Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-02-06, 14:57   #1
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Prietenie intre barbati si femei?

Prietenie intre barbati si femei?
Este posibil asa ceva? daca da cum si daca nu de ce ... ! experiente,exemple ... etc ... ! CRED CA ESTE BUN UN SUBIECT CA ACESTA
Eugen_TL is offline  
Old 23-02-06, 15:00   #2
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

Dupa mine prietenia dintre o femeie si un barbat este de adeseori mult mai interesanta decat prietenia dintre doi barbati sau doua femei !
Eugen_TL is offline  
Old 23-02-06, 15:01   #3
mI^cHeLLe

Stage 2
 
mI^cHeLLe's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 66
Default

poate ...pt o perioada scurta de timp ..pt ca apoi se transforma sigur in altceva ... sigur ca exista si exceptii dar exceptia confirma regula
mI^cHeLLe is offline  
Old 23-02-06, 15:04   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

cele mai bune prietenii sunt male 2 male and female 2 female...
nu sunt foarte multe prietenii adevarate intre un tip si o tipa...
de multe ori:
- ori tipului ii place de tipa
- ori tipei ii place de tip...

nu zic ca este imposibil...da' e foarte rara situatia asta !
Mustang is offline  
Old 23-02-06, 15:09   #5
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default

eu.. am foarte multe prietene (amice) din experietele proprii o fata este mult mai apropiata de un baiat la greu, dar cind cineva dintre cei doi isi face prieten/prietena ceva se schimba pentru ca intervine gelozia dintre cei doi iubiti care interzice relatia de amicitie dintre amicii de sexe diferite, asta o spun din experienta proprie. am avut o amica cu care ma intelegeam foarte bine ma ajuta o ajutam dar... mi-am facut prietena am inceput sa o neglijez , am terminat cu prietena repectiva si a reinceput relatia de amicitie dupa care si-a facut ea prieten si iar s-a ajuns la aceeeasi situatie

eu unul sunt de parere ca asa ceva este greu de tinut pe picioare exact cum a scris si mI^cHeLLe \"pentru o perioada mai scurta de timp\"
fanete is offline  
Old 23-02-06, 15:11   #6
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fanete\"
eu.. am foarte multe prietene (amice) din experietele proprii o fata este mult mai apropiata de un baiat la greu, dar cind cineva dintre cei doi isi face prieten/prietena ceva se schimba pentru ca intervine gelozia dintre cei doi iubiti care interzice relatia de amicitie dintre amicii de sexe diferite, asta o spun din experienta proprie. am avut o amica cu care ma intelegeam foarte bine ma ajuta o ajutam dar... mi-am facut prietena am inceput sa o neglijez , am terminat cu prietena repectiva si a reinceput relatia de amicitie dupa care si-a facut ea prieten si iar s-a ajuns la aceeeasi situatie

eu unul sunt de parere ca asa ceva este greu de tinut pe picioare exact cum a scris si mI^cHeLLe \"pentru o perioada mai scurta de timp\"
bingo bro'
da' cum ar fi asa:
cei 2 au avut o relatie, au hotarat sa ramana prieteni ca fratii, iar cand tipul s-a combinat cu o gagica, prietena lui cea mai buna sa faca o criza de gelozie sa il sarute pe tip de fata cu iubita lui ?
Mustang is offline  
Old 23-02-06, 15:14   #7
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default

....parerea mea k e kam greu din partea barbatzilor k nu se pot limita in general a fi amici (stiti reklama de la sprite ).....fetele in general se inteleg mai bine cu baietzii dekat cu restul fetelor si au obiceiu de asi face AMICI baietzi... gest pe care ei il interpreteaza diferit....se pot tine amicitzii dak fiecare stie sa nu depasheaska limita aia atat de subtzire..... altfel belele
d3vilish_lips is offline  
Old 23-02-06, 15:16   #8
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

eu am exemplu f bub! EU pot spune ca cea mai apropiata prietena cu care vb orice absolut orice mi-a devenit mai mult decat trebuie... am incurcat borcanele! oricum am multe prietene si sunt de parere ca o pritenie e f buna intre sexe diferite daca se ramane la prietenie decat si nu se incarca borcanele
Eugen_TL is offline  
Old 23-02-06, 15:17   #9
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
....parerea mea k e kam greu din partea barbatzilor k nu se pot limita in general a fi amici (stiti reklama de la sprite ).....fetele in general se inteleg mai bine cu baietzii dekat cu restul fetelor si au obiceiu de asi face AMICI baietzi... gest pe care ei il interpreteaza diferit....se pot tine amicitzii dak fiecare stie sa nu depasheaska limita aia atat de subtzire..... altfel belele
esti pe aceeasi lungime de unda cu noi bajetii de pe aici ... din ce vad eu :P
Psycho...sa-tz traiasca :P
Mustang is offline  
Old 23-02-06, 15:24   #10
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

Prieteniile intre barbati par sa se invarta mai mereu in jurul unei halbe de bere, a unui meci sau unui comentariu despre femeile \"bune\" care au trecut prin viata lor. Se mai discuta si despre politica uneori, despre masini sau despre aparatura HT, despre mici sau mari afaceri, despre noutati pe net si despre un hobby comun.

Femeile la randul lor discuta despre iubiri si despartiri, retete de slabit, vestimentatie si cosmetice, nu le ajung banii, vor un job mai bun, dar nu fac nimic sa-l obtina, vor un barbat tandru, dar si puternic financiar, sau un amant, desi putine au curajul sa-l aiba.

Pe langa toate acestea prietenia dintre un barbat si o femeie pare mai vie, mai colorata, fiecare incearca sa gaseasca prin prietenul de sex opus raspunsuri la propriile intrebari si probleme, dar dintr-un alt unghi. Si de asemeni, fiecare ofera solutii celuilalt, interpretari si puncte de vedere originale, date de cele mai multe ori tocmai de cromozomul acela care ne face sa fim diferiti. E o prietenie complementara. Cei doi se completeaza si de multe ori astfel de prietenii sunt mai sincere si mai trainice.

Dar poate fi zdruncinata o astfel de prietenie? Sigur. Cand unul din ei are un partener gelos care nu intelege natura relatiei. Dar cel mai puternic este zdruncinata cand unul dintre ei, el sau ea, incep sa simta mai mult decat prietenie pentru celalalt. Cand apare dragostea.

Am putea sa ne intrebam: dragostea distruge o prietenie? De cele mai multe ori raspunsul este da. Cand ea nu mai poate fi ascunsa, sau cand nu se mai vrea ascunsa, strica. Si nici ascunsa nu e bine sa fie pentru ca cel ce iubeste in taina se va simti nefericit, iar in timp prietenia asta il va chinui, il va face sa se simta rau, se va ascunde, nu va mai comunica liber, nu va mai fi sincer, nu va mai zambi... Cum sa asculti prietenul/ prietena ca-ti spune de problemele lui/ ei in dragoste cand tu esti implicat sentimental? Ce sfat sa-i dai? Sa-i spui: lasa... uita... eu sunt aici si te iubesc?

De fapt cam asta e cea mai buna solutie: sa comunici ce simti, sa discuti, sa explici ca prietenia a devenit iubire, ca nu mai poti dormi noaptea, ca visezi ziua... Ce s-ar putea intampla? S-ar putea ca si celalalt sa aiba sentimente similare si atunci toata lumea e fericita. Dar s-ar putea sa nu fie asa... si de multe ori se pierd acolo prietenii care au fost frumoase...

EU unu ma simt mai bine cand vb cu o fata apropiata anumite chestii,,,ea vb cu mine,etc... ! eu de ex daca incerc sa spun ceva unui baiat prieten risc sa ma ia peste picior sau sa rada sau poate sa fie serios(dar cam rar)---multi barbati tind sa creada ca sunt mai cocosi dar se insala !
Eugen_TL is offline  
Old 23-02-06, 15:26   #11
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default

dupa ce voi spune asta ma ve-ti crede un maniac

dar cam la toate amicele mele le-am facut mici \"avansuri\" la care a tinut a fost bine la care nu ... nu si au fost mai ulte la care a tinut

acum vre-un an si ceva m-am intalbnit cu o fata cu care nu ma mai vazusem de vreo 7-8 ani. buna raaaau ... si sa vezzi ce amicitie puternica intre noi mergeam la club, la suc, la cumparaturi, etc. pina cind am facut un pas... si cred ca ea abia astepta a acceptat \"pasul\" meu si a fost o saptamina PLINA de nebunii dupa care mi-a zis \"stii eu il iubesc pe cristi\" si s-a terminat brusc

asa ca amicitia intre baiat si fata este doar cu un scop din partea cuiva.... parerea mea
fanete is offline  
Old 23-02-06, 15:29   #12
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fanete\"
dupa ce voi spune asta ma ve-ti crede un maniac

dar cam la toate amicele mele le-am facut mici \"avansuri\" la care a tinut a fost bine la care nu ... nu si au fost mai ulte la care a tinut

acum vre-un an si ceva m-am intalbnit cu o fata cu care nu ma mai vazusem de vreo 7-8 ani. buna raaaau ... si sa vezzi ce amicitie puternica intre noi mergeam la club, la suc, la cumparaturi, etc. pina cind am facut un pas... si cred ca ea abia astepta a acceptat \"pasul\" meu si a fost o saptamina PLINA de nebunii dupa care mi-a zis \"stii eu il iubesc pe cristi\" si s-a terminat brusc

asa ca amicitia intre baiat si fata este doar cu un scop din partea cuiva.... parerea mea
lolo dude....
been there...done that 2
si cum te-ai simtit ??? acum sincer vbind :P
Mustang is offline  
Old 23-02-06, 15:31   #13
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

fanete stai calm ca si eu mai fac avansuri minore! eu le numesc glume--- daca accepta e posibil sa ma bag in problema,daca nu totul e interpretat ca o gluma ! depinde .... eu am si prietene a caror iubiti sunt gelosi pe mine f f f f tare Ce vina am eu ca fetei ii place de mine(de felul meu) si vrea sa vb cu mine ?
Eugen_TL is offline  
Old 23-02-06, 15:32   #14
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default

Quote:
Femeile la randul lor discuta despre iubiri si despartiri, retete de slabit, vestimentatie si cosmetice, nu le ajung banii, vor un job mai bun, dar nu fac nimic sa-l obtina, vor un barbat tandru, dar si puternic financiar, sau un amant, desi putine au curajul sa-l aiba.

......u are so wrong here....sa sti k nu e asa delok ..exista si fete care au alte discutzii si se zbat ptr a face ceva si cred k treaba cu amantu e relevanta nu e vb de lipda de curaj knd femeile nu isi fac amantzi...ntz ntz nu`mi place ideea ta
d3vilish_lips is offline  
Old 23-02-06, 15:36   #15
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

devil ! dupa cum vezi am insirat mai multe chestii printe care si cu amantul! parerea mea e ca-ti trebuie curaj sa te bagi in asa ceva! nu orice fata are un amant ..... ! ia mai da tu exemple de discutii..,, inafara de alea insirate de mine .. sunt curios ce mai spui... SINCERA sa fii
Eugen_TL is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:38.


- Copyright 2024 4Tuning