Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-09, 18:50   #1
plsx

Stage 5
 
plsx's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 426
Default Numere false

Buna seara..Am achizitionat de curand o masina cu care trebuie sa ma duc in bulgaria sa o inmatriculez.Problema este ca masina are luate toate numerele rosii..eu ma gandisem la o platforma[dar din cate reiese e scupa ~400 euro]

cineva m-a "sfatuit" sa pun alte numere de italia si sa plec cu ea seara can nu umbla politia si in caz de ma opreste ii zic ca am uitat actele acasa[cica nu are cum verifica]si cu o mica atentie ma lasa sa plec[asta numai daca ma opreste]

drumul are aproximativ 400 km si tine de la 00:00 pana la 5 dimineata..

voi ce spuneti..sa incerc asa?
ce se intampla daca ma opreste si dau de unul mai rau...?permisul 3 luni si dosar penal nu?
__________________
plsx is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 10:28   #2
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Numere false

salut

fara sa te sfatuiesc cu asa ceva, eu am incercat si tine faza. Am avut o anumita masina la care expirase cele 3 seturi de numere rosii iar taxa era cam mare pana in noiembrie cand mai scadea un an(varsta masinii). am pus un set de numere straine VALABILE si de fiecare data cand ma opream spunea ca mi-am uitat actele acasa. verificau numerele daca sunt date furate si totul era ok.

Ideea e ca numerele care vrei sa le pui trebuie sa fie valabile (adica sa nu fie radiate din tara de provenienta si sa nu fie date furate :P) mia mult nu cred ca poti iesi cu masina din tara cu numere "false"

Succes
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 17:30   #3
Tzepozzz

Stage 5
 
Tzepozzz's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 611
Default Re: Numere false

pe langa dosarul penal, permisul se anuleaza si poti sa dai din nou examen abia dupa vreun an si ceva...mai bine stai linistit.
vorbeste cu cineva care aduce masini de afara sa-ti i-a niste numere de Zoll pe 5 zile si te-ai scos.
Tzepozzz is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 17:41   #4
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Numere false

Era sa o patesc si eu, asa ca din multe motive iti sugerez sa faci ceea ce a spus colegul Tzepozzz.

Numai bine.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 18:51   #5
plsx

Stage 5
 
plsx's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 426
Default Re: Numere false

s-a rezolvat problema asta...sa vad maine daca pot face rost de niste numere de garaj..daca nu pe platforma cu ea..
plsx is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 18:58   #6
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: Numere false

pune frate nr de garaj....te scoti pe criza asta....mancare gratis...cazare gratis....sex gratis...mai naspa e ca te bronzezi in dungi
on topic: stai linistit si pune-o pe platforma
__________________
new cali in town
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 19:46   #7
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Numere false

ar mai fi o idee sa inchiriezi doar remorca (40-50euro/zi), si faci rost de o masina cu carlig si ai rezolvat problema relativ ieftin
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 11:17   #8
hiena

Stage 5
 
hiena's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 366
Default Re: Numere false

A trebuit să duc şi eu o maşină in Bulgaria pt înmatriculat şi mă gândeam să îi pun numere străine. Fiind din Craiova, pănă la Vidin,Bulgaria (acolo urma să înmatriculez maşina) sunt vreo 90 km.Am preferat să o urc pe platformă decât să risc să rămân fără permis şi cu dosar penal.M-a ajuns cam 200E drumul dus cu platforma şi intors pe roţi.Dacă pui cazul cel mai rău,să te prindă şi să îţi facă dosar penal probabil că ai da 400E ca să scapi de belea.
hiena is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -