Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-07, 04:33   #136
mareom

Stage 2
 
mareom's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 51
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
tu cred ca traiesti in pestera! nu ai vazut stiri despre renumitul"rasturnat la 60 la ora" ??

si stai tu linistit ca o berlina obosita din '78 sta mai bine pe curbe decat un logan
Sa stii ca aberatiile tale cam in tot ceea ce scrii nu ma deranjeaza absolut deloc dar faptul ca ai fost crescut la coada vacii si nu a avut cine sa te invete notiunea de respect nu-ti da dreptul sa jignesti alti membrii.
mareom is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 06:37   #137
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by Cristi_XP View Post
fabulezi !
zi-mi o dacie berlina care face un Logan,in afar de alea turbinate?
ca sa nu mai vorbim ca daca pui pe logan turbina,sari cu 30 cp ...
Crede-ma..... in afara de turbina aia trebuiesc modificate muuuuulte Nu este atat de simplu precum pare.
MauS is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 07:02   #138
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Cred si eu ca in Astra era alta senzatie cu toate plasticele zdranganind in jurul tau si cu antifonarea de nota 10 pe care o are...
Din nefericire trebuie sa iti dau dreptate... desi nu as fi vrut sa iti dau TIE dreptate
Magos is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 08:02   #139
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
.....mda....no comment

iar dolb exagereaza ca de obicei......si asa ca sa va arat ca aveti ceva cu loganul....e un mester cu o skoda tdi de 105 cai care se lauda cu 240....si acolo nu sa discutat ata....
e nu se discuta? ia uita-te mai bine sa vezi cati ne-am luat de el
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 08:32   #140
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by crististreulea View Post
@shadowro: nu stiu daca erai ironic, dar nu se apropie dacia berlina de acceleratia unui logan, fie el si dci 65 cai stock
era un adevar cu iz de ironie.
din pacare sunt multe dacii berline care bat logan 1.4 mpi pana la 100km/h.
nu fabulez , chiar exista.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 08:47   #141
mesarici

Stage 3
 
mesarici's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 136
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Eu am un fost coleg,care lucreaza pe logan de politie 1.4 MPI,si mi-a zis ca de 130-135 km/h nu ia trecut masinuta aia asa ca io am vazut multe daci vechi care trec de 140 km/h asa ca loganul nu este cine site ce masina dar toata lumea a luat.dar o parere mai buna am despre motoarele de 1.6 16v..aia parca e altfel si masina!
mesarici is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 12:47   #142
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Mai uitate la postul ala cu skoda la 240 si ai sa vezi cati spun ca e imposibil si chiar e imposibil.masina aia nu ia mai mult de 200 stock ....Intai verifici si dupaia vorbesti nu invers...
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 12:56   #143
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Mai uitate la postul ala cu skoda la 240 si ai sa vezi cati spun ca e imposibil si chiar e imposibil.masina aia nu ia mai mult de 200 stock ....Intai verifici si dupaia vorbesti nu invers...
nu are cum sa ia skoda aia nici chipuita 240 ! dar sa lasam offtopicul mai bine sa vedem baietii cu loganurile cum scot in 9 secunde suta
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 17:19   #144
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by mesarici View Post
Eu am un fost coleg,care lucreaza pe logan de politie 1.4 MPI,si mi-a zis ca de 130-135 km/h nu ia trecut masinuta aia asa ca io am vazut multe daci vechi care trec de 140 km/h asa ca loganul nu este cine site ce masina dar toata lumea a luat.dar o parere mai buna am despre motoarele de 1.6 16v..aia parca e altfel si masina!
mda..m-ai spart acu,si militzienii stiu sa dea cox la masini =)) cum sa nu mearga ma 130-135 ,la 130 is in a 3a )
si 1.6 8v sunt bune,motoarele de 1.4 nu e vorba ca sunt slabe,insa pentru caroseria aia nu fac fata,dar ca sa aberezi ca il face o dacie nemodificata...asta inseamna ca nu stii ce vorbesti

Quote:
Crede-ma..... in afara de turbina aia trebuiesc modificate muuuuulte Nu este atat de simplu precum pare.
stiu despre ce e vorba,dar nu am zis ca nu se poate !
__________________

Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 18:41   #145
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by Cristi_XP View Post
mda..m-ai spart acu,si militzienii stiu sa dea cox la masini =)) cum sa nu mearga ma 130-135 ,la 130 is in a 3a )
si 1.6 8v sunt bune,motoarele de 1.4 nu e vorba ca sunt slabe,insa pentru caroseria aia nu fac fata,dar ca sa aberezi ca il face o dacie nemodificata...asta inseamna ca nu stii ce vorbesti


stiu despre ce e vorba,dar nu am zis ca nu se poate !
tu ai permis? sau ai condus vreodata? .. cum drq sa prinda 130 intr-a 3a o masina stock si cu cutie slaba nu prinde mai mult de 120 ( REAL ) intr-a 3-a!
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 18:51   #146
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Mah io zic sa va bagati mintile in cap (acei laudarosi cu loganurile din dotare)si uitati-va de exemplu la sgm sau la ceilalti baieti cu adevarat pasionati...care fac tuning cu adevarat nu ce faceti voi..va puneti un chip si gata va puneti masinile pe youtube...si multi habar nu au sa schimbe un filtru de ulei sau o placutza de frana....dar in schimb se lauda ca si-au pus un chip si scot 10 secunde..
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 00:05   #147
mesarici

Stage 3
 
mesarici's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 136
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by Cristi_XP View Post
mda..m-ai spart acu,si militzienii stiu sa dea cox la masini =)) cum sa nu mearga ma 130-135 ,la 130 is in a 3a )
si 1.6 8v sunt bune,motoarele de 1.4 nu e vorba ca sunt slabe,insa pentru caroseria aia nu fac fata,dar ca sa aberezi ca il face o dacie nemodificata...asta inseamna ca nu stii ce vorbesti


stiu despre ce e vorba,dar nu am zis ca nu se poate !
cristi xp cu asta ai spart topurile..daca tu prinzi 130 cu a treia,esti campion pe forum aici macar sa stearga cineva postu ala ca vede cineva si rade si cu fundu de perla asta cu loganu care prinde 130 intra treia..
mesarici is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 00:23   #148
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

140 km/h in a 3a pun pariu cu oricine de pe forum de aici ! )
am limitarea la 7000,nu a zis nimeni ca am stock !!!
Eu ma refer la ce arata ceasul ...
mai trebe si permis ?)
pun un scan ?si buletinu?RCAul ?Casco ? talonul ?Cartea de identitate ?

Last edited by Cristi_XP; 17-11-07 at 00:26.
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 01:24   #149
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

Quote:
Originally Posted by mesarici View Post
cristi xp cu asta ai spart topurile..daca tu prinzi 130 cu a treia,esti campion pe forum aici macar sa stearga cineva postu ala ca vede cineva si rade si cu fundu de perla asta cu loganu care prinde 130 intra treia..
In locu tau m-as abtine,nu vreau sa te intreb daca ai permis,te intreb daca ai varsta pentru permis...
Din cate ai vazut pana acu,am cam adus dovezi,filmulete la tot ce am afirmat,deci nu am obiceiul sa vorbesc aiurea.Multi insa dintre voi vorbesc din auzite.
Forumul asta e din ce in ce mai prost calitativ,plin de pokemoni sub 16 ani care viseaza sa isi ia permis,si sa se driftuie ca in nefese...pacat ca aia care nu se incadreaza in categoria asta,nu dau dovada ca sunt diferiti de ei ...
Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Mah io zic sa va bagati mintile in cap (acei laudarosi cu loganurile din dotare)si uitati-va de exemplu la sgm sau la ceilalti baieti cu adevarat pasionati...care fac tuning cu adevarat nu ce faceti voi..va puneti un chip si gata va puneti masinile pe youtube...si multi habar nu au sa schimbe un filtru de ulei sau o placutza de frana....dar in schimb se lauda ca si-au pus un chip si scot 10 secunde..
"mah" da tie cine ti-o cerut parerea de tunner ?ia bagati tu mintile in cap si nu mai fabula,daca vrei sa fi on topic bine,daca nu incearca sa eviti topicul asta.Crezi ca pe logan nu se poate pune turbina?Trebuie doar sa ai ceva bani totusi pentru asa ceva,pentru ca turbina costa,mecanicul costa,pistoanele costa ) Cine te pune sa te uiti pe youtube dupa filmulete cu logane ?Mai is si alte masini...te rog evita topicul asta ca esti pe langa el oricum
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 01:30   #150
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: unu care se lauda cu loganu !

puneti si tu chip si nu te mai oftica atat.Apropo stii ca masina are deja chip din fabrica nu ?ceea ce se face se schimba hartile de injectie,adica se optimizeaza setarile...cam asta se intelege prin "sa iti pui chip"
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -