Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-09, 22:10   #811
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Mai mari - e o simpatie - a mea e mai mare decat mine.
Imi place ca e o "iota" mai matura decat toate pustoaicele de 18 ani care au in cap numa' manelarisme de genul: "bmw, bani, frumos si p*la mare - sa ma innec cu ea".
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 23:14   #812
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Mai mari - e o simpatie - a mea e mai mare decat mine.
Imi place ca e o "iota" mai matura decat toate pustoaicele de 18 ani care au in cap numa' manelarisme de genul: "bmw, bani, frumos si p*la mare - sa ma innec cu ea".
na, dragule acum sa ne intelegem... maturitatea nu depinde de varsta, sincer...si s-a mai discutat despre asta, sunt unele de 18 ani cu care ai ce sa vorbesti si altele de 28 care din pacate nu-ti ofera altceva decat locul de golit o0
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 23:33   #813
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

fara nici o suparare dar unii sunt frustrati rau... in loc sa fie fiecare mandru de ce are, de cum s-a nascut cauta sa arate cu degetu... Nu e nimeni vinovat ca pe dorobanti vezi tipi cu r8 lambo si toate cele, chiar nu e , nici macar SOFERUL nu e vinovat ca parintii lui au bani. Ce erau sa faca? sa isi creasca copilul cu un colt de paine si un danone de craciun? Logic ca fiecare vrea tot ce este mai bun pt prunc dupa posibilitati!

De asemenea nu e nimeni vinovat ca tot pe dorobanti vezi fete bronzate cu doi pepeni fara sutien ruj roz si blonde... Asa au invatat ele ca trebuie sa arate ca barbie, asa considera ele ca trebuie sa fie in societate, langa pruncul de bani gata. Eu sa fi fost fata misto si sa stiu ca pot agata ce vreau, ma uitam la un "parlit" cu Megane? nu cred.

Asa ca nu mai aratati cu degetu ca ala are nu stiu ce si asculta nu stiu ce --- omu e liber sa faca ce vrea.

Cat despre varsta nu mai stiu exact ce-am spus candva pe acest topic, dar acum pot spune ca n-are importanta varsta ( sa nu fie diferente F MARI ) atata timp cat este dragoste si intelegere.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 09:38   #814
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
fara nici o suparare dar unii sunt frustrati rau... in loc sa fie fiecare mandru de ce are, de cum s-a nascut cauta sa arate cu degetu... Nu e nimeni vinovat ca pe dorobanti vezi tipi cu r8 lambo si toate cele, chiar nu e , nici macar SOFERUL nu e vinovat ca parintii lui au bani. Ce erau sa faca? sa isi creasca copilul cu un colt de paine si un danone de craciun? Logic ca fiecare vrea tot ce este mai bun pt prunc dupa posibilitati!

De asemenea nu e nimeni vinovat ca tot pe dorobanti vezi fete bronzate cu doi pepeni fara sutien ruj roz si blonde... Asa au invatat ele ca trebuie sa arate ca barbie, asa considera ele ca trebuie sa fie in societate, langa pruncul de bani gata. Eu sa fi fost fata misto si sa stiu ca pot agata ce vreau, ma uitam la un "parlit" cu Megane? nu cred.

Asa ca nu mai aratati cu degetu ca ala are nu stiu ce si asculta nu stiu ce --- omu e liber sa faca ce vrea.
O sa o iau in ordinea in care ai sectionat ideile tu, desi nu asa se face:
1. Am impresia ca tu ai luat la tinta tocmai postul meu in care am zis ca pustoaicele de 18 ani au in cap numai manelarisme de genul (vezi postul meu anterior)... Daca te-ai referit la mine, cand ai scris ca sunt frustrati, o sa iti spun ca nu sunt frustrat, ci am dat un exemplu de "tampenie" pe care il au in cap 90% din pitzipoancele din tara asta. Si pentru asta nu pot decat sa le f*t in gura si la propriu, si la figurat. Pentru ca sunt cele mai mari carpe posibile!
Nu are nimeni cu "cocalarii" de Dorobanti care au masini de sute de mii de euro si ca au superpasarici la brat. Ca sufera in trafic si fac numai magareli, tocmai ca se dau in stamba cu supermasinile lor? Ei bine, d'aia sunt considerati retarzi si d-aia nu ii suporta nimeni. Esti bogat? Nu suferi de fite, pentru ca nu o iti gasesti decat prieteni pe interes, care iti vor sufla-n cur pentru ca tu platesti peste tot. Fa arfe d'astea cu un tip care nu suporta basinile si ifosele, mai si jigneste-l pe deasupra, sa vezi cum ajungi la Urgente (ca e tot aproape de Dorobanti) cu capu' spart.
Cat despre familie: daca familia sa, bogata, trece prin dificultati si li se iau bunurile, prostu' va ramane suspendat in aer, iar toate pitzipoancele de Dorobanti vor cauta sa suga banii (si altceva) unui alt fraier cu bani.
Soferul e de vina si ca are R8 si Lamborghini - tocmai ca vrea sa sufere de el. Vrei sa fii considerat un om normal? Ia-ti o masina de oras - Audi A4, Megane, etc si incearca sa impresionezi asa. Dar... daca nu e BMW, Q7, Lamborghini, Maserati, etc... nu te mai poti da in stamba, nu?

2. Pai de ce trebuie sa fie o curva? De unde au invatat ele ca trebuie sa fie curve ahtiate dupa bani? Nu cumva de la mamele imbecile care tot le sfatuiesc sa isi caute un barbat cu bani? Dar ele nu pot gandi la 18 ani? Doar se presupune ca dupa ce iti iei examenul de BAC, treci de examenul maturitatii si gandesti. Or not?!

3. N-am aratat cu degetul. Repet peste tot: poate sa aiba Lamborghini si o super gagica in dreapta: atata timp cat ei nu sufera de astea si pot fi oameni cu bun simt cu care sa poti schimba 2-3 masline... e perfect. Acelasi lucru il zic si de manelari. Dar aceste fenomene pot sa nu sufere de ei? NO, they can't. Poate sa faca orice, atata timp cat nu deranjeaza si alte persoane. Asta e o "zicala" mioritica.

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
na, dragule acum sa ne intelegem... maturitatea nu depinde de varsta, sincer...si s-a mai discutat despre asta, sunt unele de 18 ani cu care ai ce sa vorbesti si altele de 28 care din pacate nu-ti ofera altceva decat locul de golit o0
Corect. Depinde foarte mult de persoana.
Dar eu ziceam ca cele o idee mai mari ca varsta trec treptat-treptat catre maturitate. D'aia am si zis o "iota"... adica putin, dar mai sigur. Ca sunt si gagici de 28 de ani care gandesc si se comporta ca o pustoaica de 16 ani? Da. Numai ca numarul lor este relativ micut. Nu sunt atat de multe de felul asta pe strada.

Last edited by Mustang; 20-06-09 at 09:41.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 09:59   #815
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

eugen,inteleg perfect punctul tau de vedere si admit ca ai un pic de dreptate,dar nu in totalitate.
ceea ce zici tu este de inteles pe prima 100 de metri, apoi ai pretentia de la un om sa evalueze.
adica,dupa ce ai facut ravagii cu pepenele fara sutien la 17 ani si dupa ce nu vezi altceva decit niste boi care nu poa' sa lege 2 cuvinte (da,domnilor si in cazul baietilor se intimpla din ce in ce mai des) ar fi cazul ca sa dai dovada de normalitate si sa evoluezi sa fii mai pretentioasa si sa nu te multumesti cu niste "succesuri" superficiale.
pe undeva are ceva dreptate si mustangul,daca generalizam tare.evident, tot timpul sunt exceptii, dar dupa o anumita varsta toti avem pretentia ca un om sa arate mai mult decit neshte buze tuguiate.

si inca o chestie...faptul ca te-ai nascut intr-o familie mai bogata nu inseamna imediat ca tre sa fii irational. lucrez intr-un showroom unde se vand masini absolut iesite din comun din toate privintele. ma intalnesc doar cu oameni peste medie....si pot sa va zic,ca sunt de 2 feluri.
1.taranul care a facut rost de bani,dar inteligenta lui a ramas la nivelul cind in afara de aparente nu mai conteaza nimica. nu se gindeste rational. cand il intreb pentru ce anume doreste sa achizitioneze masina (mai mult oras,mai mult drumuri lungi...transport persoane,off-road) habar nu are. doar aia conteaza ca are frigider in cotiera,piele pe scaune si navigatie originala in bord(degeaba ii zic,ca e fix c@cat,pt ca nu poate folosit in tara,nu vrea una aftermarket)
2.omul rational.stie exact pt ce vrea sa achizitioneze masina.imi asculta atent argumentele ,intreaba,analizeaza,singur trage concluziile...ce este cel mai bun pt el.el in mod cert nu va lua o supersportiva,daca sta pe deal...sau acum am un client,care isi vinde GLK-ul cu pierdere de 50% doar sa scape de ea,pentru ca si-a dat seama,ca oricit de "dorit" este jeepanul in high-society,el pur si simplu uraste si prefera un XF supercharged Arden.

morala: daca ai bani, se intelege ca iti permiti mai multe, dar nu trebuie sa fii irational si cu prost gust!

Last edited by aleks; 20-06-09 at 10:08.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:36   #816
wally john

Stock
 
wally john's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
Default

ai dreptate tu frumoaso!! cele care nu gandesc asa nu stiu ce pierd, iar apoi.... se trezesc cam tarziu sau niciodata!! iar viata este tare scurta si trebuie traita fara prejudecati...
Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
nush...is io mai proasta de felul meu,intr-adevar...dar poate ca aia de 30 e doar o femeie normala,care a ajuns sa inteleaga ce inseama sexul,nu c...a ordinara...parerea mea
si ai perfecta dreptate!! superfata adevarata... dar ideea este k asa o fata nu poate fi descoperita si inteleasa decat de un barbat!!!

Last edited by Gabi; 25-06-09 at 13:47.
wally john is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 13:58   #817
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Ţi-e drag de amāndouă, este?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 12:35   #818
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Nu conteaza varsta atata timp cat este iubire, respect reciproc si intelegere. Am avut 2 relatii de durata cu fete care erau cu max 6 luni mai mici ca mine - s-au terminat. Am avut o relatie de 4 ani jumate cu o tipa cu 2 ani mai mica - a fost o relatie f ok, totusi eram cam mici amandoi. Acum pot spune ca am cea mai frumoasa relatie de pana acum cu o fata ce e cu 6 ani mai mica ca mine...vedem ce o sa fie. Acum ceva timp nu as fi putut concepe o astfel de relatie, ba chiar si cadn am cunoscut-o, am inceput sa discut cu ea si mi-am dat seama cat de matur gandeste o conisderam, totusi, cam mica. Acum, deja, nu mai consider aceasta diferenta ca fiind cam mare. Inca o problema in acest gen de relatii este sunt probleme datorita parintiilor ei care, unii dintre ei, considera ca fiind baiatul "prea mare pentru fata lor", insa eu pot sa ma consider norocos in conditiile in care si in cazul parintiilor ei diferenta este de ~10ani.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 01:50   #819
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

deci tu scazi mereu in varsta partenerei....6 luni - 1 an - 2 ani - 6 ani..daca o tii tot asa intri la pedofilie )
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 17:40   #820
polon3zZo
BMW Driver

Stage 2
 
polon3zZo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 67
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

nu prea ma intereseaza varsta din moment ce am cu cine purta o conversatie....
polon3zZo is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 09:14   #821
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

ce de genii

mustang friuncea
momo is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 12:11   #822
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Quote:
Originally Posted by DiavoLLo View Post
deci tu scazi mereu in varsta partenerei....6 luni - 1 an - 2 ani - 6 ani..daca o tii tot asa intri la pedofilie )
) culmea e ca e cea mai ok relatie de pana acum...deci varsta chiar nu cotneaza (desi ma gandeam imitial ca diferenta este cam mare si imi era teama sa nu apara probleme tocmai din cauza acestei diferente)...se pare ca de fapt conteaza foarte mult persoana respectiva.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 09:55   #823
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Vin si eu cu o poveste: am un amic bun care are acum 38 de ani. cand s-a casatorit prima oara avea vreo 28 cred...iar fata era cu un an mai mare decat el si evident ca din cauza asta a fost putin fortata nunta datorita parintilor....
desi el mereu isi intorcea capul dupa fetitele de 18 anisori, evident, aceasta casnicie nu a fost de lunga durata,cu toate ca s-a nascut un baietel dupa un an...
el intre timp a gasit una putin mai tanara ca sotia lui si s-a distrat cu ea intr-un mare fel...si dupa divort,s-a lasat agatat de o domnisoara de 18 ani,el fiind cam pe la 30 atunci.
aparent,totul a fost perfect. el, mai dificil fiind, efectiv si-a crescut o fata cum a dorit el sa fie ea. s-au casatorit,el a construit o casa,s-au mutat,s-a nascut baietelul...ea a facut 27 de ani si l-a bagat in p.sda ma-sii,cu masina,bani si casa cu tot.
i-a comunicat ca divorteaza,a stat o luna cu copilul la mama ei si acum s-a mutat cu iubitul de 25 de ani in chirie.
el,aproape 40 fiind,cu 2 casatorii distruse,sta si se uita la casa aia mare frumoasa si la toti banii pe care ii are, amandoua fostele momentan traiesc cu barbati mai tineri si din mult mai putini bani,dar niciodata nu le-am vazut ca ar vrea inapoi.


si acum sa fac rezumatul,ca de obicei nu se intelege.
barbat fiind, iti este mult mai usor sa ai o fata mult mai mica decat tine,pt ca in cel mai rau caz ea are doar ceva pretentii materiale (dar si alea mult mai modeste decat pretentiile unei femei mature, care are un salariu asemanator cu al tau, de exemplu). pe langa asta,poti sa ii impui punctul taa de vedere usor, pt ca tanara fiind ,inca nu le are pe ale ei bine definite. daca o si menajezi,ea iti va fi recunoscatoare si vei fi zeu pt ea
insa fiecare dintre noi creste si ceea ce era ok la 20 in mod cert este inacceptabil la 30 iar tu sigur nu te mai schimbi, evident,pentru ca erai deja un om matur, format in clipa in care ai luat-o. este firesc, sa accepti si tu schimbarile ei,dar doar intr-o anumita masura.

sunt si exceptii insa. cunosc oameni care nu sunt capabili sa se comporte conform standardelor si sa traiasca cum s-ar obisnui la varsta lor din buletin. ei,intr-adevar,au nevoie de o femeie mult mai mica sau mai mare..dar aceste relatii sunt total iesite din comun din toate punctele de vedere.asta este deja o alta poveste.

Last edited by aleks; 03-12-09 at 14:07.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 12:09   #824
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Eu 35 ea 23,impreuna de 4 ani fara nici o cearta pe motive de femei(barbati) doar mici certuri pe motive prostesti(neamuri,imbracaminte,etc..) Nu am Porche,nu am limuzine,stau in 2 camere.Ne intelegem si ne completam perfect.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 13:21   #825
mcornel

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 187
Member of:
[AUDI]
Default Re: Fete mai mari ? Mai mici ?

Amandoi mergem spre 31ani(e diferenta de jumatate de an intre noi),suntem de 3ani impreuna;in tara amandoi cu job-uri bune,salariu peste mediu,am preferat sa plecam din tara in UK la low job-uri dar de 5ori mai bine platite(suntem plecati de 2ani si jumatate).Amandoi maturi,stim ce dorim de la relatia noastra,de la viitor si faptul ca am plecat printre straini a consolidat relatia noastra si mai mult;evident ca mai avem neintelegirele noastre,dar este f imp sa nu lasam conflictul sa escaladeze si in nici un caz sa se ajunga la violente verbale(de cele fizice nici nu pomenesc).Intr-o relatie adevarata trebuie sa stii sa si cedezi,sa ceri,sa oferi,sa primesti si nu uitati,vorba dulce mult aduce!Pana la aceasta relatie(de altfel ne vom si casatori),am avut diferite relatii de mai lunga sau scurta durata,cu tot felul de fete,femei,de diferite varste,din diferite scari sociale si intelectuale;ca observatii personale din propria experienta,atunci cand intre cei doi parteneri sunt diferente prea mari,indiferent ca e vorba de ordin social sau intelectual,acea relatie mai devreme va cacla.Cel mai bine este ca cei doi sa fie apropiati ca nivel intelectual si social,plecand de pe aceeasi treapta ierarhica.
mcornel is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 00:42.


- Copyright 2024 4Tuning