Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 15:23   #31
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by Viper007 View Post
Mama ce critica lumea..ca domne nu a oprit nimeni , ca nu a ajutat, fiti seriosi , nici 30% din voi cu cred ca sareati in ajutor, vorba aia ma gandesc intai la pielea mea si pe urma la pielea celuilalt, eu as fi trecut mai departe....., din spatele tastaturii toti suntem ingeri pazitori
bv frate ... atunci ce mai cauti frate pe comunitatea 4tuning ? asta e si ideea in mare la forumu asta ... sa ne ajutam reciproc ... mai bine nu te mai bagai in seama ... si iti zic eu ca daca se aruncau pe foc cat inca era mic nu se mai intampla asta ... dar evident ... "soferii romani" ca tine au trecut mai departe .... fa`ne o favoare te rog si da log out. ms pa.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 15:52   #32
vladigrec

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 870
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

traim in romania ..
vladigrec is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 15:56   #33
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

bine, bine, dar unde e masina?


Serios acum. Chiar nu ma intereseaza reactia celorlalti si ca nu sar in ajutor, ca nu-i nimic nou.
Problema e a pompierilor care au cam tras matza de coada. Pana au ajuns masina era complet distrusa.
Adevarul ca-i inteleg, este foarte greu sa te intorci din timp(anii 70 - 80 de cand au Raba aia) si sa mai ajungi si sa salvezi ceva

Last edited by bogg; 26-06-09 at 16:02.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 16:06   #34
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Plin de moralisti pe aici, nu vezi asa ceva nici la biserica. Ce nu ati inteles din 6 extintoare. Cate ati fi vrut sa mai termine, 100. Dupa cum se vede nici cand au dat aia cu furtunu nu s-a stins asa usor. Nici cand era focul mic nu reusea sa-l stinga cu şprei-ul ala obligatoriu.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 16:07   #35
baladi

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Voi va dati seama cat de mari is sansele sa mori sau sa ramai mutilat pe viata incercand sa stingi o masina care arde? daca e a ta te apuca nebunia si incerci.. dar a altuia e normal sa nu te bagi.
Nu conteaza ca era dacie. uitati-va pe net cate supercaruri au ars de tot pe sosele... nu merita o masina sa iti risti viata... nici ferrari, nimic.
baladi is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 16:21   #36
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Saracul om
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 16:29   #37
Viper007

Stage 3
 
Viper007's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 80
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
bv frate ... atunci ce mai cauti frate pe comunitatea 4tuning ? asta e si ideea in mare la forumu asta ... sa ne ajutam reciproc ... mai bine nu te mai bagai in seama ... si iti zic eu ca daca se aruncau pe foc cat inca era mic nu se mai intampla asta ... dar evident ... "soferii romani" ca tine au trecut mai departe .... fa`ne o favoare te rog si da log out. ms pa.
daca ajutor inseamna sa sar in foc pentru un coleg de forum crede-ma ca n-as face-o, ii consider incostienti pe cei care isi pun sanatatea sau viata in pericol si viitorul familiei pentru un morman de fiare care nici nu le apartine, e parerea mea si cred ca asa gandesc multi , desi aici zic altceva
__________________
Viper007 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 16:30   #38
Goose

Stage 4
 
Goose's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 192
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Saracu om , dar ce sa ii faci. Oare o revizie completa a mai avut masina asta , ca de nu stii cand te lasa .
Goose is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 17:42   #39
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Pompierii nici nu īşi mai aveau rostul au venit şi ei aşa...după 100 de ani şi cu raba aia de acu 1mil de ani )

Da..aşa e la noi lumea e rea.

Are o vină şi şoferu..adică bă ce faci..ieşi cu rabla la plimbare..ştii mai trebuie să o verifici din cānd īn cānd..că cine ştie poate ia foc!

Oricum merita ajutor nu avem ce face.. am mai reprodus eu o vorbă din citatul lui Mircea Badea..- TRĂIM ĪN ROMĀNIA ŞI ASTA E!

Last edited by D.Y ¬; 26-06-09 at 17:45.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:00   #40
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Au venit pompierii aia intr-o graba d cnd i-am vazut imi bgam ceva in ei si ii trim inapoi k oricum nu au facut absolut nimik, tot numai scheletul a ramas din ea...au un chef de munca....
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:05   #41
ZuzuTm

Stage 5
 
ZuzuTm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 850
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

D.Y ¬ bai da ce usor zici tu de nova ca ii rabla ! Te pomeni ca tu ai cine stie ce Ferrari in garaj ,ntz ntz cum ziceti voi rable la orice masina. Aaa daca era pisicuta,ursulet,golfulet(care sunt mai vechi ca "rabla asta" ) nimeni numai zicea rabla!De unde stii tu ca nu avea revizia facuta?

Last edited by ZuzuTm; 26-06-09 at 18:14.
ZuzuTm is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:53   #42
Zep

Stage 4
 
Zep's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 194
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

a scris si cineva mai sus ....nu stiu cati dintre voi(cei de pe forum) in afara de comentat stitzi altceva ! mai mult ca sigur.....peste 50% dintre voi faceatzi acelasi lucru ...stateatzi si va uitatzi(eventual filmatzi) ! nu mai vorbitzi de altii cand si voi suntetzi la fel ! imi pare rau pt acel om si pentru masina lui dar din pacate citim ,ne uimim si nici unul nu ia masuri in nici o privinta ...dai pagina si deja ai uitat !
Zep is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:58   #43
tzooshky

Stage 4
 
tzooshky's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by Viper007 View Post
Mama ce critica lumea..ca domne nu a oprit nimeni , ca nu a ajutat, fiti seriosi , nici 30% din voi cu cred ca sareati in ajutor, vorba aia ma gandesc intai la pielea mea si pe urma la pielea celuilalt, eu as fi trecut mai departe....., din spatele tastaturii toti suntem ingeri pazitori
Bravo esti un roman pur-sange!!!

Gandeste-te o singura secunda cum ar fi daca ti-ar lua TIE foc masina si toti romanii adevarati si care se respecta nu ar opri sa iti imprumute extinctorul ?

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
bai frate ...de ce acuzati?!...chiar nu va inteleg...ce voiati sa faca oamenii?...sa sufle in foc...sa care apa in buzunare?... nu a fost sa fie.

Mie imi pare extrem de rau pentru om...se vede ca avea suflet pentru masina, si masina parea una mai mult decat ingrijita
Nu stiu daca observi cate masini si mai ales CAMIOANE trec pe celalalt sens si nu sar cu un extinctor ceva!!! Hai inteleg ca pe masini mici sunt multi romani adevarati care nu ar sari in ajutor nici unei rude, dar uitandu-ma la camionagii ma ia un fior pentru ca ii stiam mai cu capu' pe umeri!

Romania e o tara frumoasa, pacat ca e locuita de romani!
tzooshky is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 20:39   #44
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
bai frate ...de ce acuzati?!...chiar nu va inteleg...ce voiati sa faca oamenii?...sa sufle in foc...sa care apa in buzunare?... nu a fost sa fie.

Mie imi pare extrem de rau pentru om...se vede ca avea suflet pentru masina, si masina parea una mai mult decat ingrijita


De cate ori te-am vazut eu, de fiecare data ai ceva de spus si nu iti convine. Frate stii vorba aia INCERCAREA MOARTE N-ARE ? Macar opreau si incercau dar daca NIMENI nu opreste cum vrei sa se stinga focu ? Uitandu-te la el ? Din cate am observat eu tu mergi pe principiul "lasa ba ca merge si asa" ce mai trebuie sa oprim noi ca oricum arde...daca toti gandim asa o sa ajungem de cacao (nu ca deja nu am fi...)
__________________

Last edited by Alex30; 26-06-09 at 20:44.
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 21:00   #45
maxmitzu

Stage 3
 
maxmitzu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 117
Default Re: Maşina arde, lumea se plimbă!

naspa de el de exemplu mie daca mi-ar lua masina foc... cu un extintor de 1kg (ca asa il am) nu as face nimica fara ajutorul celor din trafic...
Deci ar fi bine ca atunci cand vedem un asemenea caz sa oprim sa-l ajutam ca nu stim cand ni se poate intampla si noua, si vom avea nevoie de ajutor...
__________________
"Dacă nu impui respect atunci să nu ceri"

Īn ziua de astăzi BUNUL SIMŢ este pe cale de dispariţie. Luaţi măsuri!

Last edited by maxmitzu; 28-06-09 at 09:38.
maxmitzu is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -