Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-13, 17:21   #1
heg3

Stage 3
 
heg3's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 108
Member of:
[Honda]
Default Faruri after market vs faruri oem

Momentan am pe eg3 niste faruri angel eyes. Pe langa ca lumineaza destul de prost,ma deranjeaza faptul ca ramane intre far si aripa o distanta destul de mare. Daca as trece la niste faruri stock de la dezmembrari as scapa de problema aceasta sau e vorba de linia masinii(vreun accident sau stiu eu)? In plus se poate sa iau niste faruri stock si sa fac rost doar de semnalizari JDM, sau arata aiurea?
heg3 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-13, 00:37   #2
TeDdY-EJ6

Stage 3
 
TeDdY-EJ6's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 116
Member of:
[Honda]
Default Re: Faruri after market vs faruri oem

Eu am pe EG faruri stock si semnalizările portocalii , şi arată chiar foarte bine , un exemplu ar mai fi maşina lui Loriflori care tot aşa are faruri stock si semnalizarile portocalii .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	desc?rcare.jpg
Views:	92
Size:	6.98 MB
ID:	2791853  
__________________
Honda Civic EG3
TeDdY-EJ6 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-13, 12:18   #3
heg3

Stage 3
 
heg3's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 108
Member of:
[Honda]
Default Re: Faruri after market vs faruri oem

Quote:
Originally Posted by TeDdY-EJ6 View Post
Eu am pe EG faruri stock si semnalizările portocalii , şi arată chiar foarte bine , un exemplu ar mai fi maşina lui Loriflori care tot aşa are faruri stock si semnalizarile portocalii .
Doar acum am observat ca nu ti-am raspuns desi am vazut postul tau demult. Aceiasi chestia am sa o fac si eu. Am cumparat deja farurile si semnalizari portocalii, urmeaza sa dau angel-eyes-urile si sa le pun sus(dar asta dupa ce se intoarce masina de la tinichigerie).
heg3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -