma duc la mall sa le zgarii masinile la fraierii cu masini mici nu? asta e bine nu? io am zis din pc meu de vedere, nam condus des berline, prefer hatchurile, am vazut zeci de femei care nu le au cu parcatu, nu am nimic cu ele dar siar usura munca dak ar avea masini mai mici si dak tot le intereseaza pretu masini , inca raman multe masini de ales si cu o proportie mult mai mica
atunci bafta la achizitionarea TIRului
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 15:43   #355
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,045
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Masini de gagici

New Opel Corsa 1.2 16v ... 140km/h la ora pe drum uitat de vreme ... in rodaj de 2 zile ) si mai avea talpa


e o masina frumoasa de femei .. mie nu`mi place neam ... dar toate fetele care au vazut`o .. (mama,var`mea s.a.m.d.) au zic ca e mai frumoasa ca Leon`ica al meu ( mai ales ca amandoua`s rosii (
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 14:42   #356
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

alfa brera....mi se pare foarte feminina masina...nu stiu dc da asa cred.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:19   #357
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Talking Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
minus pt specia pe cale de disparitie
Bre' sa ma scuzi dar parerea mea mi se pare foarte normala si argumentata. Eu ii spun blestemul craciunului si incerc pe cat posibil sa ma feresc de specimene in perioada aia ca pare sa fie acelasi scenariu an de an.

@Alex82: Sa stii ca pentru mine notiunea de condus bine nu se mai aseamana cu ce zici tu. Dupa ce iti vezi viata prin fata ochilor de cam multe ori ajungi sa te bucuri de alea 5-10 minute in plus pe care le faci din A in B.
Mai mult apreciez fetele care se descurca in traficul din Bucuresti neobservate, fara sa incurce pe nimeni, decat categoria mentionata de tine.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:22   #358
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by indianu View Post
... iti vezi viata prin fata ochilor de cam multe ori...
asta inseamna pt tine sa conudci bine
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:33   #359
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default Re: Masini de gagici

Dimpotriva Sasha, credeam ca se intelege din post.
Daca in trecut sa conduci bine se confunda cu mersul la limita, acum este sinonim cu mersul fara incidente.
Nu ma intelege gresit, in situatiile alea cu vazutul vietii prin fata ochilor nu e vorba de accidente, ca daca erau accidente sigur nu mai scapam viu. Dar nu-mi explic cat "bulan" trebuie sa ai sa eviti atatea situatii ce pareau fara scapare fara sa faci accident. Cred ca mi-am epuizat "bulanul" la volan si pentru urmatorii 10 ani.

In schimb, daca as fi fost atunci un sofer bun nu prea aveam cum sa ajung in situatiile respective si nu ma mai credeam zmeul soselelor.

PS: Rog un moderator sa stearga tentativa de dublu post de mai sus, ca eu nu gasesc butonul la ora asta. :P
indianu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:37   #360
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
alfa brera....mi se pare foarte feminina masina...nu stiu dc da asa cred.
u kiddin' me right?!?!?!?eu unu as fi foarte mandru sa am brera,sau un gt..hmmm...
Masini de "gagici",parerea mea e ca nu prea sunt diferente intre ce conduce un barbat si ce conduce o femeie.In orlando am vazut tipa cu Murcielago care manca jar si eu pe Ducati ma uitam ca prostu',alta amica cu un Lancer la fel,dadea de gandit oricarui barbat,mai stiu si in cluj cu un Golf R32....si se misca bine tipa(nu am vazut sa conduca repede dar parcari si alte alea poate sa faca mai bine decat mine). Pana la urma o femeie poate sa conduca orice,adica orice-i place,sunt care preferea masinile mici caci le pare greu sa se incadreze in circulatie cu SUV-uri,dar asa gandesc si unii barbati,sunt care vor masini mari sa se simta mai in siguranta,la fel ca unii barbati,sunt care vor lux,sau sportive....atata doar ca sunt mai putine femei,aici e intrebarea...oare chiar nu arata o pasiune pentru motoare?!sau pur si simplu e vina lumii care spunea ca locul femeii e la oala(nu vreau sa par un feminist,dar cam asa e).
Eu unu am fost placut surprins de femei soferite,totodata am vazut si unele care abia parcau....dar chestiile astea se vad la ambele sexe(yo is pasta la parcare...dar de condus repede...alta poveste)
Antilles is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:12.


- Copyright 2024 4Tuning