Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-07, 19:28   #1
FloRio

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 98
Default probleme la consum

salutare,am si eu o problema destul de grava cu consumul,pana nnu demult ma incadram lejer intre 8-10%,iar de ceva zile dintr-o data am observat ca a crescut consumul la 15-16%,nu stiu care ar i cauza deoarece,motorul merge foarte bine,rotund,bujiile lucreaza ,iar pe toba nici macar nu scoate fum,a fost reglat bine carburatorul.daca se pricepe careva de aici ar fi super,orice sfat e bine venit,sa stiu,daca s-ar mai putea face ceva,masina este:audi 80 benzina model 82'(cam aproape de fier vechi) 1600cmc 63kw 85 CP.
FloRio is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 09:56   #2
djtzache

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 11
Default Re: probleme la consum

pai din moment ce a fost reglat carburatorul ma gandesc ca nu are voie sa consume atat. eu am o dacie si am facut-o sa consume 16% dar si mergea. nu numai papa. nush sigur...sper sa nu vorbesc prostii. carburatorul trebuie sa aiba un plutitor. da- l mai in jos. cat sa iti incapa o tigara intre plutitor si partea de sus.
djtzache is offline   Reply With Quote
Old 21-02-15, 05:06   #3
tnvirkanju

Stock
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Default Re: probleme la consum

motorul merge foarte bine,rotund,bujiile lucreaza ,iar pe toba nici macar nu scoate fum?
tnvirkanju is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -