Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-08, 19:53   #106
limuzina

Stage 5
 
limuzina's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 673
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Ce s-a intamplat cu cei cu microcarurile?Din pacate nu am putut ajunge...pe fratii aia cu microcarurile ii cunosc,ii vad zilnic!Povestitimi si mie va rog si chestia cu EVO si ce masini au fost,mai deosebite...?
__________________
I love FERRARI more than my life

https://www.youtube.com/watch?v=D3tUhec12ZA Part of my life...Exotic Cars

https://forum.4tuning.ro/400-europene/102618-fanii-ferrari.html - Fanii Ferrari sunt asteptati si fanii Lambo si toata lumea

My flickr photos : http://www.***********/photos/sdvsilviu/
https://www.youtube.com/watch?v=lMfSRfU0d4c - Monte Carlo
limuzina is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 19:58   #107
zvan~

Stage 1
 
zvan~'s Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 14
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

a fost unul cu un microcar , nustiu exact ce era si intr-o curba mai pretentioasa sa rasturnat.La EVO cred ca i-a cedat ambreajul pentru ca a fost fortat , oricum a fost banal sa bagi o masina de putere/viteza intr-o cursa de indemanare ca si multe altele (audi , mercedes)

surpriza a fost un baietas cu matizul care a rulat fin si pe 3 roti la un momentdat
zvan~ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 19:59   #108
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

cel care a facut specacol a fost cel cu ursuletu' , nu'i mai retin nr. , insa dupa ce si'a schimbat cauciucurile , a facut show !
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 20:04   #109
cozmin_skill

Stage 3
 
cozmin_skill's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

iti zic eu concret ce sa intampla...am participat in prima cursa de indemanare la categoria A si am scos 53.28 ,si a mai participat fenechiu,si el a intrat si in grupa A si in B ,deci avea 2 sanse la castig, si eu m-am suparat pt ca am vrut si eu sa intru in B, si au facut astia gat..m-am certat pe acolo...si cand sa se termine tot cica...poti intra in grupa C,dar trebuie sa mai platesti 30ron,si fiind nervos ,am luat startul bine si la penutimul jalon din linia dreapta mi sa blocat pedala de acceleratie in pres...si am virat am crezut ca il pot redresa dar a fost prea tarziu...si hopa m-am rasturnat .locul doi e bun
cozmin_skill is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 20:40   #110
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Eu unul tin sa felicit organizatorii pentru efortu depus, modul profesionist in care au organizat evenimentul si show-ul facut. M-am simtit excelent si nu regret deloc trezirea la 6 dimineata, drumul relativ lung si cele 5 ore petrecute in picioare.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:32   #111
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Quote:
Originally Posted by limuzina View Post
Ce s-a intamplat cu cei cu microcarurile?Din pacate nu am putut ajunge...pe fratii aia cu microcarurile ii cunosc,ii vad zilnic!Povestitimi si mie va rog si chestia cu EVO si ce masini au fost,mai deosebite...?
Mitsu EVO, AWD.. si un tip in dreapta care tragea frana de mana, in timp ce soferul accelera si misca de volan... Din cate stiu eu, ca sa arunci spatele la EVo , sau subi de ex, se calca ambreiaju, cand tragi frana de mana s-o arunci in derapaj... si asta intr-un timp f scurt ca altfel .. se opreste masina...Plus ca nimeni nu si-a umflat cauciucurile la presiune adecvata pentru asa ceva, cam la toti aproape se dejanta in curbe..
In fine, ideea ca discul a iesit fum din el, si probabil s-a dezintegrat ( sper sa nu exagerez) spre deliciul spectatorilor.. si masina a trebuit impinsa de pe "pista".

Foarte frumos, mi-a placut ursuletul cu UDE la numar! A starnit reactie mai puternica din partea publicului decat cei de la GTT ( respect pt ei, spun doar ce am simtit ca spectator).
__________________

`93 Lancia Thema 2.0i 16V TURBO LX 148kw
Objects in the mirror no longer matter.

Last edited by semecristian; 27-09-08 at 22:33.
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:40   #112
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
cel care a facut specacol a fost cel cu ursuletu' , nu'i mai retin nr. , insa dupa ce si'a schimbat cauciucurile , a facut show !
IS-06-UDE si Catalin au facut un spectacol pe cinste. Felicitari lor! Merita tot respectul. Pacat de acel incident de la inceput al lui Catalin (plecand fara buson) si de acea intamplare (nu stiu exact daca a fost vasu` de expansiune sau nu)... cat despre UDE... a incitat pur si simplu publicul. Nu vezi asta in fiecare zi. Sa speram ca de acum inainte vom avea mai multe evenimente de acest gen.
__________________
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:42   #113
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Spre deliciul unor "spectatori". Stateam chiar langa ei, din pacate. Dupa felul cum vorbeau si se manifestau...probabil se credeau la un meci de fotbal din divizia onoare. Mai grav ca cel mai "entuziasmat" era si cu un copil destul de mic...
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:45   #114
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Spre deliciul unor "spectatori". Stateam chiar langa ei, din pacate. Dupa felul cum vorbeau si se manifestau...probabil se credeau la un meci de fotbal din divizia onoare. Mai grav ca cel mai "entuziasmat" era si cu un copil destul de mic...
) DA, eram si eu langa el, .. a inceput sa tipe la tipul cu Porsche ( tocmai turase motoru si a facut galagie ... VAI! ) sa anunte lumea ca urmeaza sa tureze motorul ! Cumva ca nah, i-a speriat copilul de vreo 4 ani sau cat avea de-l tinea cocotat pe gard...

Last edited by semecristian; 27-09-08 at 21:49.
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:55   #115
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Mi-a placut ce i-a raspuns Gabi Onofrei tipului entuziasmat...Apropo: pentru cei care au plecat mai devreme si nu au aflat rezultatele de la concursul de indemanare nu se afiseaza numic?
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 21:55   #116
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

ce s`a mai auzit de acel tip de la proba de indemanare (Seat Leon IS-78-JOY ) ... ii plangea copilu` de a fugit asa deodata?
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 22:07   #117
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Eu nu am inteles de ce am plecat pe usa din spate? De unde eram eu nu am putut sa vad asa bine. Din cate am inteles a gresit traseul?
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 22:13   #118
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Nu a fost singurul care a gresit traseul ... la fel si cei din grupa C au reluat cursa, de aceasta data cu un "mic" ghid alaturi... nu trebuia sa faca acel gest, dar deh...
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 22:17   #119
cipoc

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

a fost frumos da`mi pare rau ca n`am prins de la inceput
cipoc is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 22:31   #120
limuzina

Stage 5
 
limuzina's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 673
Default Re: 4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

Are cineva un filmulet cu BMW'ul cu UDE la numar?...vad ca toti il laudati,mati facut curios .
limuzina is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -