Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-09, 15:51   #16
cca_golf

Stage 5
 
cca_golf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 528
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Quote:
Originally Posted by Geo_F L G View Post
pai nu ati vazut la stiri k se aplica o lege,pana la 23 de ani nu ai voie sa conduci o masina cu o capacitate mai mare de 1.8cc......asta este o prostie
o prostie adevărata ce legi stupide o sa mai inventeze ?
cca_golf is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:20   #17
maxmitzu

Stage 3
 
maxmitzu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 117
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

chiar o prostie faza cu interzisul conducerii masinilor cu peste 1800cc soferilor pana la 23ani... daca tinerii vor sa conduca masini puternice isi vor lua o masina cu motor de 1.8T si politia nu are ce sa le faca... ce-a mai mare prostie...
Romania "te iubesc"
__________________
"Dacă nu impui respect atunci să nu ceri"

Īn ziua de astăzi BUNUL SIMŢ este pe cale de dispariţie. Luaţi măsuri!

Last edited by maxmitzu; 13-03-09 at 17:31.
maxmitzu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:48   #18
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

prea mult circ pentru acel filmulet de pe youtube ... dar ce sa faci ? asta e Romania
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:53   #19
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Quote:
Originally Posted by iulianr26 View Post
La noi verifica degeaba sa retraga din Arges tot ce sa emis de la data de cand estimeaza ca sa inceput manevra .
zici tu repede... nu crezi ca ar trebui sa incepi si sa gandesti ce zici?
adica sa retraga si permise luate pe bune si permise luate cu mita, nu? adica sa-mi ia si mie permisul chiar daca am invatat pentru el, nu?
si esti naiv rau daca ai impresia ca numai in AG s-au luat permise pe bani...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 17:27   #20
e4e | DOOREX

Stage 2
 
e4e | DOOREX's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 55
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Poi fratzilor de verificat daca vroiau verificau si pana acuma prin statie (daca eram suspecti de ceva)...treaba cu 1800 cmc...=))...hai fie...dar ei nu se gandesc ca poate isi ia un BMW 318is (URS) care are din fabrica 141 de cai pe care mai baga un turbo si alte chestii la motor cu care ajunge la 250 de calutzi...si atunci ce a rezolvat domnu` MILITZIAN??? cand sunt motorizari de 19 cu 100 de cai doar...asta e o aberatie de la careva comunist care nu are habar de masini...nu ai nevoie de motor mare ca sa ai multi cai putere!
__________________
SPEED is my life!!! CARS are my beautiful ladies!!! TUNING is the greatest ART!!!
e4e | DOOREX is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 17:32   #21
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Quote:
Originally Posted by e4e | DOOREX View Post
Poi fratzilor de verificat daca vroiau verificau si pana acuma prin statie (daca eram suspecti de ceva)...treaba cu 1800 cmc...=))...hai fie...dar ei nu se gandesc ca poate isi ia un BMW 318is (URS) care are din fabrica 141 de cai pe care mai baga un turbo si alte chestii la motor cu care ajunge la 250 de calutzi...si atunci ce a rezolvat domnu` MILITZIAN??? cand sunt motorizari de 19 cu 100 de cai doar...asta e o aberatie de la careva comunist care nu are habar de masini...nu ai nevoie de motor mare ca sa ai multi cai putere!
De acord ... sau un Golf/Scirocco 1.4 TSI de 170 "cai frumoshi"
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 20:04   #22
Gaijin

Stage 3
 
Gaijin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 122
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

se infunda ei intre ei . doar tot colegii lor elibereaza asa ceva
Gaijin is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 21:21   #23
toxygene

Stage 2
 
toxygene's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 38
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Le-a mai *** mintea una ....
toxygene is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 21:47   #24
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

eu zic k cel mai bine pt a depista din cei ce au permisul masluit este sa faca un fel de testare...multi dintre acestea nu stiu semne de circulatie, decrete, ori sunt analfabeti...si inca ceva, aceste testari sa fie facute de o alta autoritate sau sa se face un fel de comisi petru a te testa...foarte multi dintre ei sunt corupti si foarte multi dintre ei aplica legea dupa (cum vor ei, cum vorbesti cu ei, daca esti mai linistit te ia de prost daca esti mai intepat spun ca o faci spre intimidarea lor si alte chestii), iar testarile astea sa se faca programat, nu in trafic...por si simplu cum te-ai duce sa dai de permis si sa te anunte cu o zi sau doua inainte, petru a nu le oferi timp celora in cauza sa mediteze
__________________
TR_00_ANN is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 21:54   #25
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Quote:
Originally Posted by Geo_F L G View Post
pai nu ati vazut la stiri k se aplica o lege,pana la 23 de ani nu ai voie sa conduci o masina cu o capacitate mai mare de 1.8cc......asta este o prostie
Unde, cand si cum? asa a aruncat si premierul Dobitoceanu momeala cu interzicerea masinilor non-euro din 2011 si a mai fost si crezut

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:10   #26
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

eu am inteles ca tinerii pana in 23 de ani nu vor avea voie sa conduca masini cu capacitatea mai mare de 1400 cmc...poate am inteles eu gresit . Insa acum alta e intrebarea...daca eu am 21 , iar la honda am motor de 1500 cmc ce-mi fac, nu-mi mai dau voie sa circul cu masina pe drum?! pai asta ar insemna o noua revolutie...cea a soferilor..
fasso is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:12   #27
Geo_F L G

Stage 3
 
Geo_F L G's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 78
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

1400cmc cred k ai inteles gresit si ai dreptate va fi o revolutie a soferilor
Geo_F L G is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:27   #28
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

ok...sorry my bad, dar tot mi se pare o prostie sa-mi interzica sa mai circul cu masina pe drum doar pentru ca n-am 23 de ani! atunci ar trebui sa se dea permisul la 23 de ani si nu la 18... pe zi ce trece realizam ca Romania e o tara in Africa, noi traim in gauri insalubre sub pamant, suntem canibali, vanam sobolani cu arcul, n-avem masini ca ne deplasam prin copaci vopsiti in galben...( parazitii ) ...
fasso is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:30   #29
Geo_F L G

Stage 3
 
Geo_F L G's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 78
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

masini avem dar cica nu le putem conduce pana la 23 de ani)
Geo_F L G is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:32   #30
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Poliţia rutieră va verifica din 15 martie fiecare permis de conducere

Quote:
Originally Posted by cristy_sofy View Post
crezi k doar in arges au fost luate permise cu bani
eu unu nu prea cred
in targoviste costa 5000 euro un permis auto...fara sa faci vreun curs sau sa dai vreun examen !
dolb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -