Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-08, 15:50   #1
Dtzu

Stage 4
 
Dtzu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 294
Member of:
[SKODA]
[VW]
Exclamation Polish auto

Care este parerea voastra la polishul auto...adik care ar fi cel mai indicat.....DAK am masina zgariata putin de tot doar nu am sa o duc al polish pt o bucatica mica....deci intrebarea mea ar fi care ar fi polishul care te scapa de astea...cel mai bun ?
Dtzu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 01:09   #2
amg_0001

Stage 3
 
amg_0001's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 115
Default Re: Polish auto

Quote:
Originally Posted by Dtzu View Post
Care este parerea voastra la polishul auto...adik care ar fi cel mai indicat.....DAK am masina zgariata putin de tot doar nu am sa o duc al polish pt o bucatica mica....deci intrebarea mea ar fi care ar fi polishul care te scapa de astea...cel mai bun ?
INCEARCA cu un polis mai finut daca vrei so faci singur . Dar parerea mea este ca sa o duci la un maistru daca vrei sa iasa bine .eu lucrez in bransa aceasta si pot sa-ti dau un sfat .Daca o faci numai pe o mica portiune se va cunoaste diferenta de luciu.Eu lucrez cu diferite produse care le aleg in functie de necesitatea de polisare a lacului de pe masina care o bag in lucru. buretii de polisare sint si ei diferiti + alte si alte metode. Intra pe rubrica masina mea si acolo am expuse ambele mele masini si poti sa constatezi singur cum trebuie sa arate o masina polisata Bafta si spor la treaba
amg_0001 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 13:41   #3
Dtzu

Stage 4
 
Dtzu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 294
Member of:
[SKODA]
[VW]
Default Re: Polish auto

ok mss mult mah de sfat.....sper sa fie util si pentru altii
Dtzu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 21:33   #4
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: Polish auto

Nu prea sunt in tema cu polish-ul si am si niste zgarieturi minic..cam de max 2 cm lungime si situate una sub alta ca si cum ar fi zgariat o pisica.Cum as putea "masca" zgariturile?Vreo pasta?Sa o duc la o spalatorie sa o faca ei sau sa incerc eu?
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 02:37   #5
amg_0001

Stage 3
 
amg_0001's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 115
Default Re: Polish auto

Quote:
Originally Posted by Snoopy View Post
Nu prea sunt in tema cu polish-ul si am si niste zgarieturi minic..cam de max 2 cm lungime si situate una sub alta ca si cum ar fi zgariat o pisica.Cum as putea "masca" zgariturile?Vreo pasta?Sa o duc la o spalatorie sa o faca ei sau sa incerc eu?
Poti sa incerci cu un polis mai finut singur , DAR parerea mea este so las la un mester. SUCCES
amg_0001 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 19:38   #6
marcov

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: Polish auto

Eu am gasit un polish bun, la aia in Baneasa care au si fibra si rasina, Polydis se cheama firma. Eu i-am testat si sunt ok...recomand !
Am luat si buretii necesari pentru aplicare ... in schimb tre' sa ai mana, man !
marcov is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 18:59   #7
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Polish auto

si rabdare si nervi
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 01:30   #8
amg_0001

Stage 3
 
amg_0001's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 115
Default Re: Polish auto

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
si rabdare si nervi
Daca vrei sa ai masina intretinuta . atunci trebuie sa acepti ca trebuie sa muncesti putin . Sau platesti un meserias . LUCSUL COSTA
amg_0001 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 13:59   #9
sorin_pss

Stage 5
 
sorin_pss's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 525
Member of:
[DACIA]
Default Re: Polish auto

cam cat e un polishat pentru un logan (bucuresti, sector 3, vreo firma)?
sorin_pss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -