Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Alte discutii Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-09, 22:59   #31
tica_146

Stage 3
 
tica_146's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 153
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfele, masini proaste

de acord cu tine costinck, sa ne privim mai intai poporul,si apoi sa vb de alte popoare.scorpy tu esti cel ce imi da impresia ca masinile nemtesti nu sunt bune,k le tot schimbi.
poate nu ai realizat inca de ce...da nu incerca o alfa...e mai bine asa

Last edited by tica_146; 09-03-09 at 16:26.
tica_146 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 02:27   #32
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfele, masini proaste

Quote:
Originally Posted by costinck View Post
Ma bucur sincer pentru tine, sa o stapanesti sanatos. Ii putem numii pe italieni si macaronari daca doresti, dar nu cred ca este prea frumos sa-i luam in ras atat timp cat rata de analfabeţi este mult mai mica la ei
bine spus
Eddie C. is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 11:48   #33
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Alfele, masini proaste

bamve bamve , care mai doreste , care mai pofteste , 3 la 10 mii neamule , negociem si le las la 9
denver is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 13:26   #34
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfele, masini proaste

Dacă vă rog eu frumos să nu vă jigniţi, se poate?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 23:43   #35
Herrmann

Stage 1
 
Herrmann's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 10
Member of:
[VW]
Default Re: Alfele, masini proaste

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
nu mam oprit prin doar a admira masininile germane,am inceput sa si cumpar in functie de posibilitati,astfel am ajuns la a 3-a masina de fab germana,un treiar din 2004,cu 112.000km ,carte service,si un 6 linie pe benzina de 170 ps sub capota care imi tine si de foame,si toate astea la un pret de rizoriu, 8500 ....asa ca jet astia cu masini MADE by broscari
ma scuzati ca intervin si eu dar nu ma pot abtine cand vad tunneri dastia care sau dus la un mecanic si l-au intrebat ce se poate face cu masina "x",eu momentan detin un golf 4 gti 1.8 gti 20 valve 180 ps,inainte am avut o Alfa Romeo 147 jtd 116 ps caruia i-am facut cip-ul si a ajuns undeva spre 145-150 si la 1900 rpm ma speria mai tare ca golfu asta,tin sa mentionez:ca fiabilitate,alfa este o masina extraordinara am luat-o cu 124000 si am dat-o cu 180000 si nu am avut nici un fel de problema cu ea.
Herrmann is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 16:36   #36
SERGI7

Stage 3
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 130
Default Re: Alfele, masini proaste

Degeaba vorbeste baiatol cu BMW-urile...Alfa ...sunt masini bune. Va spun sincer, fara niciun interes de a lauda masina...Am un 2.0 pe benzina...155 de cai...si daca-i interesat...ii dau ceata la orice ora cu bmw-ol lui. Tin sa precizez ca am si un A6, 3.0 diesel, 2007, deci...stiu la ce ma refer cand vorbesc despre alfa. Am luat-o pentru ca am prins-o la oferta, banutzi nu f. multzi, masina buna...niciun fel de probleme inca...
SERGI7 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 05:52   #37
SammyBP007

Stage 2
 
SammyBP007's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 28
Default Re: Alfele, masini proaste

Wai trebuie sa zic si eu desi as vrea sa ma pot abtine..Scorpy pf...nu ti-a zis-o nimeni ca toti is de treaba..da du-te tareee ))) ...nu am mai ras asa de ceva vreme...
SammyBP007 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 10:41   #38
Sir. Kid

Stage 5
 
Sir. Kid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,052
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[PORSCHE]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfele, masini proaste

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
nu mam oprit prin doar a admira masininile germane,am inceput sa si cumpar in functie de posibilitati,astfel am ajuns la a 3-a masina de fab germana,un treiar din 2004,cu 112.000km ,carte service,si un 6 linie pe benzina de 170 ps sub capota care imi tine si de foame,si toate astea la un pret de rizoriu, 8500 ....asa ca jet astia cu masini MADE by broscari
sal!
nu vreau sa ma bag in discutie!
dar daca vrei ne vedem si ne dam un pic...
eu detin cu 147 benzina si are ceva modificari!
daca a rezistat inseamna ca e relativ fiabil... si vorbim dupaia cum stai 170 hp vs 120 de fabrica ))
__________________
Sex, Drugs & Rock n'Roll
Porsche... there is no substitute!
Nooossss.... Bom Bom Bom!
Sir. Kid is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 10:44   #39
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Alfele, masini proaste

Quote:
Originally Posted by skorpyons View Post
nu ne raspunzi u?am dat 8500 de euro pe o masina din banii castigati de mine,deci dute si culcate ca te cearta mata ca va vine curentul mult.NU imi tine mie lectii de morala ca tu la varsta mea nu aveai nici bicicleta....
Ca 19 ani e si tare mult
Iti prevad o infractiune pentru cuvintele folosite mai sus
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 20:20   #40
Alex_Alfa

Stage 5
 
Alex_Alfa's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 492
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfele, masini proaste

Subiectul si intriga sunt destul de rasuflate...
Alex_Alfa is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 11:43   #41
Adriano251982

Stage 1
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Default Re: Alfele, masini proaste

Ba dute...cine stie ce stroturi de Alfe ai avut tu..le-ai rupt fashu in ele fara sa schimbi nimic la ele..kit distributie,role,ulei filtre si alte alea si zici ca Alfele sunt proaste...Alfa este o masina finutza si de care trebuie sa stii sa ai grija ca de o femeie luxoasa..daca nu esti"atent"cu ea ..SE DUCE ...cred ca ai priceput care e fenta cu Alfa Romeo?!..mult noroc la masini!!
Adriano251982 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 01:13   #42
aganon_2002

Stage 3
 
aganon_2002's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 108
Default Re: Alfele, masini proaste

Dupa cum a inceput acest topic nu m asteptam sa si ajung la sfarsit. Dar imi pare bine ca am facut. Concluzia e ca alfa e o masina frumoasa si merita cumparata daca sti sa ai grija de ea. Iar de masinile germane ce sa zic, tot respectul dar dupa parerea mea banale.
aganon_2002 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 22:13   #43
bogdanell99

Stage 4
 
bogdanell99's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 222
Default Re: Alfele, masini proaste

Quote:
Originally Posted by Adriano251982 View Post
Ba dute...cine stie ce stroturi de Alfe ai avut tu..le-ai rupt fashu in ele fara sa schimbi nimic la ele..kit distributie,role,ulei filtre si alte alea si zici ca Alfele sunt proaste...Alfa este o masina finutza si de care trebuie sa stii sa ai grija ca de o femeie luxoasa..daca nu esti"atent"cu ea ..SE DUCE ...cred ca ai priceput care e fenta cu Alfa Romeo?!..mult noroc la masini!!
ca bine zici amice....
am citit si eu topicul asta...pt prima data... si de asemenea pt prima data sunt pe categoria Alfa, pt ca detin si eu de vreo 2 zile o Alfa 146 1.9 td cred... din '95...citesc si ma amuz pe topicul asta si vreau sa zic ca daca tu scorpy...scorpyo sau nu mai stiu cum o dai in "nu ne raspunzi u?am dat 8500 de euro pe o masina din banii castigati de mine,deci dute si culcate ca te cearta mata ca va vine curentul mult.NU imi tine mie lectii de morala ca tu la varsta mea nu aveai nici bicicleta...." ...ma scuzi nene dar..."insulte" jalnice de genu asta...foloseam cand aveam 11 ani.... la modu "cand purtam eu comanac n'aveai nici fes de lana" ...intelegi ce vreau eu sa zic...te tot rupi in figuri aici ca ai ca dregi ca nush ce...fratelo...trezestete ai 20 de ani si esti mare cunoscator de masini? n'oi fi eu dar sigur tu nu esti pe langa ceilalti de aici care dezaproba ceea ce ai spus tu despre alfa....exemplu il ai un pic mai sus spus de cineva....alfele sunt ca femeile luxoase ai grija de ele te tin , nu ai grija de ele SE DUC...de altfel ca orice alta masina...ai grija de ea o intretii "ca la carte"...faci km buni cu ea....sau...pana la primul stalp ....hai ca ma dor degetele...si momentan vreau sa ma documentez despre alfete
__________________
Under Construction !
bogdanell99 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -