Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-08, 14:18   #181
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,918
Member of:
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

se lauda degeaba zic eu...pentru ca loganul ma refer la toate versiunile..nu au fost facute sa scoata suta in nu stiu cate secunde..mai bine s'ar lauda ca au facut ~n kilometrii..si ca sunt fiabile..si ca au spatiu interior..si alte treburi..nu ca scot suta atat..l'au facut pe unu si pe altu..pentru ca masina nu a fost gandita pentru asa ceva..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 22:53   #182
crististreulea

Stage 3
 
crististreulea's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 129
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

am loc enorm la volan, nu ating cu umarul pasagerul din dreapta chiar daca este MARE, trei persoane adulte stau lejer pe bancheta spate, portbagajul este foarte generos.
am facut 40.000km si am schimbat doar un capat de bara pe garantie. vibratiile plasticaraielor si a greierilor nu se pun, nu?
am pus un telescop la portbagaj si am eliminat arcurile, am montac CB si am vopsit bara fata doar ca sa schimb putin aspectul
https://www.youtube.com/watch?v=j5Hz_hddPxg

dar pe linga toate astea, scot 100km/h in putin peste 10 secunde
__________________
Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan
crististreulea is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 22:56   #183
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,918
Member of:
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

da inteleg..ti'ai facute unele modificari minore la logan..sa fie mai placut tie..dar totusi masina nu a fost gandita..sa scoti nu stiu cat pana la 100 de km..si stai linistit..am condus si eu ligheanul si stiu cum e masina..a lu tatameu are 131.000 km si inca se tine bine
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 22:57   #184
crististreulea

Stage 3
 
crististreulea's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 129
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

am uitat, am si remapare pe el
crististreulea is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 22:59   #185
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,918
Member of:
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

da am vazut..dar totusi..nu e masina de forjat..oricum imi plac Gzb-ul si loganul lui cristi_xp le'am vazut prin tm..si am ramas surprins de sunetul sportiv..produs de evacuarii
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 01:22   #186
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Mda,nu inteleg de ce a fost deschid threadul asta,omul si-a prezentat timpii la masina,nu a zis nimic ca sunt siguri,doar a vrut sa se vada diferenta dupa chipuire. Dar tu dolb si asa ai o reputatie destul de cunoscuta ca contrazici intotdeauna.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 08:12   #187
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

daca nu cunosti , nu vorbi. Ca nu stii ce lupte am dus cu omu sa ii explic ca acel kilometraj care il are in bord nu este cel real, iar domnul se batea cu pumnu'n piept ca scoate 10 secunde la 100km/h .
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:14   #188
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

hai nu zau ?
majoritatea cunoastem ca un kilometraj are oarecare erori ... filmuletul era demonstrativ... exact ca sa arate diferenta intre stock si resoftat... daca vrei iti face filmulet in care se scot 7 sec ... 6 sec pana la suta etc...
toti am auzit de erori de kilometraj ... nu te comporta de parca ai inventat tu roata.
__________________

Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:17   #189
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

nu nene.. nu intelegi ! omul chiar se lauda " FRATE AM SCOS 10 la 100 kmh ". Nu zicea. . ah uite ca dupa resoftare se infige mai bine. El scotea in fata doar ca a scos 10 secunde ! Normal ca toti am auzit de erori de kilometraj, insa omului cand ii explicam nu credea !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:27   #190
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

pai io am fo cu el cand si`o calculatorul ... si stiu exact despre ce e vorba )
problema este aceeasi ... toate masinile au erori de kilometraj ...
diferentele ti le a aratat clar pe kilometraj... un logan de 65 cp scoate stock 0-100 in 15.5 ... pe cand pe filmare e undeva la 14 s ... si imediat dupa 13.19 ... stock. .. in situatia in care fabrica da 15.5 ... (bineinteles probabil este vorba de alta plecare) deci diferenta dintre stock si softat ...este de aproape 3 secunde... pe kilometraj ...
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:49   #191
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Da,exact asta a aratat si omul. Sa stii ca toata lumea zice de tine ca contrazici aiurea,pentru ca iti place sa fii bagat in seama,fara suparare.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 16:02   #192
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

ti-am zis! atata timp cat nu esti la casa alba si nu stii ce e in ea.. nu stii nici ce face Obama.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 16:29   #193
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Sa recapitulam: omul avea un logan dci de 65 cai pe care teoretic l-ar fi dus in 85 cai si sustinea ca masina lui scoate suta in 10 secunde. Atunci cum este posibil ca motorul dci disponibil pe piata de 85 cai ( pe logan ) sa scoata suta in 13 secunde. Sau cum e posibil ca un logan de 65 cai chipuit in 85 sa scoata suta MAI REPEDE decat un logan de 1.6 16 valve, ( BENZINA ) al carui timp este de 10.3 secunde ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 17:47   #194
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

pai simplu ... pe kilometraj alea scot mai repede 0-100 decat datele tehnice...nu ai vazut ca si el scoate pe camera 13 sec pana la 100 ... si e pe configuratia stock ,iar dacia da 15.5... plus ca in datele tehnice este vorba de alta plecare de pe loc probabil,plus ca la chipuit vorbim deja despre alte calibrari...ala chipuit incepe sa traga mai de jos ... pe cand unu stock mult mai tarziu ... parerea mea e ca 85 cp modificati pe reprize se simt mai bine decat 85 stock ...

Last edited by Cristi_XP; 17-06-09 at 17:50.
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 17:52   #195
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

da..85 modificati pe reprize pot fi mai buni ca 85 stock.. dar cu 3 secunde mai buni ?
dolb is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -