Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-07, 20:02   #31
Leon

Stage 2
 
Leon's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 51
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Lasa, cam asa ceva am patit si eu cu unu cu o solnitza alba si l-am vazut pe om ca ne fila, bine era in timpul zilei, si mai eram cu unu pe spate, eram pe moto, si s-a luat dupa noi, dar pana a facut curba nu ne-a mai mirosit radarul lui... poate ca iesisem deja din raza de actiune, cert este ca domnii politisti ar trebui sa aiba un cod al onoarei, un fel de bushido, sa nu mai devina kamikaze, pt ca atunci cand esti pe treapta a 2-a la o motoreta nu prea e funny sa iti sara un om fie el si politist la 5 metri in fata, nu deveniti fratilor martiri ca nu va ajuta la nimica!
Acuma faza este ca sunt multi politisti virtuali si nu mai scrieti locuri de intalnire a curselor si alte chestii, nici macar la telefon nu mai tine figura sa vorbiti lucruri din astea pt ca sunt ascultate.

Si eu eram un fanatic al curselor si singura modalitate sa ma lecuiesc a fost sa imi iau o masina extrem de puturoasa, una submotorizata chiar.

Acuma senor politiotto nu ne mai opriti pe ploaie cand suntem pe moto uzi fleasca si am depasit cu vreo 14km/h viteza regulamentara pe splai de exemplu, pt ca asta denota rea vointa si naivitate, e clar ca am fortat putin nota pt ca ne grabeam acasa pt a ne schimba, lucru absolut evident.

Acuma parerea mea din ce experienta am acumulat pe strazi de atatia ani cu politistii, cam 85% sunt de treaba, pt ca sa recunoastem ca nici noi nu suntem ingerasi.

Inca o chestie in traficul de la noi v-ar trebui moto de 250 sau 400cmc, hai maxim 500, nu mai mult pe cand sefii dvs au cumparat matahale de care isi bate joc orice supermoto de 125... asta ar cam trebui sa va puna pe ganduri!
De ce v-ar trebui cilindree asa de mici? pt ca tot timpul mergeti solo si nu luati niciodata pasager si coburile alea din spate le tineti practic degeaba.
__________________
Here's to those who wish us well, and others can go to hell...
Leon is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:03   #32
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

E bine politia e cu noi si pe straz(siguranta si incredere)i si la curse (ca participanti) vb aia nu sunt si ei oameni nu au si iei maisini sa le testeze si ei puterea? da cu toate astea nu se poate trece cu vederea . . .
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:06   #33
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Leon View Post
Lasa, cam asa ceva am patit si eu cu unu cu o solnitza alba si l-am vazut pe om ca ne fila, bine era in timpul zilei, si mai eram cu unu pe spate, eram pe moto, si s-a luat dupa noi, dar pana a facut curba nu ne-a mai mirosit radarul lui... poate ca iesisem deja din raza de actiune, cert este ca domnii politisti ar trebui sa aiba un cod al onoarei, un fel de bushido, sa nu mai devina kamikaze, pt ca atunci cand esti pe treapta a 2-a la o motoreta nu prea e funny sa iti sara un om fie el si politist la 5 metri in fata, nu deveniti fratilor martiri ca nu va ajuta la nimica!
Acuma faza este ca sunt multi politisti virtuali si nu mai scrieti locuri de intalnire a curselor si alte chestii, nici macar la telefon nu mai tine figura sa vorbiti lucruri din astea pt ca sunt ascultate.

Si eu eram un fanatic al curselor si singura modalitate sa ma lecuiesc a fost sa imi iau o masina extrem de puturoasa, una submotorizata chiar.

Acuma senor politiotto nu ne mai opriti pe ploaie cand suntem pe moto uzi fleasca si am depasit cu vreo 14km/h viteza regulamentara pe splai de exemplu, pt ca asta denota rea vointa si naivitate, e clar ca am fortat putin nota pt ca ne grabeam acasa pt a ne schimba, lucru absolut evident.

Acuma parerea mea din ce experienta am acumulat pe strazi de atatia ani cu politistii, cam 85% sunt de treaba, pt ca sa recunoastem ca nici noi nu suntem ingerasi.

Inca o chestie in traficul de la noi v-ar trebui moto de 250 sau 400cmc, hai maxim 500, nu mai mult pe cand sefii dvs au cumparat matahale de care isi bate joc orice supermoto de 125... asta ar cam trebui sa va puna pe ganduri!
De ce v-ar trebui cilindree asa de mici? pt ca tot timpul mergeti solo si nu luati niciodata pasager si coburile alea din spate le tineti practic degeaba.
Asta merita sa fie postul anului
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:13   #34
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Da si eu tot odata cu 90 de cai disel Cursantul anului =))) ))) =))))
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:17   #35
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Draqq View Post
.... Fa un forum doar al tau si doar sa ai acces la el cu invite. Exista mod pe srv, sysop care, daca nu le convine imi pot dezactiva contul.
Aici ai dreptate,dar oricum nu consider foarte bine gandite actiunile politiei(si nu ma refr neaparat la tine)atata timp kt dupa cum observi din c s a scris multe accidente pot fi cauzate si d politie,iar cultura unor politisti lasa d dorit(eram acum vreo luna cu niste prieteni kre conduceau legal, si un echipaj ne a oprit, normal k am intrebat si d c.REPLICA:"Bah copilasi ioooooooo pot sa va opresc si dak NU IMI place masinile voastre"

SIGURANTA SI INCREDERE
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:19   #36
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Draqq View Post
.... Fa un forum doar al tau si doar sa ai acces la el cu invite. Exista mod pe srv, sysop care, daca nu le convine imi pot dezactiva contul.
draqq nu pune la suflet ce scrie unu si altul
la urma urmei eu ma bucur ca postezi pe forum , inseamna ca ,chiar te intereseaza fenomenul.E bine sa ai pe cineva din politia romana alaturi.

cat despre cei implicati in film sincer baieti sunteti inconstienti
ati incalcat legea si ati platit cu permisul & dosar penal pt asta .
Merita? mai ales ca aveti permisul de asa de putin timp.

148 km/h in oras e un act de teribilism
Sa speram ca se v-or linistii apele.
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:24   #37
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Da si eu ma bucur ca politia e cu noi , da domnul politai mai se da si el la curse , si daca tot e asa cu noi cred ca nuteam sa fie o mica intelegere , i-am zis sa imi ia permisu da nici asa departe la dosar penal ca nu am omorat pe nimeni am rec am gresit imi puteti lua si mie permisu . . . dar nu se poatee
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:25   #38
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

WOB-ule nici eu nu kred k merita,dar sincer ii intzeleg p baietzi,dekt sa fi cumparat atatea logan uri mai bine n faceau si noua o amarata d pista,dak vor sa stopeze fenomenul, altfel va lua amploare si nu convine nimanui
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:27   #39
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

siS eu sunt deacord cu o pista chiar daca nu o sa ma folosesc de ea ca nu am cu ce , era aeroportu ala de la targoviste care nu deranja pe nimeni si acolo sau luat masuri sa nu se mai intre . . .
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:34   #40
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

WOB-oi avea permisu de putin timp d un an da am aproape 100.000 de mii de km cu masina. nu sunt un incepator care da in masina el de nebun
Ursake is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:46   #41
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

no Comment
Attached Images
File Type: bmp politia.bmp (442.4 KB, 318 views)
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 20:46   #42
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

ursake un mic calcul iese 300 km /zi ceea ce ma indoiesc ca faci .
in fine aici nu se discuta despre asta .PUNCT




referitor la topic
in ultimele zile au fost prezentate pe televiziunile nationale ATATEA accidente MORTALE in care au fost implicate tineri si la care cauza a fost VITEZA .

daca voua nu va pasa de viata voastra si va asumati riscul sa o pierdeti dintr-un exces de zel cu niste masini care sa fim sincer nu sunt nici pe departe de competitie , macar ganditi-va la cei din jurul vostru care poate au de suferit .
victime inocente care poate se afla in locul nepotrivit la momentul nepotrivit
familii indurerate care blestema ziua cand v-ati luat permisul


eu nu stiu ce e in capul unora.

de ce cereti politiei si autoritatilor sa ''va construiasca o pista'' nici asta nu inteleg. nu cred ca au competenta si interesul sa o faca.

vreti sa va masurati puterile masinilor - pt asta se organizeaza curse legale peste tot prin tara
pana atunci pt siguranta voastra si a celorlalti ramaneti LEGAL
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 01-12-07, 00:22   #43
mario_senna
 
mario_senna's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 0
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Vb de INCONSTIENTZA SI TERIBILISM dar voi ce sunteti care doar v-ati uitat nu scrie cumva singuranta si incredere adica 2 minciuni daca erau la vreo 200 de cai masinile ce mai faceati ramaneati cu caseta si va uitati cum ati stat in masina nepasatori de situatie ... mai bine zis ptr voi a fost o gluma sa vedeti cam cat prind masinile noastre sau ce ca nu inteleg in alte tari nu stiu cum sa-i opreasca si voi nu ati stiut cum sa ne pandati trebuia chiar asa mult ca sa dovedit asa numita cursa
mario_senna is offline   Reply With Quote
Old 01-12-07, 00:52   #44
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

nu tin partea nimanui dar nu cred ca asta e o SCUZA
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 01-12-07, 04:55   #45
Ursake

Stage 3
 
Ursake's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 116
Default Re: Curse Ilegale in Bucuresti

Eu nu cred ca ca se scuza nimeni dintre noi 2, altcineva cred ca se scuza. Acuma intervine alta problema . . . daca politia isi facea treaba trebuia sa opreasca asa zisa "cursa" ca poate asistau neputinciosi la o tragedie asa cum ziceti voi . . . deci concluzia care este ca sau amuzat si s-au distrat . . . si voi sustineti ca POLITIA SI-A FACUT DATORIA ? ? ?
Ursake is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -