Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-08, 05:29   #1
dannyel87

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6
Default petitie

in primul rand rog moderatorii sa mute acest thread acolo unde ii este locul si sa nu il inchida

acuma cateva zile au murit 3 prieteni de-ai mei intr-un accident de masina la impactul cu un copac....nu este deloc cum a spus presa la inceput care dupa aceea a rectificat cate ceva ...treaba a stat cam asa

1 tipul care conducea avea permis de conducere
2 nu vorbea la telefon
3 i-a iesit un caine in fata si a incercat sa il evite
4 unul dintre ei purta centura de siguranta
5 viteza de deplasare era de 120 km/h care pe drumul acela mi se pare o viteza normala( cativa km de drum drept si bun)

stiu toate acesta de la baiatul care a supravituit el este singurul care poate sa stie ce sa intamplat....nu cred ca putea vedea daca vorbeste sau nu vorbeste soferul la telefon la viteza aceea....majoritatea lucrurilor care s-au spus in presa au fost aberatii...uitati ceva ce au mai rectificat ei
http://www.caon.ro/stiri/im:caon:new...80504-11220962

incercam sa facem o petitie si avem nevoie de multe voturi ....nu stiu daca vom reusi sa rezolvam ceva dar putem macar sa incercam....va rog sa nu aruncati cu noroi in acei baieti pentru ca ce sa intamplat nu a fost vina lor....toate acestea le stiu de la baiatul care a scapat din accident

la 120 de km pe ora le-a iesit un caine in fata,soferul a tras brusc de volan si pur si simplu sa intors masina si a lovit copacul....am fost acolo imediat dupa accident si nu era nici macar 1 m de frana iar acul sa oprit la 100 km la ora....mai mult de 20 de km la ora nu cred ca se putea pierde dintr-o rotatie a masinii....mentionez ca masina era o masina inchiriata care a fost lovita de o gramada de ori de aceea a ajuns in halul pe care il vedeti voi acolo

Http://remy-boss.hi5.com/ unul dintre baietii morti in accident

rog cei care doresc si vor sa sustina aceasta petitie ....in Anglia de ex pana si stalpii de curent sunt facuti dintr-un material cauciucat care sa se muleze pe capota....si la noi in tara nu suntem in stare sa taiem copacii de pe marginea drumului....dati un search pe google si o sa vedeti cate accidente mortale din cauza copacilor....de cate ori nu vi s-a intamplat ca un nebun sa intre pe contrasens in depasire si voi sa calcati pedala de frana pana in podea uitanduca neputinciosi ca nu aveti cum sa il evitati pt ca pe marginea drumului sunt copaci

aceasta este linkul de la petitie http://www.petitieonline.ro/petitie/...p22560044.html

Inca odata rog moderatorii sa ma scuze daca nu am postat unde trebuie dar e primul meu topic pe acest forum si nu prea ma descurc....va rog sa il mutati voi unde trebuie

Multumesc celor care ne vor sprijini
dannyel87 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 15:12   #2
dannyel87

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6
Default Re: petitie

sus sus sus
dannyel87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -