Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   probleme la consum (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/53280-probleme-consum.html)

FloRio 02-10-07 19:28

probleme la consum
 
salutare,am si eu o problema destul de grava cu consumul,pana nnu demult ma incadram lejer intre 8-10%,iar de ceva zile dintr-o data am observat ca a crescut consumul la 15-16%,nu stiu care ar i cauza deoarece,motorul merge foarte bine,rotund,bujiile lucreaza ,iar pe toba nici macar nu scoate fum,a fost reglat bine carburatorul.daca se pricepe careva de aici ar fi super,orice sfat e bine venit,sa stiu,daca s-ar mai putea face ceva,masina este:audi 80 benzina model 82'(cam aproape de fier vechi) 1600cmc 63kw 85 CP.

djtzache 16-10-07 09:56

Re: probleme la consum
 
pai din moment ce a fost reglat carburatorul ma gandesc ca nu are voie sa consume atat. eu am o dacie si am facut-o sa consume 16% dar si mergea. nu numai papa. nush sigur...sper sa nu vorbesc prostii. carburatorul trebuie sa aiba un plutitor. da- l mai in jos. cat sa iti incapa o tigara intre plutitor si partea de sus.

tnvirkanju 21-02-15 05:06

Re: probleme la consum
 
motorul merge foarte bine,rotund,bujiile lucreaza ,iar pe toba nici macar nu scoate fum?


All times are GMT +2. The time now is 15:40.

- Copyright 2026 4Tuning