Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-11, 20:06   #1
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default passat ruginit

ce ati face daca ar incepe sa va rugineasca masina de 1 an
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:09   #2
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: passat ruginit

Daca este noua mergeti cu ea la garantie.Mult noroc!
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:12   #3
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by macul View Post
ce ati face daca ar incepe sa va rugineasca masina de 1 an
Cumva eşti băiatul care a sunat şi la Mircea Badea (Radio ZU)?
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:14   #4
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

am fost cu masina din iunie si imi spun ca imi vopsesc usile . masina cand am descoperit avea 1 an si o luna
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:15   #5
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Cumva eşti băiatul care a sunat şi la Mircea Badea (Radio ZU)?
da este pus si pe youtube
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:18   #6
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by macul View Post
am fost cu masina din iunie si imi spun ca imi vopsesc usile . masina cand am descoperit avea 1 an si o luna
In mod normal trebuia sa le vopseasca ei acolo si eventual sa schimbe partile ruginite.Asta presupune garantia.

Last edited by cruizer11; 29-01-11 at 20:21.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:19   #7
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: passat ruginit

Inteleg ca esti ofuscat, dar nu spama tot forumul ca nu te-am obligat noi sa-ti iei VW.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:23   #8
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
In mod normal trebuia ca sa le vopseasca ei acolo si eventual sa schimbe partile ruginite.Asta presupune garantia.
in germania se schimba pe loc. pentru romania se fac altfel vw am confirmare de la vw din wolfsburg , mi-au spus ca daca era facuta pentru gemania era altceva. ce parere ai
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:26   #9
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Inteleg ca esti ofuscat, dar nu spama tot forumul ca nu te-am obligat noi sa-ti iei VW.
nu ti-am cerut parerea ce sa imi cumpar dar asta e adevarul sa stie tot forumul si toata tara de ce face delar-ul si importatorul cu noi care cumparam
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:27   #10
Ålecx

Stage 3
 
Ålecx's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 93
Default Re: passat ruginit

Totusi, cand iti iei o masina de 30mii de euro ai niste asteptari, atat de la masina , in privinta calitatii acesteia, cat si in privinta dealer-ului, care ar trebui sa se ocupe de eventualele probleme aparute. Acum, ca ai rugina pe masina la un an... mi se pare aberant, sincer, mai ales la pretul pe care l-ai dat pe ea. Masina aia probabil in 5 ani o sa faca gauri...
In privinta dealer-ului, daca nu se ocupa ar trebui dat in judecata, ca se vede clar ca nu e de la piatra sarita..
__________________
Fost pieton.
Ålecx is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:31   #11
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by Ålecx View Post
Totusi, cand iti iei o masina de 30mii de euro ai niste asteptari, atat de la masina , in privinta calitatii acesteia, cat si in privinta dealer-ului, care ar trebui sa se ocupe de eventualele probleme aparute. Acum, ca ai rugina pe masina la un an... mi se pare aberant, sincer, mai ales la pretul pe care l-ai dat pe ea. Masina aia probabil in 5 ani o sa faca gauri...
In privinta dealer-ului, daca nu se ocupa ar trebui dat in judecata, ca se vede clar ca nu e de la piatra sarita..
in judecata te intinzi pe ani de zile am vorbit cu avocatul si e ultima solutie , dar in mass-media ii lovesti mai tare mai ales marca
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:34   #12
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: passat ruginit

Banuiam ca esti genul de om, care tipa la colt de strada ce a patit. Iar reportajul ala mi se pare o bataie de joc. Ai prieteni prin media ?

Pune mana pe certificatul de garantie, pune mana pe lege, vezi ce scrie, mergi la ANPC si gata. Crezi ca daca tipi aici, o sa li se rupa sufletul de problema ta.

Era suficient un topic inca care sa zici clar ce ai patit, nu thread-uri lacrimogene. Mai esti si barbat.
__________________

low sau nu ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:34   #13
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: passat ruginit

In mod normal in toata Europa este aceeasi configuratie la toate masinile.Doar versiunile americane difera.Dar chiar si asa la reprezentanta este obligatoriu sa iti schimbe piesele cu problema mai ales daca masina este in garantie fie ca masina este cumparata din Franta,Germania,Italia,Cuba sau China.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:43   #14
macul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: passat ruginit

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Banuiam ca esti genul de om, care tipa la colt de strada ce a patit. Iar reportajul ala mi se pare o bataie de joc. Ai prieteni prin media ?

Pune mana pe certificatul de garantie, pune mana pe lege, vezi ce scrie, mergi la ANPC si gata. Crezi ca daca tipi aici, o sa li se rupa sufletul de problema ta.

Era suficient un topic inca care sa zici clar ce ai patit, nu thread-uri lacrimogene. Mai esti si barbat.
inseamna ca nu intelegi limba . alti inteleg du-te la un translator si mai lasa-ma cu lacrimogenele tale, se vede ca esti depasit de situati si nu stii ce inseamna sa ai masini scumpe. nu trebuie sa ai prieteni in media , trebuie sa stii sa te descurci. nu fac pentru cei din tara ca sunt niste nemernici fac pentru vw din germania ca isi bat joc de noi din estu europei

Last edited by macul; 29-01-11 at 20:46.
macul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:53   #15
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: passat ruginit

Ma faci sa rad, sincer, provincialule.

Ma bucura faptul ca numesti un Passat masina scumpa. Mai mult, ma mira ca ai dat banii pe ea. Dar... prefer sa ma opresc aici.

Despre VW Germania, nu ai cum sa stii ca isi bate joc de cei din estul Europei. Poate cei din Romania nici nu transmit detaliile mai departe ca ii doare la basca.
Predator is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -